مقایسه دستگاه تصفیه آب زینود XINODE  با دستگاه تصفیه آب ال جی  LG

خوب ما این مقاله رو نوشتیم که یه مقابسه کنیم دستگاه تصفیه آب خانگی زینود که در شرکت تصفیه مارکت عرضه می شه و دستگاه تصفیه آب ال جی LG که ادعا میکنه که در دستگاه تصفیه آب جزء بهترینهاست . البته ما سعی کردیم مقاله ای رو که خود شرکت ال جی تو سایت خودش منتشر کرده رو ترجمه کنیم و با شما به اشتراک بزاریم . مواردی رو که شرکت ال جی بیشتر رو اون مانور داده و جزء مزیت های رقابتی خودش به حساب آورده رو دستگاه های تصفیه آب تصفیه مارکت با برند زینود هم تمامی آنها رو داره بعلاوه اینکه در بعضی موارد دستگاه های تصفیه آب زینود از ال جی از لحاظ رقابتی در رتبه بالاتری قرار دارهمثلا یکی از اون موارد کربنی هست که توی فیلتر کربن به کار رفته کربن های به کار رفته در فیلترهای دستگاه های تصفیه آب برند زینود از بهترین کربن های ساخت کشور سوئیس هست که از لحاظ کیفیت خیلی از فیلتر های دستگاه های ال جی بالاتر هستند.

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی با برند زینود - تصفیه مارکت

بررسی دستگاه تصفیه آب ال‌جی RO

ال‌جی جدیدترین غول چندملیتی است که وارد بازار دستگاه‌های تصفیه آب در جهان شده است. دستگاه‌های تصفیه آب ال‌جی RO ادعا می‌کنند که ازآنجایی‌که ال‌جی از مخازن استیل ضدزنگ مخزن‌های (SS) در دستگاه‌های تصفیه آب LG RO استفاده می‌کند، باکتری‌ها مانند مخازن پلاستیکی آب در دستگاه‌های تصفیه آب معمولی روی سطوح مخزن فولاد ضدزنگ رشد نمی‌کنند از دیگر مزایای دستگاه‌های تصفیه آب ال‌جی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دستگاه‌های تصفیه آب LG RO دارای استریل دوره‌ای با اشعه ماوراءبنفش آب ذخیره‌شده برای جلوگیری از رشد باکتری داخل مخازن آب SS هستند. فرآیند منحصربه‌فرد دیگری که آن‌ها در دستگاه‌های تصفیه آب خوددارند “مراقبت استریلیزه کننده الکترولیز” است.

مراقبت‌های استریل کننده الکترولیز ال‌جی

Electrolysis Sterilizing Care فرآیندی منحصربه‌فرد برای تصفیه‌کننده‌های آب ال‌جی است که به‌وسیله آن آب را الکترولیز می‌کنند تا محلول اسید هیپوکلروس به دست آید که برای شستشوی کل خط آب در دستگاه تصفیه آب استفاده می‌شود. این فرآیند تمام قسمت‌های دستگاه تصفیه آب ال‌جی را که با آب در تماس است استریل می‌کند. یکی دیگر از ویژگی‌های موجود در مدل‌های آن‌ها، فیلتر آب تمیز برای شستن سبزی‌ها و سایر مواد غذایی است.

ال‌جی دیر وارد بازار دستگاه‌های تصفیه آب در جهان شده است، اما در حال حاضر آن‌ها در حال تصاحب سهم عمده‌ای از بازار برای دستگاه‌های تصفیه آب هستند.

 

دستگاه‌های تصفیه آب ال‌جی دارای یک سیم‌پیچ الکتریکی داخلی برای گرم کردن آب و همچنین مکانیسم خنک‌کننده برای تولید آب سرد یخ هستند. همین امکانات است که باعث می‌شود دستگاه‌های تصفیه آب RO ال‌جی بسیار گران‌تر شوند، یعنی بیش از دو برابر قیمت دستگاه‌های تصفیه آب RO ساده.

بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی با برند زینود - تصفیه مارکت

فناوری در دستگاه تصفیه آب 8 مرحله‌ای ال‌جی RO

مرحله 1: فیلتر بیرونی قبل از رسوب 20 میکرون برای حذف ذرات بزرگ‌تر مانند خاک، گل و غیره.

مرحله 2: کارتریج رسوب فیلتر 2 میکرون با منافذ ریزتر برای حذف مواد جامد معلق ریز که ممکن است از فیلتر پیش رسوب عبور کرده باشند.

مرحله 3: کارتریج پیش کربن برای حذف کلر از آب برای محافظت از غشایRO

مرحله 4: فیلتراسیون RO تمام ناخالصی‌ها و آلاینده‌های موجود در آب ازجمله مواد شیمیایی سمی محلول و فلزات سنگین را از بین می‌برد.

مرحله 5: کارتریج Post-Carbon برای بهبود طعم آب.

مرحله 6:مخزن آب از جنس استنلس استیل،

 مزایا: بدون نگرانی از آلودگی باکتریایی، زیرا گسترش باکتری‌ها، میکروب‌ها و غیره از سطح فولاد ضدزنگ جلوگیری می‌کند. استیل ضدزنگ نیز هیچ طعم پلاستیکی به آب تصفیه‌شده نمی‌دهد.

مرحله 7: ضدعفونی‌کننده دایره‌ای UV – یک سیستم استریل کننده برای سطوح کامل دستگاه تصفیه آب که با آب در تماس است. هر 6 ساعت به مدت 30 دقیقه به‌طور خودکار کار می‌کند.

مرحله 8 Electrolysis Sterilizing Care  :یکی دیگر از سیستم‌های استریلیزاسیون اضافی برای تمام سطوح تماس با آب در دستگاه تصفیه آب

مشخصات فیلتر تصفیه آب ال‌جی مدل 8 لیتری

ال‌جی روشی برای استریل کردن کل مسیر آب، شامل شیر و مخزن، بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر ارائه می‌کند.

 مخزن آب استیل ضدزنگ

مراحل تصفیه:

 • رسوب 20 میکرون،

 • رسوب 5 میکرون،

 • کربن پیش فعال،

 • غشای RO،

 • کربن پس فعالدستگاه تصفیه آب

مناسب برای: آب شیرهای شهری، مخازن ذخیره‌سازی ، تانکرهای آب و حتی چاه‌ها.

اگر بدانید به چه نوع محصولی نیاز دارید یا باید بخرید، جستجو برای یک دستگاه تصفیه آب ایدئال بسیار آسان است. چند نکته اساسی وجود دارد که باید هنگام خرید یک دستگاه تصفیه آب به آن‌ها توجه کنید و دستگاه تصفیه آب ال‌جی که در اینجا بررسی کردیم با تمام نیازهای من در مورد دستگاه تصفیه آب مطابقت دارد، درواقع، بیش‌ازحد انتظار ارائه می‌دهد. اخیراً دستگاه‌های تصفیه آب ال‌جی نیز توسط بنیاد مراقبت از قلب به‌عنوان دستگاه تصفیه آب تأییدشده‌اند که معیارهای آب آشامیدنی سالم را برآورده می‌کند.

نقد و بررسی دستگاه تصفیه آب ال‌جی

دستگاه تصفیه آب ال‌جی که در اینجا بررسی کردیم، پیشرفته‌ترین دستگاه موجود در بازار در مقایسه با هر دستگاه تصفیه آب در جهان است، اما ساده‌ترین دستگاه برای استفاده است. به‌علاوه اعتماد ال‌جی به کیفیت محصول عالی و خدمات پس از فروش عالی در سرتاسر جهان، مشتریان را وادار به انتخاب محصولات خود می‌کند. ال‌جی در طراحی تصفیه‌کننده‌های خود به‌شدت بر بخش سلامت تأکید کرد، زیرا همه مدل‌های آن‌ها دارای مخزن فولادی برای ذخیره‌سازی هستند و اکثر مدل‌ها دارای فیلتر تقویت‌کننده معدنی برای اضافه کردن مواد معدنی ضروری به آب هستند. این بررسی را می‌توان برای این مدل‌ها نیز قابل‌اجرا در نظر گرفت:

اگر بخواهم برای طراحی یک دستگاه تصفیه آب جایزه بدهم، دستگاه‌های تصفیه آب ال‌جی یک برد آسان خواهند گرفت.

صفحه LED در مرکز جلویی که نشان می‌دهد حالت‌های تصفیه‌کننده فوق‌العاده به نظر می‌رسد. اهرم لمسی به زیبایی‌شناسی بیشتر می‌افزاید که کیفیت برتر محصول را به تصویر می‌کشد. می‌توان آن را به عقب هل داد یا به سمت بالا کشید تا آب را به‌طور مداوم بگیرد.

تمام مدل‌های سری WWxxxEP را می‌توان به دیوار نصب کرد یا روی کانتر نگه داشت. یک سینی پایینی نیز موجود است که استفاده از آن اختیاری است زیرا در صورت نیاز می‌توان آن را بیرون کشید. برای تعویض فیلترها می‌توانید به‌راحتی درب جلو را بیرون بیاورید یا برای تمیز کردن گهگاهی مخزن آب می‌توانید درب بالایی را باز کنید تا به مخزن آب دسترسی پیدا کنید. درب مخزن دارای قفل‌ برای جلوگیری از ورود هر چیزی از خارج به داخل آن است.

درب مخزن تصفیه آب ال‌جی

مخزن فولادی داخل آن ازنظر کیفیت و تصوری که ایجاد می‌کند بسیار تحت تأثیر قرار می‌دهد، این‌که مهم نیست برای مدت‌زمانی که آب در آن بماند، هرگز زنگ نمی‌زند. گفته شد که داخل مخزن یک پوشش آنتی باکتریال وجود دارد که باعث می‌شود آب براق به نظر برسد و آب بدون هیچ اصطکاکی به‌راحتی از آن خارج می‌شود.

فیلتر‌ها را به‌تنهایی از مراکز خدمات ال‌جی میتوان خرید و سپس آن را به‌راحتی تعویض کرد. همچنین مراکز خدمات ال‌جی می‌توانند فیلترهای آب را بدون هزینه اضافی در منزل شما تحویل دهند. به‌این‌ترتیب می‌توانید در هزینه خدماتی که باید به مهندسان سرویس برای تعویض فیلتر‌ها درزمانی که تصفیه‌کننده خارج از گارانتی است بپردازید، صرفه‌جویی کنید. پس از تعویض فیلتر‌ها، دکمه‌ای وجود دارد که در داخل آن باید برای تنظیم مجدد نور فیلتر‌ها فشار دهید.

ویژگی‌های دستگاه تصفیه آب ال‌جی

فیلتراسیون چندمرحله‌ای

در مورد خلوص آب، دستگاه‌های تصفیه آب ال‌جی می‌توانند آلاینده‌هایی به‌اندازه 0.0001 میکرومتر را از بین ببرند. فیلتر چندمرحله‌ای داخل هر نوع باکتری، ویروس و فلزات سنگین را از بین می‌برد و به مصرف کننده آرامش مطلق می‌دهد که فقط آب سالم بنوشد.

تمام مدل‌های دستگاه‌های تصفیه آب ال‌جی از سیستم RO فیلتراسیون 5 مرحله‌ای پیروی می‌کنند:

 نقش هر فیلتر:

 • پیش فیلتر (فیلتر خارج از رسوب)   ذرات بزرگ، لکه‌های زنگ‌زدگی، گل و غیره را از بین می‌برد.

 • فیلتر رسوبی    زباله‌های ناپیدا و سایر آلودگی‌ها را از بین می‌برد.

 • فیلتر پیش کربن      ذرات ریز نامرئی، کلر باقیمانده، VOC  (ترکیبات آلی فرار) را حذف می‌کند.

 • فیلتر غشایی RO     ناخالصی‌های محلول را حذف می‌کند و فلزات سنگین، باکتری‌ها، ویروس‌ها، VOCو غیره را از آب حذف می‌کند.

 • فیلتر تقویت‌کننده مواد معدنی مواد معدنی را بدون مخلوط کردن آب ناخالص به آب تصفیه‌شده اضافه کنید.

 • لامپ UV LED ویروس‌ها و باکتری‌های موجود در مخزن ذخیره را از بین می‌برد

 • فیلتر غشایی UF     فقط باکتری‌ها و ذرات ریز را از بین می‌برد.

دستگاه تصفیه آب

مخزن فولادی

تمام مدل‌های تصفیه آب ال‌جی دارای مخزن ذخیره‌سازی فولادی هستند که بهداشتی تر از مخزن پلاستیکی معمولی است. این مخزن دارای نوعی پوشش است که رشد باکتری‌ها و جلبک‌ها را کاهش می‌دهد.

همان‌طور که در آزمایشگاه‌ها آزمایش شد، مخازن ذخیره آب از جنس استنلس استیل ال‌جی در مقایسه با مخازن پلاستیکی، 94.4 درصد رشد کمتری از E.Coil در 24 ساعت دارند. اقدامات متعددی در درب مخزن ذخیره‌سازی انجام‌شده است، مانند یک واشر در اطراف درب و چندین قفل بالای درب که ال‌جی به آن می‌گوید  مهروموم محافظ دوگانه که آب را برای آشامیدن ایمن نگه می‌دارد، حتی اگر آب را برای مدت طولانی در داخل آن بگذارید.

چرخه‌های UV خودکار

ازآنجایی‌که فیلتر‌های RO ویروس‌ها و باکتری‌ها را از آب حذف می‌کنند، نیاز به فیلتر UV کمتر می‌شود، اما اگر آب را برای مدت طولانی در مخزن رها کنید، که هنوز 100٪ آب سالم و تمیز برای نوشیدن است، همچنان دستگاه تصفیه آب ال‌جی آب ذخیره‌شده را هر 6 ساعت به مدت 75 دقیقه به‌طور خودکار از طریق اشعه ماوراءبنفش بازیافت می‌کند تا دوباره آن را تصفیه کند که ال‌جی آن را مرحله نگهداری می‌نامد. این نوع ویژگی فقط توسط ال‌جی ارائه‌شده است.

مواد معدنی ضروری را دوباره اضافه کنید

ازآنجایی‌که RO آب اکثر انواع نمک‌ها و فلزات را می‌چسباند، این بدان معناست که آب تصفیه‌شده دیگر حاوی بسیاری از مواد معدنی ضروری که توسط آب تأمین می‌شود، نیست. ازاین‌رو، آخرین مرحله فیلتراسیون فیلتر Mineral Booster (که ترکیبی Post Carbon + Mineral Booster ) است.

این فیلتر مواد معدنی ضروری را اضافه می‌کند یا به روشی دیگر سطح قلیایی آب را افزایش می‌دهد که در طولانی‌مدت فواید سلامتی متعددی دارد.

روش کار دستگاه تصفیه آب ال‌جی را باید هوشمند نامید. ازآنجایی‌که می‌توان این تصفیه‌کننده را 24×7 روشن گذاشت و به دلیل نحوه عملکرد آن، هر زمان که در دسترس بودن منبع آب را تشخیص داد، مخزن آب را به‌طور خودکار برای شما پر می‌کند. همه 24×7 آب ندارند، مثل اکثر شهرهای مترو، صبح 2 ساعت و بعدازآن شب به همین ترتیب آب‌داریم. و اگر از یک دستگاه تصفیه آب معمولی استفاده می‌کنید، باید دستگاه تصفیه آب را در آن زمان‌های خاص روشن کنید تا مخزن تصفیه آب پر شود.

با دستگاه تصفیه آب ال‌جی با این مشکل مواجه نخواهید شد زیرا می‌توانید همیشه آن را روشن بگذارید و موتور آن فقط زمانی کار می‌کند که منبع آب را تشخیص دهد و به‌محض قطع آب، موتور به‌طور خودکار خاموش می‌شود.

مراقبت 2 در 1

دستگاه تصفیه آب ال‌جی مدل‌های WW180EP و WW163EP دارای فیلتر UF (Ultra Filtration) نیز می‌باشد که برای تأمین آب مناسب برای شستشوی میوه‌ها و سبزی‌ها استفاده می‌شود. این مدل دارای یک خروجی ثانویه از طریق لوله از سمت راست است که می‌توان آن را به شیر دیگری متصل کرد (استفاده از شیر اختیاری است و توسط ال‌جی ارائه نمی‌شود) که می‌توانید از آن برای شستن مواد غذایی خام مانند میوه‌ها و سبزی‌ها استفاده کنید.

پریز ثانویه ال‌جی WW180EP

این خروجی از آبدهی RO فیلتر شده ذخیره‌شده در مخزن استفاده نمی‌کند. بلکه یک  سیستم فیلتراسیون 3 مرحله‌ای دیگر است که این مسیر را دنبال می‌کند.

چرا فیلتر UF در مرحله تصفیه آب آشامیدنی استفاده نمی‌شود؟

با توجه به تجربه و دانش من، فیلتر UF هیچ نقشی در سیستم تصفیه آب آشامیدنی ندارد. برندهای زیادی وجود دارند که دستگاه‌های تصفیه آب را با فیلتر UF با اندازه بسیار کوچک می‌فروشند و آن را به‌عنوان آخرین مرحله تصفیه آب اضافه می‌کنند، فقط به این دلیل که می‌خواهند محصول خود را با حداکثر تعداد مراحل فیلتر به بازار عرضه کنند، اما پس از عبور آب از یک فیلتر RO، UF هیچ نقشی در آن ندارد. مانند این است که آب را از یک فیلتر ریز (RO) و سپس از یک فیلتر درشت (UF) عبور دهید که کاملاً بی‌فایده است. بنابراین، داشتن UF بعد از RO فقط یک ترفند بازاریابی است، نه بیشتر.

نمایشگر هوشمند

درک اینکه دستگاه تصفیه‌کننده در چه حالتی کار می‌کند از طریق چراغ‌های روی صفحه‌نمایش دایره‌ای بسیار آسان است. نور آبی نشان می‌دهد که دستگاه تصفیه در حال اجرای مراحل تصفیه آب آشامیدنی یا استریلیزاسیون UV یا هر دو است. نور سفیدرنگ به این معنی است که در حالت آماده‌به‌کار است، زمانی که مخزن پر است یا منبع ورودی آب وجود ندارد. نور کهربایی به این معنی است که زمان نگهداری پیشگیرانه تصفیه‌کننده فرا رسیده است.

نمایشگر دارای نشانگر سطح آب نیز می‌باشد. به دلیل چراغ‌ها، درک حالت‌های تصفیه‌کننده و سطح مخزن آب حتی از راه دور یا در شب آسان‌تر است.

نگهداری بدون مواد شیمیایی

ال‌جی کیت ضدعفونی‌کننده مخصوص خود را برای نگهداری از دستگاه تصفیه آب دارد. کیت مراقبت ضدعفونی‌کننده دیجیتال آن‌ها کل مسیر آب، شیر آب و مخزن را بدون استفاده از مواد شیمیایی مضر استریل می‌کند.

کیفیت آب

بررسی قبل و بعد از سطح TDS معیار معمول بررسی کیفیت آب هر دستگاه تصفیه آب است. با تصفیه‌کننده ال‌جی، من یک منبع ورودی با سطح TDS 140 دارم، و خروجی حدود 20-30 بود که عالی است زیرا تصفیه‌کننده در حال اضافه کردن مواد معدنی است که احتمالاً در TDS متر محاسبه می‌شوند. اگر مقدار زیر 10 را به من نشان می‌داد، من را نگران می‌کرد که آیا تقویت‌کننده معدنی کار می‌کند یا نه.

ال‌جی مواد معدنی را با استفاده از Mineral Booster اضافه می‌کند که دقیقاً همان کاری است که یک دستگاه تصفیه آب باید انجام دهد.

معمولاً در بسیاری از دستگاه‌های تصفیه به دلیل مشکل فشار آب، در بسیاری از مکان‌ها کار نمی‌کنند، در این موارد، سرویس‌دهنده‌های برندهای دیگر سوئیچ فشار کم (LPS) را غیرفعال یا قطع می‌کنند که موتور آب را مجبور به کار می‌کند. همیشه، و این‌زمانی است که شما باید دستگاه تصفیه آب را تنها زمانی که می‌خواهید مخزن ذخیره را پر کنید، روشن کنید. اما با ال‌جی، متوجه شدم که با فشار آب معمولی حتی در طبقه 3 کار می‌کند. اگرچه هنوز نمی‌توانم تضمین کنم که قرار است در هر مکان کار کند زیرا منبع فشار آب ورودی می‌تواند از مکانی به مکان دیگر متفاوت باشد، من هنوز کاملاً مطمئن هستم که کار خواهد کرد. اگر منبع ورودی دستگاه تصفیه آب را از طریق مخزنی که در ارتفاع مناسبی قرار داده‌شده است وصل کنید، با هر دستگاه تصفیه آب مارکی جای نگرانی ندارید.

ال جی lg water purifier

درباره نصب

هنگامی‌که هر دستگاه تصفیه آب ال‌جی را خریداری می‌کنید، تقریباً همه‌چیز موردنیاز برای نصب محصول ازجمله پیچ‌های موردنیاز برای نصب را در جعبه دارد.

اگر می‌خواهید منبع ورودی را پشت شیر خود وصل کنید، احتمالاً به هیچ‌چیزی از خارج نیاز ندارید، اما اگر اتصال جداگانه‌ای مخصوصاً برای تصفیه‌کننده دارید، احتمالاً به یک کلاهک انتهایی ماده 0.75 اینچی از بیرون نیاز خواهید داشت. اگر قصد دارید پریز ثانویه را به یک شیر آب وصل کنید، چند چیز دیگر، که لوله‌کش شما بهتر می‌تواند بگوید.

حکم نهایی

ال‌جی درزمینهٔ دستگاه‌های تصفیه آب یک برند عالی است. کیفیت محصول آن‌ها فوق‌العاده است، خلوص آب در بهترین حالت است و طعم خوبی دارد. درحالی‌که گزینه‌های زیادی برای انتخاب در ال‌جی وجود دارد اما یک مسئله هست که دستگاه های ال جی نسبت به دستگاه های تصفیه آب زینود تصفیه مارکت خیلی گران تر هستند در حالی که نه از لجاظ کیفیت دارای برتری هستند و نه از لحاط تعداد قطعاتی که در دستگاه تصفیه اب به کار رفته پس در اینجا عقل سلیم حکم میکنه که فقط به خاطر اسم برند پول الکی صرف نکنیم چون تو هر آزمایشی دستگاه های تصفیه آب برند زینود عملکرد بهتری رو از خودشون نشون دادند.

منابع :

https://tasfiehmarket.com/product-category/water-purifier

دیدگاهتان را بنویسید