صدها کارمند شرکت را ترک کردند و فرهنگ سخت کوشی ایلان ماسک و عدم تمایل او به ورود به توییتر 2.0 را رد کردند.

الون ماسک با تملک توییتراو چندین کارمند را اخراج کرده است و اکنون در فکر شرایط سخت بقیه کارکنان است. در واقع، مدیرعامل جدید توییتر به کارمندان اولتیماتوم داد که با شرایط جدید کار سخت یا فرهنگ سخت کاری شرکت موافقت کنند وگرنه اخراج خواهند شد، اما اکنون مشخص است که صدها نفر باید قبل از تغییر فرهنگ کاری موافقت کنند. در شبکه اجتماعی استعفا دارد. همچنین، توییتر دفاتر خود را تا روز دوشنبه تعطیل کرده است.

طبق پیام‌های داخلی Slack که توسط The Verge مشاهده شد، چندین کارمند گفتند که با شرایط کاری جدید مخالف هستند. ایلان ماسک به کارمندان خود اولتیماتوم داده است که شرایط تجاری جدید گوگل را بپذیرند و وارد “توئیتر 2.0” شوند یا شرکت را ترک کنند.

صدها کارمند توییتر با شرایط جدید کاری مخالفند

پس از انقضای اولتیماتوم، صدها کارمند با ارسال پیامی در Slack Twitter، درخواست ایلان ماسک را رد کردند. یکی از کارمندان که استعفا داد در پیامی در Slack گفت:

“من دکمه را فشار ندادم. من با Twitter 1.0 تمام شده ام. من نمی خواهم بخشی از Twitter 2.0 باشم.”

توییتر در زمان خرید ماسک تقریباً 7500 کارمند داشت، اما نیمی از آنها اخراج شده اند. با گذشت زمان تعداد کارمندان این شبکه اجتماعی به 2900 نفر رسید و اکنون صدها کارمند این شبکه اجتماعی را ترک کرده اند. به گفته برخی از کارمندان باقی مانده و در حال خروج، توییتر نمی تواند در وضعیت فعلی خود دوام بیاورد. یکی از کارمندان توییتر گفت که چندین مهندس ارشد شرکت را ترک کرده اند.

توییتر

به گفته برخی از کارمندان، افرادی از توییتر خارج شدند که آن را به شبکه اجتماعی محبوب امروزی تبدیل کرد و هر چقدر ایلان ماسک شرایط کاری را تغییر دهد، باز هم نمی تواند به حالت اولیه خود بازگردد.

تاکنون، بسیاری از تیم‌های مهم توییتر به طور کامل یا تقریباً به طور کامل استعفا داده‌اند، از جمله تیم‌های مهندسی ترافیک و درخواست‌های فرانت‌اند برای خدمات بک‌اند. البته ماسک در یک توییت او گفت: “بهترین مردم می مانند، بنابراین من زیاد نگران نیستم.”

پس از اولتیماتوم به کارمندان، ایلان ماسک تصمیم گرفت انعطاف پذیری بیشتری برای کار از راه دور داشته باشد که ممکن است نتیجه مخالفت کارمندان باشد. البته مدیرعامل توییتر شرط بزرگی را برای امکان کار از راه دور تعیین کرد: مدیران بخش باید از عملکرد عالی کارمندان در شرایط کاری از راه دور اطمینان حاصل کنند و اگر در مورد آن دروغ بگویند، خود اخراج خواهند شد. بنابراین، مشخص نیست که چه تعداد کارمند اخراج خواهند شد.

علاوه بر این، توییتر در پیامی به کارمندان اعلام کرد که دفاتر تا روز دوشنبه بدون ذکر دلیل مشخص بسته خواهند شد.

روند توییتر در آمریکا

علاوه بر این، با خروج تعداد زیادی از کارمندان از توییتر، هشتگ RIPTwitter یا مرگ توییتر اکنون در ایالات متحده ترند شده است. بنابراین به نظر می رسد برخی از کاربران به آینده این شبکه اجتماعی تحت مدیریت ایلان ماسک خوشبین نیستند. اگرچه ماسک شرکت‌های موفق زیادی از جمله تسلا، با ارزش‌ترین شرکت خودروسازی جهان را اداره کرده است، اما به نظر می‌رسد مدیریت توییتر با همه آنها متفاوت است و ثروتمندترین فرد جهان را درگیر چالش‌های زیادی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید