رئیس هیئت مدیره و بنیانگذار هواوی اعلام کرد که این شرکت موفق به تولید بیش از 13000 قطعه مورد تایید آمریکا شده است.

هواوی

هواوی چند سالی هستی تحریم های تجاری ایالات متحده با آن مواجه شده و عرضه برخی قطعات را محدود کرده است. این شرکت اکنون به طور رسمی اعلام کرده است که به بیش از این دست یافته است 13 هزار قطعه به جای آنهایی که قبلا توسط شرکت های مستقر در ایالات متحده ارائه شده بود.

به گزارش رویترز، رن ژنگفی، بنیانگذار هوآوی در سخنرانی فوریه ای که توسط دانشگاه شانگهای جیائوتنگ نوشته شد، گفت که این شرکت طی سه سال گذشته 13000 قطعه را با جایگزین های ساخت چین جایگزین کرده و 4000 برد مدار مربوط به محصولات خود را بازطراحی کرده است.

وی گفت: تولید برد مدارهای این شرکت به «پایدار و پایدار» رسیده است.

تلاش هواوی برای مقابله با تحریم های آمریکا

تحریم های آمریکا

با وجود این اظهارات، می توان گفت که هواوی در تلاش برای مقاومت در برابر محدودیت های تجاری آمریکا به موفقیت های جدیدی دست یافته است. از سال 2019، این شرکت چینی که تامین کننده اصلی تجهیزات مورد استفاده در شبکه های مخابراتی 5G است، بارها با محدودیت های صادراتی ایالات متحده مواجه شده است.

این محدودیت ها از یک سو عرضه تراشه های هوآوی به شرکت های آمریکایی را ممنوع می کند و از سوی دیگر دسترسی این شرکت به ابزارهای فناوری آمریکا و ساخت آن ها توسط شرکا را ممنوع می کند. دولت بایدن نیز سال گذشته فروش تجهیزات جدید هواوی در ایالات متحده را ممنوع کرد.

تمامی این محدودیت ها به دلیل نگرانی در مورد جاسوسی و تهدید امنیت ملی توسط دولت آمریکا تایید شده است. اخیراً گزارش دیگری ادعا کرد که هواوی افرادی را که در کنگره جهانی موبایل امسال (MWC 2023) شرکت می‌کردند، با استفاده از ردیاب‌های داخل «کارت هوآوی» ردیابی می‌کرد.

دیدگاهتان را بنویسید