برای آشنایی با نحوه فعالیت در صرافی ارز دیجیتال، ابتدا باید با مفهوم مهم و ابتدایی رمز ارز آشنا شوید. شناخت رمز ارز و انواع آن در انتخاب صرافی و میزان سود و زیان شما تاثیر بسیار زیادی دارد. با مطالعه این مقاله، به ضرورت شناخت رمز ارزها و انتخاب یک صرافی ارز دیجیتال مناسب برای خرید آن ها پی می برید. به همین منظور، برای شروع با رمز ارز آشنا می شویم و در ادامه صرافی ارز دیجیتال و نحوه خرید آنلاین رمز ارز از آن را به شما معرفی می کنیم.

رمز ارز چیست؟

ارز دیجیتال، رمز ارز یا کریپتوکارنسی چیست؟

رمز ارز و کریپتوکارنسی، دو واژه ای هستند که به یک مفهوم مشترک اشاره دارند. این واژه ها نزدیک ترین معادل های لغوی برای ارزهایی هستند که با استفاده از فرآیند رمزنگاری، تولید و عرضه می شوند. ارز رمزنگاری شده، عبارت دیگری است که برای معرفی این دسته از دارایی ها به کار می رود. عده ای هم آن ها را پول دیجیتال یا ارز دیجیتال می نامند که استفاده از کلمه ارز دیجیتال در کشور ما رواج بیشتری دارد. عده ای از افراد اعتقاد دارند که این دسته از ارزها فاقد ارزش ذاتی هستند و نباید از آن ها برای پرداخت و سرمایه گذاری استفاده کرد. این افراد احتمالا با ویژگی های فوق العاده ارزهای دیجیتال که به آن ها در برابر ارزهای دولتی برتری می دهد آشنایی ندارند. رمز ارزها ویژگی هایی دارند که آن ها را بسیار ارزشمند می کند. غیرمتمرکز بودن، عدم دخالت واسطه هایی مانند بانک ها و موسسات مالی، شخصی سازی شده بودن و احترام به حریم شخصی کاربران، سهولت در استفاده و انتقال، هزینه های پایین، امنیت و سرعت بسیار بالا و مقاوم بودن در برابر تورم، چند نمونه از این ویژگی ها هستند.

با این تفاسیر، ارزهایی مانند دلار، یورو و پوند که ارزهای رایج دولتی هستند و به آن ها فیات گفته می شود، در برابر کریپتوکارنسی حرفی برای گفتن ندارند! محدودیت عرضه در کریپتوکارنسی هایی مانند بیت کوین، اتریوم، کاردانو، سولانا و… که در صرافی ارز دیجیتال به فروش می رسند، نسبت به پدیده تورم مقاوم باشند.

صرافی ارز دیجیتال

تفاوت صرافی ارز فیات با صرافی ارز دیجیتال

همان گونه که با مراجعه به یک صرافی ارز فیات، دلار، یورو یا سایر پول های دولتی را می خرید، با مراجعه به صرافی ارز دیجیتال، می توانید دارایی های رمزنگاری شده ای مانند بیت کوین و اتریوم را بخرید. حتی اگر دوست دارید که ارزش سرمایه خود را حفظ کنید و آن را به دلار تبدیل کنید، تتر به عنوان یک عضو ثابت صرافی های ارز دیجیتال، می تواند انتخاب بهتری برای شما باشد. تتر یک دارایی دیجیتال است که قیمت آن با دلار تنظیم می شود و پشتوانه آن، دلار می باشد. با این وجود تفاوت هایی بین این دو وجود دارد که باعث برتری نسبی تتر می شود. شما می توانید ارز دیجیتال تتر با نماد (USDT) را در هر ساعت از شبانه روز و با هزینه ای به مراتب پایین تر از دلار، به هر کجای جهان انتقال دهید. این فرآیند با سرعت و امنیتی بسیار بالا و بدون نیاز به مراجعه به بانک و گمرک و… انجام پذیر است. پس حتی اگر انتخاب شما برای سرمایه گذاری دلار هم باشد، تتر یک معادل بسیار سودمند تر است. خرید تتر هم به مانند سایر رمز ارزها، در صرافی ارز دیجیتال و به صورت آنلاین انجام می شود.

انواع صرافی رمز ارز

صرافی ارز دیجیتال به دو نوع تقسیم می شود که یک نوع آن متمرکز و نوع دیگر غیرمتمرکز است. صرافی های متمرکز باعث می شوند تا شما بتوانید خرید و فروش ارز دیجیتال را با کمک یک واسطه مطمئن انجام دهید. این صرافی ها از شما پشتیبانی می کنند و در مراحل مختلف انجام فعالیت کنار شما هستند. صرافی های غیرمتمرکز یا DEX ها، این کار را بدون کنترل خارجی انجام می دهند و در نتیجه از کار شما در این صرافی ها پشتیبانی نمی شود. در این صورت اگر به مشکلی برخورد بکنید و داراییتان گم شود، کسی نمی تواند آن را به شما بازگرداند. پس استفاده از صرافی های متمرکز برای افرادی که حرفه ای نیستند مطمئن تر و بهتر است.

خرید ارز دیجیتال از صرافی

خرید ارز دیجیتال از صرافی

اگر می خواهید تا رمز ارزی مانند بیت کوین و اتریوم را از صرافی ارز دیجیتال بخرید، باید صرافی مورد انتخاب شما از آن ارز پشتیبانی کند. به طور مثال هنگام خرید سولانا (SOL) که به عنوان یک ارز دیجیتال آینده دار از آن یاد می شود، صرافی مورد نظر شما باید آن را داشته باشد. یکی از این صرافی ها صرافی ارز دیجیتال بیت ایمن است که علاوه بر سولانا، 40 ارز دیجیتال دیگر را هم برای خرید و فروش شما فراهم می کند. این صرافی با رعایت قوی ترین پروتکل های امنیتی و با حفظ سرعت بسیار بالای خود، یک مورد مناسب و مطمئن برای خرید ارز دیجیتال است. پشتیبانی آنلاین صرافی ارز دیجیتال بیت ایمن به صورت 24 ساعته فعال است و می توانید از آن در مراحل مختلف کار خود کمک بگیرید.

با ورود به سایت صرافی بیت ایمن، ارزهای دیجیتال را به صورت آنی و با کم ترین کارمزد خرید و فروش کنید. لازمه این کار انجام ثبت نام و احراز هویت در این صرافی است که نحوه انجام آن در قسمت راهنمای استفاده قرار داده شده. ابتدا وارد سایت صرافی ارز دیجیتال بیت ایمن شوید و سپس با کلیک بر روی گزینه راهنمای استفاده در بالای صفحه، با 0 تا 100 فعالیت در این صرافی آنلاین آشنا شوید!

دیدگاهتان را بنویسید