به گفته ماسک، هیئت مدیره تسلا برای افزایش ارزش شرکت تصمیم به برنامه خرید سهام گرفت.

تسلا

گزارش مالی تسلا برای سه ماهه سوم سال 2022 منتشر شد و ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا اعلام کرد که ارزش آن به زودی از اپل پیشی خواهد گرفت.

امروز تسلا نتایج مالی خود را برای سه ماهه سوم سال 2022 منتشر کرد. این غول خودروسازی در گزارش درآمد خود قرار دارد. 21.5 میلیارد دلار (حدود 500 میلیون دلار کمتر از پیش بینی وال استریت) و سود هر سهم 1.05 دلار (بر خلاف 1.00 دلاری که در وال استریت انتظار می رود). این شرکت در چند ماه گذشته دوران سختی را در بازار سهام داشته است و نتایج سه ماهه سوم آن کمکی نکرد.

پس از اعلام نتایج، تسلا یک کنفرانس تلفنی با تحلیلگران برگزار کرد که طی آن، ایلان ماسک، مدیرعامل با سرمایه گذاران صحبت کرد. او در سخنرانی خود خاطرنشان کرد که هیئت مدیره تسلا درباره برنامه بازخرید سهام بحث کرده و به این نتیجه رسیده است که شروع با خرید 5 تا 10 میلیارد دلار سهام منطقی است.

ارزش بازار اپل

در برنامه بازخرید سهام، شرکت سهام خود را به قیمت بازار خریداری می کند. در این صورت شرکت معتقد است که سهامش در بازار کمتر از ارزش گذاری شده است و از این روش برای افزایش قیمت سهام خود استفاده می کند.

اگرچه ماسک اشاره کرد که این طرح هنوز نهایی نشده است، به نظر می رسد که تسلا به زودی با طرح خرید سهام پیش خواهد رفت. پس از اعلام طرح خرید، مدیرعامل همچنین در مورد ارزش گذاری تسلا اظهار نظر کرد:

چندی پیش، در جلسه ای گفتم که فکر می کنم ارزش تسلا ممکن است بیشتر از اپل باشد که در آن زمان حدود 700 میلیارد دلار ارزش داشت.

نرم افزار جدید تسلا; فراتر از ارزش بازار اپل

الون ماسک

ارزش تسلا بر اساس بازار فعلی حدود 700 میلیارد دلار است. ماسک اکنون یک هدف جدید برای ارزش گذاری تسلا پیشنهاد کرده است:

اکنون من عقیده دارم که می‌توانیم فراتر از بازار موجود اپل برویم. من راهی را می‌بینم که تسلا از مجموع اپل و آرامکو سعودی ارزشمندتر باشد.»

ارزش اپل در حال حاضر 2.3 تریلیون دلار است و آرامکو سعودی حدود 2 تریلیون دلار است.

ماسک همچنین تاکید کرد که حتی در یک رکود بد، تسلا همچنان می‌تواند در سال آینده «جریان نقدی معنی‌داری» ایجاد کند. از این رو، او فکر می کند منطقی است که یک برنامه خرید سهام را شروع کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید