به نظر می رسد که شرکت سوئدی Klarna در آستانه امضای قراردادی برای سرمایه گذاری جدید است. این شرکت احتمالاً 650 میلیون دلار سرمایه جذب می کند، اما ارزش آن از ژوئن 2021 حدود یک هفتم کاهش یافته است.

کلارنا

به نظر می رسد که شرکت سوئدی Klarna در آستانه امضای قراردادی برای سرمایه گذاری جدید است. به احتمال زیاد این شرکت 650 میلیون تومان سرمایه جذب خواهد کرد، اما ارزش آن تا ژوئن 2021 تقریباً هفت 6.5 میلیارد دلار

به گزارش فایننشال تایمز، منابع ناشناس می گویند که کلارنا در حال مذاکره برای جذب سرمایه جدید است. این صندوق ها توسط سرمایه گذاران موجود شرکت هدایت می شوند سکویا کپیتال تزریق خواهد شد. اگرچه قرارداد هنوز نهایی نشده است، اما امضای او نشان دهنده کاهش قابل توجهی در ارزش Klarna است.

در سال گذشته، این شرکت 45.6 میلیارد دلاری توانست 639 میلیون دلار از سرمایه گذاران متعددی از جمله سافت بانک تامین کند. اما اکنون گفته می شود که ارزش شرکت است 6.5 میلیارد دلار کاهش یافته است. مدتی است که کلارنا در تلاش است تا جای پای خود را در بازار آمریکا محکم کند و با شرکت هایی مانند Affirm رقابت کند.

کلارنا

Klarna وضعیت آشفته صنعت خرید خرده فروشی را دنبال کرده است

این شرکت ارائه دهنده خدمات خرید اقساطی حدود یک ماه پیش اعلام کرد که مشتریان آمریکایی خود در سال گذشته بیش از 65 درصد افزایش یافته و اکنون بیش از 25 میلیون مصرف کننده او آن را دریافت کرد. اما روند نزولی بازار خدمات خرید اقساطی باعث شده تا این شرکت بخش زیادی از ارزش خود را از دست بدهد و اکنون به دنبال سرمایه گذاری با ارزش گذاری بسیار کمتر است.

با این رتبه، Klarna به پایین ترین سطح خود از آگوست 2019 رسیده است. زمانی که گفته می شد ارزش این شرکت 5.5 میلیارد دلار است. این شرکت در اردیبهشت ماه سال جاری نیز اقدام به جذب سرمایه کرد اما ارزش ۲۵ میلیارد دلاری آن نتوانست نظر سرمایه گذاران را جلب کند.

کلارنا در سال 2005 تاسیس شد و یکی از پیشگامان صنعت خدمات خرید اقساطی بوده است. این خدمات به کاربر این امکان را می دهد که در لحظه با پرداخت تمام هزینه یا به صورت اقساطی خرید خود را انجام دهد. این شرکت اخیرا 10 درصد نیروهای خود را تعدیل کرد.

دیدگاهتان را بنویسید