طبق گزارش مایکروسافت، درآمد حاصل از بخش‌های ویندوز، سخت‌افزار و ایکس‌باکس کاهش یافته است، اما بخش ابری همچنان قوی است.

مایکروسافت

مایکروسافت نتایج مالی سه ماهه دوم سال مالی 2023 را منتشر کرد. غول نرم افزاری در گزارش خود 52.7 میلیارد دلار درآمد و 16.4 میلیارد دلار اعلام سود کنید. اگرچه درآمد شرکت رشد کرده است 2 درصد با تجربه، اما علاقه او 12 درصد فرافکنی.

بر اساس گزارش مالی مایکروسافت، درآمد OEM ویندوز، هزینه ای که سازندگان رایانه شخصی به مایکروسافت برای نصب ویندوز روی دستگاه های خود می پردازند، در سه ماهه دوم 39 درصد کاهش یافت. مایکروسافت ضعف مداوم در بازار رایانه های شخصی را دلیل این امر ذکر می کند. بر اساس تحلیل Canalys، فروش رایانه های شخصی در سال 2022 16 درصد کاهش خواهد یافت.

گزارش مالی

رکود در بازار رایانه های شخصی بر درآمد سخت افزاری مایکروسافت نیز تأثیر گذاشت. اگرچه مایکروسافت قبل از تعطیلات سرفیس پرو 9، سرفیس لپ تاپ 5 و سرفیس استودیو 2 پلاس را عرضه کرد، درآمد سخت افزاری آن نیز در سه ماهه دوم کاهش یافت. 39 درصد فرافکنی.

درآمد حاصل از بخش بازی مایکروسافت

علاوه بر این، ایکس باکس نیز طبق این گزارش روند نزولی داشته است. درآمد ایکس باکس 13 درصد کاهش یافت و درآمد برای محتوا و خدمات آن کنسول 12 درصد کاهش یافت. به طور کلی، درآمد بخش بازی مایکروسافت نسبت به سال گذشته 13 درصد فرافکنی.

مثل همیشه، این مایکروسافت آفیس و محصولات ابری و سرور این شرکت بودند که در سه ماهه دوم سودآوری داشتند. در مقایسه با سال قبل، درآمد بخش ابری شرکت 18٪، درآمد محصول سرور و خدمات ابری 20٪ افزایش یافته است، و درآمد حاصل از Azure و سایر خدمات ابری 31٪ افزایش یافته است.

درآمد مایکروسافت

ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت در تماس با درآمد این شرکت گفت:

موج بزرگ بعدی محاسبات متولد می شود زیرا مایکروسافت کلود در حال تبدیل پیشرفته ترین مدل های هوش مصنوعی جهان به یک پلت فرم محاسباتی جدید است.

در بخش آفیس، مایکروسافت اعلام کرد که مشترکان مایکروسافت 365 در سه ماهه 12 درصد افزایش یافته و در مجموع به 63.2 میلیون مشترک رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید