اپل با ابطال پتنت های VirnetX توانست از پرداخت بیش از 500 میلیون دلار خسارت برای این ترول پتنت جلوگیری کند.

کوتوله ثبت اختراع اپل

اپل به تازگی در یک نبرد حقوقی طولانی مدت با این شرکت پیروز شده است VirnetX شرکت دستاورد پیروزی اغلب با نام A شناخته می شود ترول ثبت اختراع این شرکت به عنوان یک متخلف حق ثبت اختراع شناخته می شود و در 13 سال گذشته بر سر چندین موضوع مختلف با اپل اختلاف داشته است.

داستان شکایت شرکت ثبت اختراع VirnetX از سیب

معمولاً به شرکت‌های اختراع کننده اختراع گفته می‌شود که به منظور کسب درآمد یا جلب توجه رسانه‌ها، از شرکت‌های دیگر با داشتن حقوق مالکیت معنوی فناوری‌ها و اختراعات مختلف شکایت می‌کنند. اکثر این شرکت ها هیچ نقشی در ثبت اختراع نداشته اند و با خرید سایر شرکت های ورشکسته، حق امتیازهای مختلف خود را دریافت می کنند. VirnetX یکی از آن مواردی است که در سال‌های اخیر از اپل به دلیل نقض چندین پتنت شکایت کرده و تلاش کرده تا از کوپرتینویی‌ها خسارت بزرگی دریافت کند.

به عنوان مثال، در سال 2012، دادگاهی در شرق تگزاس اپل را به پرداخت 368 میلیون دلار جریمه به دلیل نقض مالکیت معنوی برای فناوری های مرتبط با شبکه محکوم کرد. البته اپل که تیم قدرتمندی از وکلا دارد، زیر بار پرداخت چنین غرامت گزافی نبود و پس از ارائه چندین درخواست برای بازرسی و بررسی مجدد پرونده، سرانجام توانست آن را به دیوان عالی کشور ارجاع دهد. ایالات در سال 2020. البته، دیوان عالی نیز به نفع VirnetX رای داد و اپل در نهایت مجبور شد 454 میلیون دلار برای این حق ثبت اختراع بپردازد.

ترول ثبت اختراع

در سال 2016، VirnetX شکایت مشابهی را علیه اپل در تگزاس تنظیم کرد و این شرکت را به نقض پتنت خدماتی مانند FaceTime و iMessage متهم کرد. قاضی همچنین اپل را به پرداخت 302.4 میلیون دلار جریمه محکوم کرد. این مبلغ بعداً به دلایل مختلف به 440 میلیون دلار رسید. اپل تلاش کرد به این حکم اعتراض کند، اما دادگاه فدرال آن را رد کرد.

ناراضی از میلیون ها دلار خسارت دریافتی، ترول پتنت در سال 2018 از اپل شکایت کرد و مدعی شد که خدمات Facetime، VPN و iMessage حق اختراعات آن را نقض کرده است. این بار دادگاه تگزاس جریمه 502 میلیون دلاری را تعیین کرد. اما اپل به این حکم اعتراض کرد و آن را به دادگاه فدرال برد. همچنین سال گذشته، اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده، پتنت های VirnetX را در این مورد باطل کرد. این امر باعث شد که دادگاه تجدیدنظر اعلام کند که حق ثبت اختراع مورد استناد در این شکایت قابل استناد نیست و جریمه قبلی کنار گذاشته می شود. حالا اپل و صاحب پتنت معروف باید منتظر اعلام تصمیم نهایی جدید از سوی دادگاه ایالت تگزاس باشند.

دیدگاهتان را بنویسید