ظاهرا از امروز برخی از کارکنان مایکروسافت در بخش های مهندسی این شرکت اخراج خواهند شد.

مایکروسافت

مایکروسافت با بیش از 220 هزار کارمندبرنامه تنظیم قدرت 10 هزار کارمند آغاز می شود. این تعداد کارمند معادل 5 درصد نیروی کار فعلی این شرکت است.

تاریخ مشخصی برای شروع اخراج از سوی مایکروسافت اعلام نشده است. با این حال یکی از منابع آگاه بازار با این تصمیم چنین می گوید مایکروسافت، هزاران نفر در این شرکت شغل خود را از دست می دهند. برخی از خودی ها می گویند که مایکروسافت ظاهراً می خواهد اخراج های گسترده ای را قبل از گزارش مالی سه ماهه اول سال 2023 آغاز کند و انتظار می رود این روند از فردا آغاز شود.

کاهش قدرت عظیم مایکروسافت

گزارش کردن بلومبرگ از امروز تعدادی از کارکنان مایکروسافت در بخش های مهندسی این شرکت اخراج خواهند شد. به نظر می رسد اخراج مایکروسافت در سال 2023 بسیار بیشتر از سال 2022 باشد. در سال 2022، این شرکت تنها 1 درصد از نیروی کار خود را اخراج کرد، اما امسال صحبت از اخراج حدود 5 درصد از کارکنان است که معادل حدودا 10 هزار کارمند این شرکت است.

به نظر می رسد این کاهش می تواند بر برخی از فعالیت های شرکت از جمله مشاوره و ارائه راهکار به مشتریان تأثیر بگذارد. در شرایط کنونی شرکت های بزرگ فناوری با چالش های زیادی روبرو هستند و مایکروسافت نیز از این قاعده مستثنی نیست. در همین حال، اخبار تنظیم قدرت مایکروسافت شنیده ها حاکی از آن است که چند روز پیش خبر دیگری مبنی بر تصمیم این شرکت مبنی بر مرخصی نامحدود برای کارکنان منتشر شد.

بر اساس این خبر، این غول فناوری مرخصی نامحدود خود را که شامل همه کارمندان حقوق بگیر در ایالات متحده می شود، «مرخصی اختیاری» توصیف کرد و این موضوع در ایمیلی از کاتلین هوگان، مدیر مایکروسافت به کارمندان اعلام شد.

پیش از این، ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت در مورد چالش های پیش روی صنعت فناوری صحبت کرده بود. وی در این سخنرانی اشاره کرد که مایکروسافت از تغییرات و چالش های جهانی مصون نیست.

دیدگاهتان را بنویسید