بک لینک سازی PBN چیست؟

آموزش مرحله به مرحله ساخت بک لینک PBN
pbn چیست؟ لینک سازی PBN (Private Blog Network) یکی از روش های موثر جهت سئو کردن انواع سایت ها می باشد. در این روش در وب سایت ها و وبلاگ های متعدد برای سایت مرکزی، بک لینک سازی صورت می گیرد.
این روش را می توان از جمله عملیات های سئو کلاه سیاه و سئو کلاه خاکستری به شمار آورد و باید مراقب خطرات ناشی از آن و پنالتی شدن توسط موتور های جستجوی گوگل بود. چرا که گوگل در زمان های متفاوت و با شیوه های گوناگون سعی می کند تا PBN ها را شناسایی کرده و به جریمه این گونه سایت ها بپردازد. در حقیقت گوگل به شدت بر روی PBN حساس می باشد.

آموزش pbn

پست مهمان چیست؟

پست مهمان به محتوا ها و پست هایی گفته می شود که در سایت های دیگر نوشته می شوند. در حقیقت شما می توانید مقالات خود را در سایت دیگر منتشر کنید و با قرار دادن لینک سایت خود در داخل این مقالات، یک لینک برای خود بسازید.

حساسیت گوگل بر روی PBN ها

از آن جایی که قدرت روش لینک سازی PBN ها بسیار زیاد بوده و به آسانی می توانند در نتایج رتبه بندی سرچ گوگل اثر بگذارند، موتور های جستجو گوگل بر روی این روش بسیار حساس بوده و به شدت دقیق عمل می کنند.

آموزش مرحله به مرحله ساخت بک لینک PBN

مرحله اول: بدست آوردن کلمات کلیدی مناسب

همان طور که می دانید هدف سئو ارتقا رتبه سایت ها در نتیجه گوگل است. به این معنی که اگر سایتی در حوزه فروش لباس های تولیدی فعالیت دارد، قصد دارد تا کلمات کلیدی مرتبط با فعالیت خود را در سایت سئو کرده تا هر فرد با سرچ این گونه کلمات با سایت او آشنا شده و نیاز های خود را برآورده کند. برای مثال یکی از کلمات کلیدی این سایت ” فروش لباس عمده ” می باشد.
از همین رو اصلی ترین و ابتدایی ترین کار در سئو یک سایت، تحقیق در مورد کلمات کلیدی مرتبط با آن سایت می باشد. در حقیقت اینکه شما قصد دارید تا چه کلماتی را در سایت خود رشد داده و برای آن ها PBN بسازید، اولین مرحله ای است که در آغاز بک لینک سازی PBN باید انجام دهید.
در صورتی که هنوز قصد راه اندازی وب سایت خود را ندارید نیز می توانید PBN های مشخص با موضوعات مختلف ساخته و سایت های گوناگون را با آن افزایش رتبه دهید. در این زمان نیز شما نیاز دارید تا در مورد کلمات کلیدی مرتبط و مورد نیاز خود تحقیق کنید.
همان طور که گفتیم قدرت این نوع تکنیک بسیار بالا بوده و از همین رو میزان حساسیت گوگل بر روی آن زیاد است. بنابر این می بایست به گونه ای از این روش استفاده کرد تا گوگل نتواند متوجه این روش سئوسازی شود. برای این کار نیازمند سایت هایی هستیم که دارای کاربران واقعی بوده و کامنت گذاری در آن ها وجود داشته باشد. برای این کار نیز نیازمند تحقیق کلمات کلیدی هستیم. اما چطور می توان بهترین کلمات کلیدی را انتخاب کرد؟
انجام تحقیقات کلمات کلیدی
• انتخاب یک حوزه تخصصی
• انتخاب یک کله کلیدی دانه یا keyword
• سرچ کردن این کلمه در گوگل
• اسکرول به سمت پایین صفحه و بالای بخش صفحه بندی صفحه SERP گوگل
• یادداشت عبارت ها و انجام این مرحله با هر کدام از آن ها ( این عبارات توسط اغلب مردم سرچ شده و از همین رو به شدت مفید خواهند بود. )
• جداکردن آسان ترین عبارت ها ( عبارت های طولانی تر که رقبای کم تری در مورد آن ها کار کرده اند )

مرحله دوم: انتخاب پلتفرم وبلاگ

در این مرحله دو گزینه پیش روی خود خواهید داشت. شما می توانید از سرویس های وبلاگ دهی همچون بلاگفا، زربلاگ و … استفاده کنید و یا یک سایت مستقل برای خود راه بیاندازید. چنانچه از سرویس های بلاگ دهی استفاده کنید، گوگل قدرت کمتری به PBN شما می دهد و در حالت دوم، شما نیازمند صرف زمان و هزینه بیشتری می شوید اما اعتبار  PBN به مراتب بالاتر بوده و در رتبه بندی سایتتان اثرگذار است.

مرحله سوم: تولید محتوای سئو شده

تولید یک محتوای مناسب و سئو شده نیز از جمله اصلی ترین مراحلی است که برای آن که یک بک لینک PBN قوی و بدون خطر داشته باشید، باید آن را انجام دهید. برای این کار می بایست محتوا های مناسب و سئو شده داشته باشید. این محتواها می بایست به صورت مداوم در سایت شما قرار بگیرند. اما چگونه می توان محتوای مناسب و سئو شده نوشت؟

مراحل تولید محتوای سئو شده

• انتخاب کلمات کلیدی مرتبط و مناسب
• استفاده از یک عنوان جذاب که از کلمه کلیدی در آن استفاده شده باشد
• ایجاد URL حاوی کلمه کلیدی
• داشتن تگ H1 و H2 جذاب و حاوی کلمات کلیدی
• پاراگراف اول می بایست دارای کلمات کلیدی، جواب خلاصه شده برای کاربر، لینک داخلی مرتبط به صفحات و لیست سر فصل ها باشد
• استفاده از عکس، ویدیو و پادکست مرتبط و جذاب
• لینک دهی عبارات کلیدی به سایر صفحات سایت خود
• لینک دهی عبارات کلیدی به سایر سایت های معتبر و مرتبط
• توجه به پاراگراف آخر

فرق PBN با مزرعه لینک

مزرعه لینک یا لینک فارم ( Link Farm )به یک صفحه پر از لینک گفته می شود در صورتی که PBN به یک مجموعه سایت گفته می شود. تنها شباهت PBN با مزرعه لینک را می توان در نوع عملیات و روش لینک سازی آن ها دانست چرا که روش لینک سازی هر دو آن ها، سئو کلاه سیاه بوده و از همین رو حساسیت بالایی دارد. به غیر از این مورد، این دو روش لینک سازی هیچ گونه شباهت و ارتباطی با یک دیگر ندارند.

بهترین زمان جهت قرار دادن لینک سایت اصلی در وبلاگ PBN

پس از حدود دو ماه فعالیت بر روی سایت می توان لینک سایت اصلی را در وبلاگPBN  قرار داد. اما توجه داشته باشید که نباید همه سایت ها را با هم شروع کنید که گوکل متوجه اتصال آن ها به یک دیگر نشود.

اگر ترجیح می دهید که آموزش pbn را از طریق دوره آموزشی یاد بگیرید می توانید در دوره آموزش عملی pbn تهران لرن شرکت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید