ایلان ماسک می گوید که ساکنان سانفرانسیسکو به دلیل پوشش منفی رسانه ها نسبت به او تعصب دارند و نمی توانند تصمیم عادلانه ای در مورد این پرونده بگیرند.

الون ماسک

ایلان ماسک ادعا می کند که پوشش رسانه ای او در سانفرانسیسکو عمدتا منفی بوده است و این خبر می تواند بر ذهن هیئت منصفه دادگاه تأثیر بگذارد. در نتیجه، این میلیاردر ثروتمند اکنون درخواست کرده است که محاکمه او در مورد سهام تسلا در خارج از این شهر برگزار شود.

طبق گزارش CNBC، ایلان ماسک می خواهد دادگاهی را که می خواهد در آن حضور داشته باشد دستکاری سهام تسلا او متهم شد که او را از سانفرانسیسکو به غرب تگزاس منتقل کرده است. اعتقاد بر این است که پوشش منفی رسانه ها در منطقه خلیج کالیفرنیا باعث شکست دادگاه شد عدالت در مورد موضوع تصمیم گیری کنید.

تیم حقوقی ایلان ماسک در نامه درخواستی خود نوشت: “پوشش رسانه های محلی اخیر فضایی را ایجاد کرد که به طور منفی هیئت منصفه را علیه استفاده آقای ماسک از توییتر سوگیری خواهد کرد. افرادی که تحت تأثیر این پوشش رسانه ای قرار می گیرند افکار منفی در مورد رابطه آقای ماسک با توییتر دارند و ممکن است. در مقام گناه باشند.» هیئت منصفه نمی توانند و نمی توانند بین سوگیری ها و حقیقت این پرونده تفاوت قائل شوند. بی طرفانه تصمیم بگیرید این در مورد اقدامات ماسک نخواهد بود.”

الون ماسک

ایلان ماسک نگران تعصبات علیه خود در سانفرانسیسکو است

وکلای ماسک نیز چنین می گویند اعتدال قدرت عالی در توییتر می تواند بر نظر هیئت منصفه در این دادگاه تأثیر بگذارد. آنها ادعا می کنند که دفاتر آقای ماسک در سانفرانسیسکو گاهی محل اعتراضات تحسین برانگیز است سیاستمداران محلی این موضوع به خودی خود موید تعصب در این شهر علیه این میلیاردر است.

این پرونده، یک دعوای دسته جمعی علیه ایلان ماسک، او را به دستکاری سهام تسلا به دلیل یک توییت معروف در سال 2018 متهم می کند. در آن توییت، مدیر عامل تسلا گفت که سرمایه لازم برای خصوصی سازی تسلا را جمع آوری کرده است. پس از انتشار این خبر، قیمت سهام این شرکت خودروسازی در مدت کوتاهی رشد و کاهش چشمگیری را تجربه کرد. این توییت همچنین منجر به جریمه 40 میلیون دلاری از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار شد.

دادگاه قرار است تعیین کند که آیا توییت ایلان ماسک در سال 2018 واقعاً بر قیمت سهام تسلا تأثیر گذاشته است یا خیر. اگر تاثیر این توییت ثابت شود، ماسک و تسلا می‌توانند مسئول خسارات احتمالی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید