گوگل بی سر و صدا استارتاپ Alter را خریداری کرده است که از هوش مصنوعی برای ایجاد آواتار استفاده می کند. آواتارهای استفاده شده توسط کاربران و برندها در شبکه های اجتماعی. بر اساس گزارش ها، گوگل برای به دست آوردن …

گوگل در سکوت خبری اصلاح راه اندازی من آن را از هوش مصنوعی ساختن خدایان استفاده می کند؛ آواتارهای استفاده شده توسط کاربران و برندها در شبکه های اجتماعی.

بر اساس گزارش ها، گوگل این استارت آپ را به دست آورد 100 میلیون دلار و این معامله دو ماه پیش بدون انتشار بیانیه ای از غول جستجوی اینترنتی جهان انجام شد. البته گوگل به تازگی این معامله را تایید کرده است، هرچند اطلاعاتی در مورد ارزش این قرارداد منتشر نکرده است.

به نظر می رسد گوگل برای رقابت بهتر با آن استارت آپ Alter را خریداری کرده است تیک تاک با افزایش محبوبیت، تیک توک نه تنها سایر شبکه های اجتماعی، بلکه شرکت هایی مانند گوگل را نیز تهدید می کند.

خرید استارت آپ سازنده آواتار توسط گوگل

خرید استارت آپ سازنده آواتار توسط گوگل

Alter یک استارتاپ فعال در زمینه ایجاد ایموجی با هوش مصنوعی است. این استارت آپ به عنوان یک استارت آپ سازنده Facemoji شروع به کار کرد. این استارت آپ بستری را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا سیستم های ایجاد آواتار را به برنامه ها و بازی های خود اضافه کنند.

یکی از بنیانگذاران این استارت آپ، جاناتان اسلیماک، اخیراً جایگاه خود را در لینکدین به خالق آواتارها در گوگل تغییر داده است. در حال حاضر، ما نمی دانیم که Alter و تیم و فناوری آن چگونه از گوگل برای رقابت با تیک توک استفاده خواهند کرد. با این حال، به نظر می رسد که غول موتورهای جستجو در جهان قصد دارد با TikTok رقابت بیشتری داشته باشد.

این شرکت چند سال پیش YouTube Shorts را راه‌اندازی کرد که ویدیوهای کوتاهی را به کاربران ارائه می‌کرد و تا کنون موفقیت‌های قابل قبولی داشته است. بنابراین تلاش های گوگل برای رقابت با تیک توک به ثمر نرسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید