خرید بک لینک دائمی یا لینکسازی داخلی؟

برای اینکه بتوانید محتوای جالبی تهیه کنید، بهتر است مخلوطی از انواع لینک‌های داخلی و خارجی در وب‌سایت خود به‌کارگیرید. علاوه بر اینکه استفاده از انواعی از لینک‌های داخلی و خارجی مهم است، نحوه‌ی درج و بهره‌گیری از آن‌ها نیز اهمیت دارد. بنابراین می‌توانید برای درج لینک‌های داخلی در وب‌سایت خود یک استراتژی در نظر بگیرید و آن را عملی کنید؛ در این صورت مشتریان و بازدیدکنندگان وب‌سایت شما افزایش می‌باید و گوگل سایت شما را، وب سایتی معتبر و مفید می‌داند.

وقتی از کلمه استراتژی استفاده می‌کنیم به نظر می‌رسد که باید از یک الگوی پیچیده پیروی کنیم؛ درحالی‌که برخی از استراتژی‌ها می‌توانند در عین سادگی، سودمند باشند. به‌عنوان‌مثال اگر شما از دسترسی به هر صفحه از سایت خود اطمینان حاصل کنید و بدانید که کاربران بدون هیچ مشکلی می‌توانند وارد آن شوند؛ باعث می‌شود افراد بتوانند طی مسیرهای راحتی به محتوای وب شما دست یابند. برای اینکه بتوانید لینک‌های مرتبط به هم را سازمان‌دهی کنید و اجازه بدهید که کاربران راحت‌تر به آن دست یابند؛ می‌توانید ابزارهایی مانند نقشه‌های راه در سایت خود تعبیه کنید. نقشه‌های راه علاوه بر کمک به کاربران باعث می‌شود که جست‌وجوگر گوگل راحت‌تر به وب‌سایت شما دسترسی پیدا کند. همچنین می‌توانند باعث افزایش رتبه شما در نتایج رتبه‌بندی موتورهای جست‌وجو شوند. هنگام درج لینک‌های ناوبری و اشاره به محتوای مرتبط، می‌توانید از پاورقی در وب‌سایت خود استفاده کنید تا از جهت پیشرفت خود مطمئن شوید. راه‌حل‌های گفته‌شده تنها تعداد محدودی از استراتژی‌ها هستند که به کمک آن‌ها می‌توانید وب‌سایت خود را ارتقا دهید. در این مقاله با مفهوم لینک داخلی، اهمیت آن‌ها و نحوه استفاده از آن‌ها در جهت بهبود لینک‌های وب‌سایت خود آشنا می شوید.

خرید بک لینک دائمی

بک لینک اصلی ترین عامل موفقیت در سئو سایت می باشد. اگر سایت شما حتی اگر یک ذره رقابتی باشد، بدون بک لینک هیچوقت نمی توانید به رتبه خوبی در صفحه اول گول برسید. همه سایت هایی که در لینک 1 الی 3 صفحه اول گوگل یا کلا در صفحه اول گوگل هستند، با بک لینک دائمی و باکیفیت توانسته اند به این جایگاه خوب برسند. یک مسله بسیار مهم در مورد خرید بک لینک این است که خیلی از صاحبان وب سایت ها نمی دانند که خرید بک لینک اعتباری بسیار برای سئو سایت مضر است. موقع خرید بک لینک اعتباری شما به سایتی که قرار است از داخل سایت خودش به سایت شما لینک دهد، پول یک ماهه، سه ماهه یا شش ماهه پرداخت می کنید و اون سایت از تمامی صفحاتش به سایت شما لینک می دهد. و اگر یک ماه بک لینک های اعتباری خود را تمدید نکنید، همه آن لینک ها حذف خواهند شد که شما هم پول خود را از دست می دهید و هم به سئو سایت شما آسیب جدی می رساند.

خرید بک لینک دائمی باکیفیت، بهترین گزینه برای این کار است. موقع خرید بک لینک دائمی شما فقط یک بار هزینه خرید بک لینک خود را پرداخت می کنید و دیگر نیازی به پرداخت مجدد نیست چون لینک های شما حذف نمی شوند. یکی از بهترین سایت های خرید بک لینک دائمی و باکیفیت، سایت راز بک لینک می باشد که بهترین نوع لینکسازی را برای مشتریان خود ارائه می دهد. و بعد از اتمام لینکسازی، تمای لینک های ایجاد شده را در فایل اکسل تحویل مشتری می دهد.

آموزش لینکسازی داخلی و خارجی با راز بک لینک

راز بک لینک یک سایت معتبر و حرفه ای که فقط در زمینه بک لینک فعالیت می کند، بهترین سایت برای خرید بک لینک و آموزش ساخت بک لینک و هم لینکسازی داخلی می باشد. پس اگر علاقه مند به سئو و لینکسازی حرفه ای هستید، می توانید در این سایت به اموزش بپردازید. آموزش ساخت بک لینک راز بک لینک بصورت رایگان و از سطح مقدماتی تا پیشرفته می باشد. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوالی، سوال خود را مطرح کنید تا در سریع ترین زمان به سوال شما پاسخ داده شود.

لینکسازی داخلی

لینک‌های داخلی نوعی از لینک‌ها هستند که با کلیک بر روی آن‌ها می‌توانید به صفحه دیگری از همان وب سایتی که در آن قرار دارید؛ بروید. درواقع به‌وسیله لینک‌های داخلی می‌توانید راجع موضوعی که جست‌وجو کرده‌اید، اطلاعات بیشتری از یک منبع به دست آورید. برای مثال اگر شما در این مقاله لینکی مشاهده کردید که شما را به صفحه‌ی دیگری از همین سایت ببرد و راجع سئو اطلاعاتی بدهد؛ می‌توانید مطمئن شوید که این لینک، لینکی داخلی است. لینک‌های داخلی در اکثر مواقع برای صفحات وب‌سایت شما مفید هستند.

هنگام درج لینک‌های داخلی در وب‌سایت، برای اینکه بازدیدتان افزایش یابد و از لینک سازی داخلی بهره‌ی مفیدی ببرید، بهتر است آن‌ها را به صفحاتی از وب‌سایت خود لینک بدهید که در رتبه‌بندی موتورهای جست‌وجو، مقام بالایی کسب کرده‌اند. برای ایجاد لینک‌های داخلی در وب‌سایت خود، بدین‌صورت عمل می‌کنید؛ ابتدا لینک را کپی کنید و سپس آدرس آن را با یک شناسه تعویض کنید. شناسه درواقع همان چیزی است که نشان می‌دهد محتوای لینک داخلی در رابطه با چه موضوعی است و کاربران با نگاه کردن به آن درمی‌یابند که قرار است به کدام صفحه هدایت شوند. هدف اصلی از ایجاد لینک داخلی، افزایش دامنه ارائه اطلاعات است؛ برای مثال وقتی کاربری برای جست‌وجوی یک موضوعی وارد وب شود؛ در نگاه اول با حجم کمی از اطلاعات روبه‌رو می‌شود؛ در صورت وجود لینک داخلی می‌تواند به صفحه دیگری نیز هدایت شود و داده‌های بیشتری دریافت کند. دو نوع لینک داخلی وجود دارد؛ ناوبری و متنی.

لینک‌های داخلی ناوبری در مقایسه با لینک‌های داخلی متنی

لینک‌های داخلی از نوع ناوبری در درون وب‌سایت‌ها ایجاد می‌شوند و دقیقاً همان چیزی هستند که کاربر آن را جست‌وجو کرده است. این لینک‌ها اکثراً در منوی اصلی یا پاورقی کناری وب‌سایت تعبیه می‌شوند و استفاده از آن‌ها راحت‌تر است چراکه کاربر بدون اینکه گمراه شود محتوای موردنظر خود را از طریق لینک پیدا می‌کند و در زمانش صرفه‌جویی می‌شود. درواقع لینک‌های داخلی ناوبری نوعی نقشه‌ی راه در وب‌سایت محسوب می‌شوند و به اطلاعات سایت نظم می‌دهند. به یاد داشته باشید که هر چه وب سایتی ازنظر ظاهر آراسته‌تر و منظم‌تر باشد؛ از طرف کاربران رضایت بیشتری دریافت می‌کند. همچنین لینک‌های داخلی ناوبری باعث افزایش بازدید وب‌سایت شما از طریق موتورهای جست‌وجو می‌شوند.

در مقابل، لینک‌های داخلی متنی همان‌طور که از نامشان پیداست؛ درون محتوای وب‌سایت یافت می‌شوند. درواقع این لینک‌ها حاوی مطالبی هستند که به‌نوعی با مطالب محتوایی که در میان آن‌ها درج‌شده‌اند، مرتبط هستند. همان‌طور که لینک‌های داخلی ناوبری باعث افزایش بازدید سایت در نتایج موتورهای جست‌وجو می‌شوند؛ در عوض لینک‌های داخلی متنی باعث افزایش بازید محتوای وب‌سایت و تسلط کاربران به درون آن می‌شوند؛ درنتیجه کاربران می‌توانند محتوای وب‌سایت را با محتوای دیگری از آن وب‌سایت مقایسه کنند. ولی به‌طورکلی هر دو نوع لینک‌های داخلی در جهت افزایش بازدید و درک کاربر از وب‌سایت و محتوای آن طراحی می‌شوند.

چرا لینک‌های داخلی ازنظر سئو اهمیت فراوانی دارند؟

دلایل زیادی وجود دارند که لینک‌های داخلی را برای کاربران سئو ارزشمند می‌کنند. اول اینکه شرایط شما را در نتایج جست‌وجوی موتورهای جست‌وجو بهبود می‌بخشد. علاوه بر این لینک‌های داخلی به شما نشان می‌دهند که کدام صفحات وب شما ارزشمند هستند چراکه با مراجعه زیاد کاربران از طریق این لینک‌ها، این آمار به دست می‌آید. وجود لینک‌های داخلی باعث می‌شود که موتورهای جست‌وجو نیز همانند گوگل محتوای شما را درک کنند و کاربران را بر اساس موضوع اصلی به وب‌سایت شما هدایت کنند. این امر باعث می‌شود که نتایج خوب و دلخواهی در رتبه‌بندی موتورهای جست‌وجو کسب کنید. باید توجه داشته باشید که هرگونه استراتژی که به شما کمک کند که رتبه شما افزایش یابد، اهمیت فراوانی دارد، چراکه افزایش مقام رتبه‌بندی باعث افزایش بازدید و درنتیجه فروش شما از وب‌سایت می‌شود. قرار دادن این لینک‌ها در وب‌سایت باعث هدایت سریع کاربران به محتوای وب‌سایت شده و درنتیجه به نفع شما تمام خواهد شد.

تعیین اینکه کاربران مستقیماً به کدام سایت منتقل شوند؛

زمانی که تصمیم می‌گیریم محتوایی را در سایت پربازدید کنیم، معمولاً از لینک‌های داخلی استفاده می‌کنیم تا کاربران بتوانند به کمک آن‌ها به محتوای موردنظر ما دست یابند. بنابراین به‌طورکلی می‌توان گفت که ایجاد لینک‌های داخلی در سایت به‌مرورزمان پایه و اساس وب‌سایت شما را قوی‌تر می‌کند. وجود لینک‌های داخلی به خزنده‌ها کمک می‌کند تا محتوای جدید وب‌سایت شما را پیدا کنند و به نمایش بگذارند. درواقع خزنده‌ها سعی می‌کنند اطلاعات جدید اضافه‌شده به وب‌سایت را از طریق لینک‌های داخلی به کاربران اطلاع دهند و از دیده نشدن آن‌ها جلوگیری کنند. صفحاتی که فاقد لینک‌های داخلی باشند، صفحاتی بدون شناسه محسوب می‌شوند و صفحات بدون شناسه قابلیت این را ندارند که توسط موتورهای جست‌وجو شناسایی شوند و در نتایج موتورهای جست‌وجو قرار گیرند.

صفحات بدون شناسنامه باعث به وجود آمدن تجربه‌های بد کاربران می‌شوند و از عوامل مهم هدر رفتن وقت به شمار می‌روند. لینک‌های داخلی نیازمند صفحات به‌روز هستند که مکان قرارگیری و آب‌وهوای فعلی مکان را نشان دهند. ازجمله ابزارهای مهم برای درج چنین اطلاعاتی نقشه سایت می‌باشد که می‌تواند به سازمان‌دهی وب‌سایت شما کمک کند. نقشه سایت به خزنده‌ها کمک می‌کند که اطلاعات و محتوای مهم سایتتان را به نمایش بگذارند. به‌طور خلاصه می‌توان گفت که استفاده از استراتژی لینک سازی داخلی باعث افزایش رتبه و اعتبار شما از دیدگاه گوگل می‌شود و همان‌طور که می‌دانیم اگر از دیدگاه گوگل و پس‌ازآن کاربران به‌عنوان وب سایتی معتبر و معتمد شناخته شوید، می‌توانید مسیرهای موفقیت را یکی پس از دیگری طی کنید.

ساختار لینک‌ های داخلی

روش‌های متعددی وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید ساختار لینک‌های داخلی وب‌سایتتان را بازسازی کنید. برای این کار بک لینکی از وب‌سایتتان انتخاب کنید و آن را تجزیه‌وتحلیل کنید ( طبق روش‌هایی که در مقاله‌های پیشین گفته‌شده است)؛ این امر باعث می‌شود که کاربران با محتوای جدید وب‌سایتتان آشنا شوند. درنتیجه، رفته‌رفته مشاهده خواهید کرد که اعتبار وب‌سایت شما بالا می‌رود زیرا کاربران به کمک لینک‌های داخلی به صفحات دیگری هدایت می‌شوند و محتوای بیشتری دریافت می‌کنند. درواقع درنتیجه این هدایت‌ها، کاربران اکثر زمان خود را در وب‌سایت شما می‌گذرانند. علاوه بر این قرار دادن کلمات کلیدی درون متن لنگر برای هر لینک نیز ازجمله عوامل افزایش بازدید و ارتباط وب‌سایت است. به‌طور خلاصه می‌توان گفت که بهتر است شما تا می‌توانید از استراتژی‌های لینک سازی استفاده کنید چراکه درهرصورت به افزایش اعتبار و ترافیک ارگانیک شما می‌انجامد.

برای بهبود و بهینه‌سازی لینک‌های داخلی خود، استفاده از متن لنگر، ایده بسیار خوبی است چراکه متن لنگر احتمال کلیک کردن روی لینک توسط کاربران را افزایش می‌دهد ولی باید مطمئن باشید که لینک‌های داخلی را به‌درستی درج کرده‌اید؛ یعنی لینک داخلی باید کاربر را از آن صفحه به همان صفحه‌ای هدایت کند که مدنظر کاربر است. درواقع شما با ایجاد لینک‌های داخلی به کاربران اجازه می‌دهید تا در وب‌سایتتان بدون گمراهی سفر کنند. ضمن آن در ایجاد لینک‌های داخلی باید به نیازهای کاربرانتان نیز بیندیشید و لینک‌ها را بر اساس آن نیازها باهم ترکیب کنید.

شما باید همه جوانب وب‌سایت خود را بسنجید، باید راجع اینکه خزنده‌های موتورهای جست‌وجو چه دیدگاه و تصویری از وب‌سایت شما دارند؛ تمهیداتی بیندیشید. باید از اینکه وب‌سایتتان ممیزی می‌خورد یا نه اطمینان حاصل کنید. این تمهیدات شامل بررسی تمامی عوامل افزایش رتبه وب‌سایت شما در نتایج رتبه‌بندی موتورهای جست‌وجو می‌باشد. این عوامل عبارت است از؛ کلمات کلیدی متون لنگر، لینک‌ها اعم از لینک‌های داخلی و خارجی، ارتباط محتوا با یکدیگر و … . قرار گرفتن هر یک از این عوامل در کنار هم می‌تواند به افزایش اعتبار وب‌سایت، ترافیک ارگانیک و رتبه‌بندی مناسب بینجامد.

تعداد لینک‌ های داخلی که می‌تواند در هر صفحه ایجاد شود؛ چقدر است؟

هنگامی‌که می‌خواهید لینک داخلی ایجاد کنید، درواقع شما در تلاش هستید تا محتوای وب‌سایتتان را افزایش دهید. نتیجه این امر این است که شانس شما برای داشتن کلمات کلیدی که قابلیت لینک دادن به صفحات دیگر دارند، بالا می‌رود چراکه در حجم بیشتری از محتوا، لینک‌های بیشتری نیز یافت می‌شود. مورد دیگر این است که حدوداً باید چند لینک در یک صفحه از وب‌سایت ایجاد شود که در مقاله‌های بعدی مفصل توضیح خواهیم داد. هر یک از تمهیدات ساده و ریز می‌تواند به‌طورجدی عامل موفقیت وب‌سایت شما شود.

یافتن اینکه استفاده چه حجم از لینک‌های داخلی برای وب‌سایتتان مناسب است، کار هرکسی نیست ولی باید درک کلی از این موضوع داشته باشید. طبیعتاً راه‌هایی وجود دارد که بدانید چه استراتژی‌های برای وب‌سایت شما خوب است و کدام بد. برای اینکه بتوانید یک استراتژی سئو مناسب در وب خود پیاده‌سازی کنید، باید نسبت محتوای شما با تعداد لینک‌هایی که ایجاد کرده‌اید؛ هماهنگ باشد. مقدار لینک‌های داخلی به حجم محتوای شما بستگی دارد. بنابراین واضح است که اگر در صفحه‌ای حجم مطالب زیاد باشد، طبیعتاً باید حجم لینک‌ها نیز در آن صفحه نسبت به صفحه‌ی دیگر بیشتر باشد. بر اساس ادعای گوگل ما می‌توانیم در هر صفحه حتی تا صدها لینک نیز ایجاد کنیم ولی بر اساس تجربه‌هایی که صاحبان وب‌سایت‌ها به دست آورده‌اند؛ معمولاً نباید تعداد لینک‌های هر صفحه به بیش از شش یا هفت لینک برسد. در ضمن باید توجه داشته باشید که در این شش یا عفت لینک نباید لینک‌های غیرضروری وجود داشته باشند. درواقع همان‌طور که کیفیت لینک‌های ایجادشده مهم است، کمیت آن‌ها نیز اهمیت دارد. سخن آخر اینکه می‌توانید برای تقویت سئو وب‌سایت خود از سایت راز بک لینک کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید