با ادامه اخراج ها در دنیای فناوری، IBM اکنون اعلام کرده است که 3900 کارمند خود را اخراج خواهد کرد.

آی بی ام

آی بی ام (آی بی ام) به شرکت هایی مانند توییتر، مایکروسافت و متا می پیوندد که اخیراً کارمندان خود را اخراج کرده اند. این شرکت 3900 قدرتش را خواهد گرفت.

طبق گزارش نیویورک تایمز، آی‌بی‌ام ادعا کرد که اخراج‌ها به فروش دارایی‌هایش مربوط می‌شود و نه سلامت کسب‌وکارش. IBM در سال 2021 تجارت خدمات فناوری قدیمی خود را به یک شرکت جداگانه به نام Kyndryl تقسیم کرد و سال گذشته تجارت تجزیه و تحلیل مراقبت های بهداشتی خود را فروخت.

این شرکت همچنین اعلام کرد که برای پرداخت هزینه های اخراج کارکنان، 300 میلیون دلار در سه ماهه اول سال 2023 هزینه خواهد شد.

درآمد IBM در سه ماهه چهارم سال 2022

IBM در کنفرانس نتایج مالی خود برای سه ماهه چهارم سال 2022 اخراج ها را اعلام کرد. بر اساس نتایج ارائه شده در این کنفرانس، آی بی ام در سه ماهه چهارم سال گذشته به سود رسید. 16.7 میلیارد دلار از انتظارات وال استریت (16.4 میلیارد دلار) فراتر رفت. سود عملیاتی نیز 3.60 دلارس این شرکت با برآوردهای اجماع تحلیلگران برای هر سهم مطابقت داشت.

علاوه بر این، IBM رشد قابل توجهی را در تجارت نرم افزار ابری، هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده ها داشته است. با این حال، کسب و کار مشاوره این شرکت تنها نیم درصد رشد کرد.

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، IBM تنها شرکتی نیست که شروع به تنظیم قدرت خود کرده است. مایکروسافت هفته گذشته اعلام کرد که قصد دارد 10000 کارمند خود را اخراج کند. متا و آمازون دو شرکت دیگری هستند که تصمیم به کاهش نیروی کار خود گرفته اند و به ترتیب 11 و 18 هزار کارمند از این دو شرکت اخراج خواهند شد. توییتر نیز پس از روی کار آمدن ایلان ماسک، رکود بسیار قابل توجهی را تجربه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید