مجله فوربس که رتبه بندی جدیدی از ثروتمندترین افراد جهان را منتشر کرد، اعلام کرد که جف بزوس در سال گذشته بیشترین ضرر مالی را متحمل شده است.

جف بزوس

فوربس رده بندی جدیدی از ثروتمندترین افراد جهان را منتشر کرده است و می توانیم برندگان و بازندگان را در سال گذشته ببینیم. بر اساس برآوردهای این مجله،جف بزوساز دست دادن او 57 میلیارد دلار و سرمایه بیشترین ضرر را از مارس 2022 متحمل شد. البته او همچنان سومین فرد ثروتمند جهان است.

مجله فوربس رده بندی جدیدی از ثروتمندترین افراد جهان را منتشر کرده است و می بینیم که بازنده اصلی سال گذشته جف بزوس، موسس آمازون بود. البته هنوز هم هست 114 میلیارد دلار او دارای ثروت شخصی است، اما به دلیل کاهش 50 درصدی ارزش سهام آمازون در سال 2022، با ضرر زیادی روبرو است.

الون ماسکمدیرعامل تسلا و توییتر، دومین فرد ثروتمند در فهرست فوربس است 180 میلیارد دلار او دارای ثروت شخصی است. هنوز است”برنارد آرنومدیر عامل LVMH، با دارایی شخصی 211 میلیارد دلار او عنوان ثروتمندترین فرد جهان را دارد.

نام او در فهرست امسال فوربس قرار دارد 313 میلیاردر در دنیای فناوری می توان دید که مجموع ثروت آنهاست 1.9 تریلیون دلار می رسد. البته این رقم نسبت به 2.1 تریلیون دلار در سال گذشته برای 322 میلیاردر کاهش یافته است. در سال 2021، فوربس تخمین می زند که 365 میلیاردر در مجموع 2.5 تریلیون دلار دارایی دارند.

آمازون تا این مرحله در سال 2023 شروع بدی داشته است. مدیر عامل فعلی این شرکت، اندی جاسی، در ژانویه اعلام کرد که 18000 کارمند خود را اخراج خواهد کرد و این بزرگترین اخراج در تاریخ آمازون است. علاوه بر این، در ماه مارس اعلام شد که 9000 کارگر دیگر نیز اخراج خواهند شد تا این شرکت فندکی بتواند به فعالیت خود ادامه دهد. سال گذشته، آمازون به اولین شرکت دولتی در تاریخ تبدیل شد که یک تریلیون دلار از ارزش بازار خود را از دست داد.

دیدگاهتان را بنویسید