وقتی بحث های اولیه را با یک شرکت عایق رطوبتی زیرزمین شروع می کنید، آنها در مورد انواع مواد عایق رطوبتی به شما می گویند و بهترین راه حل را توصیه می کنند. این انتخاب بستگی به کارهای ضد آب خاصی که ساختمان شما نیاز دارد و بودجه در دسترس شما دارد. در این مقاله می خواهیم لیست جامعی از مواد ضد آب مورد استفاده توسط پیمانکاران حرفه ای در کار خود را به شما ارائه دهیم.

راه حل های ضد آب ایزوگام کالا بیش از 30 سال تجربه در نصب، تعمیر و تعویض مواد عایق رطوبتی در ساختمان های مسکونی و تجاری تنها با استفاده از برندهای مرغوب می باشد.

ارائه تفصیلی روش های عایق رطوبتی

بنابراین، انواع عایق رطوبتی برای یک ساختمان چیست؟

متخصصان عایق رطوبتی مصالح ساختمانی از یکی از روش های آزمایش شده عایق رطوبتی زیر استفاده می کنند:

 • اسپری
 • تزریق
 • آستر
 • سفت و سخت
 • قابل رنگ آمیزی
 • گچ

انتخاب روش و مواد عایق رطوبتی بستگی به قسمتی از ساختمان دارد که می خواهید عایق بندی کنید. در اینجا سه ​​موقعیت اصلی وجود دارد.

بهترین مواد ضد آب

 

 1. کاربردهای ضد آب روی سقف ها

سقف یکی از دو بخش آسیب پذیر ساختمان در هنگام نفوذ آب است. به طور کلی، مواد سقف ضد آب هستند، اما این کافی نیست. سقف در معرض ساییدگی و پارگی شدید است و باید حداقل 4-5 دهه دوام بیاورد. لازم است مواد ضد آب اضافی اضافه شود.

 

آنها یا به عنوان یک پوشش محافظ روی سقف اعمال می شوند یا در زیر آن، به عنوان بخشی از چارچوب سقف نصب می شوند. یک پیمانکار حرفه ای بسته به نوع سقف و آب و هوای منطقه شما (متوسط ​​تعداد روزهای بارانی در سال، رطوبت هوا و غیره) بهترین محصولات عایق رطوبتی را توصیه می کند.

 

 1. ضد آب روی دیوارها

مواد عایق رطوبتی برای دیوارها باید بیش از محافظت در برابر آب باشد. آنها همچنین باید از موانع بخار یا موانع هوا استفاده کنند. در غیر این صورت، رطوبت ممکن است در سنگ تراشی و نجاری، زیر عایق محبوس شود و در نتیجه کپک و یا قارچ پخش شود.

 

 1. ضد آب بالکن و تراس

مصالح ساختمانی عایق رطوبتی برای بالکن و تراس باید دارای چندین ویژگی خاص مانند مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش و انعطاف پذیری باشد. بالکن ها و تراس ها به دلیل تغییرات دما در معرض جابجایی جزئی هستند. مواد عایق رطوبتی سفت و سخت در مدت زمان کوتاهی، تحت طول عمر متوسط ​​این مواد، ترک می‌خورند و نیاز به تعمیر یا تعویض دارند.

 

انواع مواد ضد آب

همانطور که قول داده بودیم، اکنون لیست جامعی از مواد عایق رطوبتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

 1. پلی اورتان

پلی اورتان یکی از بهترین مواد عایق رطوبتی محسوب می شود. می توان آن را بدون درز اعمال کرد و به طور عمیق و یکنواخت به سطح نفوذ کرد. بنابراین، غشای پلی اورتان حتی بهترین ترک های بتن را پر می کند و ظرفیت جذب آب آن را کاهش می دهد. یکی دیگر از مزایای کلیدی پلی اورتان مقاومت آن در برابر روغن، مواد شوینده و مواد شیمیایی مختلف است.

 

این ویژگی ها و مزایا پلی اورتان را به عنوان یکی از همه کاره ترین مواد عایق رطوبتی توصیه می کند. می توان آن را روی دیوارها، بالکن ها، تراس ها و دیوارها اعمال کرد.

 

 1. پوشش سیمانی

پوشش سیمانی ترکیبی پودری از ماسه، مواد آلی و معدنی به همراه مواد مبتنی بر سیلیس است. در بین پیمانکاران عایق رطوبتی بسیار محبوب است زیرا اجرای آن بسیار آسان است. آنها فقط باید پودر را با مقدار مشخصی آب مخلوط کنند و می توانند کار نصب را شروع کنند.

 

نقطه ضعف این مزیت عدم انعطاف پذیری پوشش سیمانی است. به همین دلیل، ما آن را در میان مواد ضد آب توصیه شده برای زیرزمین و فونداسیون قرار می دهیم.

 

یکی دیگر از مزایای پوشش سیمانی هزینه مقرون به صرفه آن است.

972940ce-d4da-4bb8-9977-c34d8bbd3994.jpg (750×1000)

 

 1. EPDM RUBBER

لاستیک EPDM یکی از مواد ضد آب توصیه شده برای سقف ها می باشد. این در ممبران با دو ضخامت 45 میل و 60 میل موجود است. انعطاف پذیری مزیت اصلی این محصول عایق رطوبتی است. یک جنبه مهم برای عایق رطوبتی سقف، زیرا به دلیل تغییرات دما دائما منبسط و منقبض می شود.

 

هزینه لاستیک EPDM بسته به ضخامت و برند متفاوت است.

 

 

 1. آسفالت لاستیکی

این یکی از عایق های رطوبتی است که به ویژه در پشت بام ساختمان های تجاری استفاده می شود. این یک ماده بسیار سخت و منعطف است که محافظت عالی در برابر همه شرایط آب و هوایی ارائه می دهد و نفوذپذیری بخار آب بسیار کمی دارد. همچنین در 3-4 ساعت پس از استفاده سریع خشک می شود.

آسفالت لاستیکی یکی از بهترین روش های عایق رطوبتی است.

 

 1. ترموپلاستیک

این یکی از مواد عایق رطوبتی با طولانی ترین طول عمر  حدود 50 سال است. هنگامی که گرمانرم به درستی گرم شود، نیمه جامد می شود و یک گزینه عالی برای آب بندی ورق ها و پانل ها است. از آنجایی که ترموپلاستیک حاوی الاستومر است، در برابر ضربه بسیار انعطاف پذیر و مقاوم است.

 

تنها نقطه ضعف ترموپلاستیک هزینه بالای آن است.

 

 1. غشاء قیر

غشای قیری چندمنظوره، آسان برای استفاده، و برای ساختمان های تجاری و مسکونی توصیه می شود، از مخلوط کردن قیر (ماده ای شبیه به قیر) با مخلوطی از مواد به دست می آید. نتیجه یک ماده چسبناک و چسبناک با استقامت بسیار زیاد است.

 

با این حال، باید بدانید که این یکی از محصولات ضد آب سازگار با محیط زیست و پایدار نیست زیرا از نفت خام ساخته شده است. از طرف دیگر، غشای قیری هزینه کاربرد بسیار مقرون به صرفه ای.

در صورتیکه نیاز به خرید ایزوگام در اصفهان دارید که با کیفیت ترین ایزوگام در کشور می باشد می توانید از شرکت ایزوگام کالا استفاده نمایید.

 1. غشای ضد آب PVC

غشای پی وی سی یکی از پرکاربردترین محصولات عایق رطوبتی برای سقف ها می باشد. هم نفوذپذیر به آب و هم بخار است و می توان آن را تقویت کرد تا دوام بیشتری داشته باشد. همچنین نصب آن بسیار آسان است و طول عمر بالایی نیز دارد.

 

با این حال، این مزایا با هزینه ای عالی همراه هستند.

 

نتیجه گیری

برای عایق بندی سقف ساختمان ها ایزوگام بهترین گزینه می باشد که می توانید از ایزوگام دلیجان، ایزوگام تبریز، ایزوگام اصفهان و ایزوگام دلیجان  استفاده نمایید.

694f6944-8614-4cf9-8f68-274dc27f7d37.jpg (550×550)

دیدگاهتان را بنویسید