باتری جدید این شرکت چینی حدود دو برابر انرژی ذخیره می کند و می توان از آن برای ساخت هواپیماهای الکتریکی استفاده کرد.

باتری

علیرغم پیشرفت‌های زیاد، فناوری فعلی باتری نمی‌تواند سفرهای طولانی مدت را برای وسایل نقلیه الکتریکی فراهم کند. بنابراین، بسیاری از شرکت ها در تلاش برای تغییر و استفاده از فناوری های پیشرفته تر هستند. CATL یکی از این شرکت هاست که اخیرا باتری جدیدی با آن اختراع کرده است توانایی ذخیره انرژی بیشتر بنا به گزارش ها، این شرکت چینی ادعا می کند که باتری جدید آن چنان چگالی انرژی بالایی دارد که می توان از آن در هواپیماهای مسافربری برقی استفاده کرد.

شاید بدانید که CATL بزرگترین تولید کننده باتری در جهان است. باتری پیشرفته این شرکت امکان ذخیره سازی را فراهم می کند 500 وات ساعت انرژی در هر کیلوگرم برای مقایسه باید گفت که باتری موسوم به 4680 تسلا که یکی از پیشرفته ترین باتری های دنیاست می تواند تا 296 وات ساعت انرژی در هر کیلوگرم ذخیره کند. این فاکتور برای فناوری یون سدیم CATL 160 وات ساعت بر کیلوگرم است.

باتری کتری

بر اساس اطلاعات موجود، CATL با استفاده از فناوری الکترولیت های شبه بیولوژیکی فوق متراکم به این رکورد دست یافت. این فناوری شبکه خود تطبیقی در مقیاس میکرون ایجاد می کند. شبکه مذکور می‌تواند نیروهای مبادله درون زنجیره‌ها را برای بهبود عملکرد هدایت تنظیم کند.

علاوه بر این، لازم به ذکر است که باتری جدید CATL از مواد کاتدی با غلظت انرژی بالاتر و همچنین از آندها و جداکننده های جدید برای شارژ و دشارژ بهتر استفاده می کند. CATL بر استفاده از این مواد تاکید دارد ایمنی باتری Improves نیز در بیانیه رسمی مربوطه این شرکت را اعلام کرد:

«ارائه این فناوری بسیار پیشرفته محدودیت‌های بلندمدت در توسعه باتری را از بین می‌برد و فصل جدیدی را در برق‌سازی با افزایش ایمنی و کاهش وزن باز می‌کند.»

باتری

تولید باتری های پیشرفته CATL تا پایان سال جاری

CATL با همکاری شرکای خود قصد دارد تا الف هواپیمای مسافربری برقی توسعه با استانداردهای ایمنی هوانوردی پیش بینی می شود باتری جدید این شرکت از پایان سال جاری وارد فاز تولید شود. این باتری در خودروهای برقی نیز استفاده خواهد شد.

لازم به ذکر است که CATL معتقد است که با گسترش برق از صنعت خودرو به صنعت هواپیماسازی، هواپیماهای آینده تمیزتر و هوشمندتر خواهند شد. این شرکت معتقد است که باتری های جدید این شرکت تامین می شود آغازگر عصر جدیدی در حمل و نقل دریایی، هوایی و زمینی این امر دستیابی به اهداف کنونی کربن زدایی را زودتر از آنچه انتظار می رود ممکن خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید