به نظر می رسد سهامداران متا در مورد سرمایه گذاری هنگفت شرکت در متاورس تردید دارند.

متا مارک زاکربرگ

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل آلتی متر کپیتال در نامه ای سرگشاده به متا مدعی شد که تعداد کارکنان این شرکت بسیار زیاد است و سرعت حرکت آنها به قدری کند شده است که دیگر نمی تواند اعتماد سرمایه گذاران را حفظ کند. او توصیه کرد که این غول رسانه های اجتماعی حدود 20 درصد از نیروهای خود را تعدیل کند و سرمایه گذاری سالانه در حوزه Metaverse را به تعداد کمتری محدود کند.

برد گرستنر، مدیرعامل آلتی متر کپیتال در نامه خود گفته است که اگر متا بخواهد به وضعیت قبلی خود بازگردد، باید هزینه منابع انسانی خود را بپردازد. 20 کاهش داده ها و سرمایه گذاری سالانه در صنعت Metaverse به تا 5 میلیارد دلار تحویل گرستنر ادعا می کند:

متا باید اعتماد سرمایه گذاران، کارمندان و جامعه فناوری را برای جذب، الهام بخشیدن و حفظ بهترین افراد در جهان به دست آورد. به طور خلاصه، متادیتا باید سبک تر و متمرکزتر شود.

متا متاورس

کاهش ارزش سهام متا سرمایه گذاران را نگران کرده است

این نامه به وضوح نشان می دهد که سرمایه گذاران متا در مورد عملکرد اخیر شرکت چه احساسی داشته اند. ارزش بازار متا در سال 2022 بیش از 61 درصد فرافکنی. آلتی متر کپیتال بیش از 2 میلیون سهم در این شرکت دارد.

نکته مهم دیگر در مورد این نامه، تردید سرمایه گذاران در مورد تمرکز شدید متا بر صنعت واقعیت مجازی و واقعیت افزوده است. این شرکت پیشتر اعلام کرده بود که می خواهد سالانه 10 میلیارد دلار در این زمینه سرمایه گذاری کند. با این حال، گرستنر می‌گوید: «مردم هنوز حتی نمی‌دانند که متاورها واقعاً به چه معنا هستند. اگر این اشتراک سالانه از 1 تا 2 میلیارد تومان “اگر او اینقدر روی این پروژه سرمایه گذاری می کرد، این سردرگمی ممکن بود به چنین مشکلی تبدیل نمی شد.”

مدیرعامل Altimeter می گوید تزریق سرمایه ای که متا سالانه برای واقعیت مجازی خرج می کند ممکن است نیاز داشته باشد تا یک دهه دیگر قبل از نتیجه دادن ادامه یابد: “چشم انداز سرمایه گذاری بیش از 100 میلیارد دلار در آینده ای نامعلوم، حتی بر اساس استانداردهای سیلیکون ولی، بیش از حد و وحشتناک به نظر می رسد.

Grossenter در پایان نامه خود به کارکنان بالا هزینه های سرمایه ای تعرفه ای او به این موضوع اشاره می کند و می گوید اگر شرکت بتواند این هزینه ها را کنترل کند، شاید بتواند جریان پول رایگان خود را دو برابر می کند و قیمت سهام خود را افزایش می دهد. متا هنوز به این پیام پاسخ نداده است.

دیدگاهتان را بنویسید