این ردیاب به وسیله نقلیه تحت تعقیب متصل است و پلیس می تواند آن را به صورت زنده پیدا کند.

ردیاب NYPD

اداره پلیس نیویورک (NYPD) از فناوری جالبی برای ردیابی مظنونان و مجرمان استفاده می کند. این فناوری به نیروهای پلیس اجازه می دهد شلیک ردیاب به خودروهای مورد نیاز هر لحظه باید مکان آنها اطلاع رسانی شود. پلیس نیویورک بر این باور است که این فناوری باعث تعقیب و گریز غیرضروری خطرناک پلیس خواهد شد.

فناوری NYPD با همکاری StarChase توسعه یافته است. این فناوری از یک قطعه کوچک تشکیل شده و از طریق آن توسط نیروهای پلیس قابل استفاده است تفنگ AR-15 به ماشین مورد نظر شلیک کنید. به جز اسلحه، این قطعه توسط دستگاه مخصوصی که جلوی ماشین پلیس نصب می شود قابل شلیک است. این قطعه ابعادی برابر با یک باتری سایز D دارد.

پیگیری کنید

ویژگی های ردیاب NYPD GPS

شهردار نیویورک دلیل استفاده از این فناوری را اعلام کرد کاهش تعقیب و گریز سریع و خطرناک در خیابان های شهر یک ضرورت است. خوب است بدانید که ردیاب GPS که توسط پلیس نیویورک استفاده می شود، جدید نیست. StarChase ادعا می کند که ردیاب های تولید آن تا کنون بیش از 10000 بار استفاده شده است که باعث این اتفاق شده است. صرفه جویی 150 میلیون دلاری و تبدیل شده است. این شرکت بر این باور است که فناوری نوآورانه آن در ایست های بازرسی و عملیات مخفی بیشترین تأثیر را دارد.

احتمالاً می دانید که در سال های اخیر بسیاری از شهروندان ایالات متحده از پیگیری های خطرناک در شهرهای این کشور انتقاد کرده اند. آنها معتقدند که انجام چنین عملیاتی، هم زندگی نیروی انتظامی و هم زندگی شهروندان عادی تهدید شده این باور دور از ذهن نیست، زیرا همین ماه گذشته، تعقیب و گریز خودرو توسط نیروهای پلیس منجر به تصادف شدید و ریزش یک ساختمان شد.

رونمایی از ربات های پیشرفته

علاوه بر ردیاب GPS، پلیس نیویورک از دو ربات پیشرفته نیز رونمایی کرد. یکی از این ربات ها، توسط این شرکت بوستون داینامیکس شبیه یک حیوان چهار پا است. ربات دیگری با چرخ وظیفه ارسال اطلاعات به اداره پلیس را بر عهده دارد. اگرچه این ربات ها پیشرفته هستند، اما با انتقادات زیادی مواجه شده اند.

استفاده پلیس نیویورک از ربات ها و دستگاه های ردیاب

آلبرت فاکس کان، مدیر اجرایی سازمان غیرانتفاعی In Profit for Privacy، اظهار داشت که NYPD در حال انجام ایده های بد فیلم علمی تخیلی او هست! او می گوید نیویورک به امنیت واقعی نیاز دارد، نه یک کپی از RoboCop!

از سوی دیگر، Legal Aid Society شهردار نیویورک و NYPD را به دلیل استفاده از فناوری های جدید بدون ارائه فرصت مناسب برای طرح نگرانی های شهروندان مقصر می داند. نقض اصول اولیه شفافیت متهم کردن

دیدگاهتان را بنویسید