اینستاگرام در میان تمام شبکه های اجتماعی یکی از محبوب ترین هاست. این محبوبیت چندین سال است که روز به روز بیشتر می شود و افراد بیشتری به این شبکه اجتماعی می پیوندند. در میان اکانت های موجود در اینستاگرام می توان هر نوع کسب و کاری را مشاهده نمود. از کسب و کار های اینترنتی گرفته تا کسب و کار های خانگی و شرکت های بزرگ هر کدام خدمات و محصولات خود را در اینستاگرام معرفی می نمایند.

امروزه به دلایلی که ذکر شد حضور در اینستاگرام بسیار ضروری محسوب می شود. اگر کسب و کاری دارید بلاشک باید حضور خود را در اینستاگرام پررنگ تر کنید تا مشتریان بالقوه شما در سراسر کشور بتوانند شما را پیدا کنند. برای حضور موثر در اینستاگرام لازم است تا با تنظیمات آن آشنا شوید. پس با ماه همراه باشید تا در این مقاله هر آنچه را برای تنظیمات اینستاگرام نیاز دارید برایتان توضیح دهیم.

تنظیمات پروفایل

با ورود به اکانت خود می توانید روی گزینه Edit Profile  که در میان صفحه نمایش داده می شود کلیک کنید. در منوی باز شده امکانات متعددی در اختیار شما قرار می گیرد که بوسیله آن ها می توانید اکانت خود را شخصی سازی نمائید. در گزینه Name می بایست نام خود و یا کسب و کار خود را وارد کنید. قسمت User Name مربوط به نام کاربری شماست. افراد دیگر می توانند با جستجوی این نام در قسمت سرچ اینستاگرام شما را پیدا کنند. در قسمت بعدی می توانند آدرس وبسایت خود را وارد نمائید.

یکی از مهم ترین قسمت ها در اکانت شما بخش Bio است. این بخش برای معرفی کوتاه خودتان و یا کسب و کارتان است. می توانید با نگارش چند جمله مهم و البته جذاب، نظر مخاطبین زیادی را جلب نمائید.

تنظیمات نوتیفیکیشن

اگر بر روی دکمه سه خط در بالای صفحه کلیک نمائید وارد منوی نرم افزار می شوید. در قسمت پائین گزینه ای وجود دارد با نام Settings که شما را وارد بخش تنظیمات اصلی اینستاگرام می کند. پس از ورود به این بخش می توانید گزینه های مختلفی را که هر کدام مربوط به بخش خاصی است را مشاهده کنید.

اولین گزینه Notification است. در این بخش می توانید مجموعه صداها و یا اعلان های نرم افزار را مدیریت نمائید. اگر مایل نیستید که هیچگونه اعلانی از سمت اینستاگرام برای شما در صفحه نمایش گوشی ظاهر شود کافی ست دکمه Pause All را غیر فعال کنید. در این صورت دیگر هشدار و صدایی از اینستاگرام برای شما پخش نمی شود. این گزینه برای افرادی که فعالیت زیادی در این اپ دارند می تواند مفید باشد.

در ادامه این بخش می توانید تنها برخی از تنظیمات را محدود کنید تا فقط بعضی از آن ها برای شما اعلان شود و مواردی که لازم ندارید را غیرفعال کنید. می توانید تنها Like ها را غیر فعال کنید. در حالت معمول اگر هر کس پستی از میان پست های شما را لایک کند، یک پیغام از اپ برای شما ظاهر می شود. اما می توانید به وسیله این بخش، این پیام ها را محدود کنید. همچنین این امکان برای بخش Comment نیز مهیا است.

در گزینه بعدی می توانید مشخص کنید که اگر کسی شما را Follow کرد پیغام آن برایتان ارسال شود یا از ارسال آن جلوگیری شود. برای غیرفعال کردن این بخش باید در قسمت Follow Requests روی حال Off کلیک کنید.

تنظیمات امنیتی اینستاگرام

یکی از مهم ترین دلایل محبوبیت اینستاگرام توجه به امنیت اطلاعات کاربران است. امکانات متعدد این اپلیکیشن دست شما را برای تعیین حفاظت از اطلاعات باز می گذارد. در قسمت تنظیمات اینستاگرام وارد بخش Privacy شوید. در این جا می توانید اکانت خود را تبدیل به اکانت شخصی کنید تا دیگران یدون اجازه شما قادر نباشند پست های شما را مشاهده کنند.

برای امنیت بیشتر در اینستاگرام این مقاله را بخوانید: بالا بردن امنیت اینستاگرام

در بخش Interactions می توانید مشخص کنید که چه اشخاصی اجازه ندارند برای پست های شما کامنت بگذارند. برای مدیریت این بخش کافی ست روی گزینه Comments بزنید و اکانت مورد نظرتان را به قسمت Block وارد کنید. یکی از هوشمند ترین امکانات اینستاگرام در همین بخش است که می توانید کلمات نامناسبی را تعیین کنید تا اگر کاربر از ان ها در ارسال کامنت استفاده کرد، کامنت مورد نظر به طور خودکار حذف شود.

دیدگاهتان را بنویسید