نکات مهم برای خرید از فروشگاه اینترنتی متعدد است و باید برای خرید و انتخاب مناسب به همه آنها توجه داشته باشید. در سال های گذشته خرید های آنلاین به شدت افزایش یافته است و بسیاری از موانعی که موجب  نادیده گرفتن این فضا برای خرید و فروش می شد، برداشته شده است. از جمله نکات مهم برای خرید از فروشگاه اینترنتی توجه به معتبر بودن مرکز فروش اینترنتی است، به صورتی که مجوز های لازم برای این کسب و کار ها قبل از شروع کار دریافت می گردد.

در یک فروشگاه اینترنتی خوب تمام مراحل خرید و تحویل محصول نسبت به خرید حضوری بهتر و راحت تر انجام می شود و به همین دلیل درصد بیشتری از خرید ها به شکل غیر حضوری و از طریق فضای مجازی انجام می شود. استقبال مردم از خرید غیر حضوری با رعایت نکات مهم برای خرید از فروشگاه اینترنتی افزایش خواهد یافت. توصیه می شود با دقت به این نکات خرید بهتر و ارزان تری را نسبت به خرید  حضوری داشته باشید.

خرید از فروشگاه اینترنتی

 داشتن تنوع و موجودی بالا ی محصول

از نکات مهم برای خرید از فروشگاه اینترنتی توجه کردن به تنوع محصولات و برند های مختلف موجود در آن می باشد. در برخی از فروشگاه ها امکان مقایسه بین محصولات بسیار زیاد است و نیازی به وارد شدن به فروشگاه های مختلف برای مقایسه وجود ندارد. معمولا این مراکز دارای مقدار کافی محصولات در انبار خود هستند. زمانی که به فروشگاه مجازی مراجعه می کنید به دسته بندی هایی که برای محصولات در سایت ایجاد شده دقت نمایید. تنوع محصولات در یک شاخه محصولات مانند لباس یا پوشاک و یا مجموعه کاملی از ابزار آلات نشان دهنده مناسب بودن  فروشگاه است. در واقع اگر نیازمند چندین وسیله در یک حوزه از محصولات باشید، نیازی به خرید از چندین مرکز خرید نخواهید بود. هنگامی که قصد خرید یخچال، تلویزیون، لباسشویی، جاروبرقی و دیگر لوازم داخل منزل را دارید آگاهی از تنوع و موجودی مرکز خرید از نکات مهم برای خرید از فروشگاه اینترنتی است.

 

تاثیر قیمت در انتخاب فروشگاه اینترنتی

از دیگر نکات مهم برای خرید از فروشگاه اینترنتی قیمت کالا و محصولات موجود در این مراکز است. قیمت محصولات فروشگاه های اینترنتی با توجه به حذف واسطه ها بسیار کمتر از مراکز حضوری می باشد. در بین فروشگاه های مجازی مراکزی هستند که قیمت هایی متغیر را برای محصولات خود در نظر می گیرند و به سرعت  قیمت ها را تغییر می دهند. با بررسی قیمت کالا ها می توانید فروشگاه اینترنتی مناسب را انتخاب نمایید و از آنجا خرید نمایید. زمانیکه فروشگاه اینترنتی بر قیمت ها نظارت صحیح نداشته باشد و بر طبق قیمت های تصویب شده کالا را در اختیار مشتریان قرار ندهند مرتکب خطا شده و احتمال هر خطای دیگری نیز مانند کالای نا مرغوب در مورد این نوع فروشگاه ها وجود خواهد داشت. توجه به قیمت لوازم خانگی از نکات مهم برای خرید از فروشگاه اینترنتی است.

 

به نحوه ارسال کالا دقت نمایید

ارسال کالا در فروشگاههای اینترنتی به دو صورت امکان پذیر است. اگر فرد خریدار در شهری ساکن باشد که انبار فروشگاه اینترنتی در آنجا واقع شده باشد بعد از ثبت سفارش کالای مورد نظر با پیک ارسال می گردد و در  بسیاری از موارد اگر خرید از مبلغی بالاتر باشد هزینه دریافت نخواهد شد و برای ارسال کالا از فروشگاه اینترنتی به شهرهای دیگر از پست استفاده می شود. تمام این مراحل باید در کمترین زمان و در اسرع وقت انجام شود. هر گونه تاخیری نشان دهنده  بی دقتی و یا بی اهمیت بودن مشتری خواهد بود، بنابراین از نکات مهم برای خرید از فروشگاه اینترنتی چگونگی و نحوه ارسال کالا است.

 

نماد اعتماد الکترونیکی را بررسی نمایید

نماد ‌‌‌‌‌‌الکترونیکی از نکات مهم برای خرید ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌از فروشگاه اینترنتی است. این نماد در واقع برای خریداران این اعتماد را ایجاد می کند که تمام مراحل خرید و واریز پول برای فروشگاه اینترنتی قانونی و قابل اعتماد است. این نماد توسط مراکز رسمی یا کسب و کار ها به افرادی که فعالیت قانونی دارند اعطا می شود تا اشخاصی که به عنوان مشتری وارد این سایت می شوند با اطمینان خاطر خرید خود را انجام دهند.

فروشگاه اینترنتی بنان کالا

 

در صورت وجود سوال و ابهام از پشتیبانی و مشاوره کمک بخواهید

پشتیبانی سایت فروشگاهی از نکات مهم برای خرید از فروشگاه اینترنتی است. در رابطه با محصول سوالات مختلفی در ذهن مشتری ایجاد می گردد، مثلا در رابطه با برند تولید کننده محصول و یا نحوه ارسال کالا و قیمت محصولات و چگونگی استفاده از محصول سوال هایی هستند که پشتیبان سایت فروشگاهی در زمان کوتاهی پاسخ گو می شد.

 

گارانتی محصولات ضمانت نامه ای معتبر است

از فروشگاهی خرید انجام دهید که محصولاتی با گارانتی را به مشتریان عرضه می کند. در مطالعه نکات مهم برای خرید از فروشگاه اینترنتی به بحث ضمانت نامه برای محصولات رسیدیم که دارای اهمیت بالایی است. هر گونه ایرادی در حین کار کردن در مدت زمان مشخص گارانتی برای محصول ایجاد گردد با وجود گارانتی قابل تعویض و یا تعمیر خواهد بود.

 

زیبایی و  چیدمان سایت برای فروش محصولات

همانند فروشگاه هایی که به صورت حضوری  وجود دارند و نظم و چیدمان در آنها اهمیت دارد در مراکز فروش اینترنتی نیز  چیدمان و نظم اهمیت بالایی دارد و فروشگاه هایی مورد توجه خریداران قرار می گیرند که دارای دسته بندی بسیار عالی باشند. انتخاب زمانی ممکن است که بتوان محصولات مشابه را با هم از نظر جنس و کیفیت و شکل ظاهر مقایسه نمود. این شرایط زمانی که نظم وجود داشته باشد، ایجاد می گردد. در انتخاب فروشگاه اینترنتی به این نکته مهم توجه داشته باشید.

 

سرعت سایت فروشگاهی از نکات مهم خرید از فروشگاه اینترنتی

باید طراحی و چیدمان سایت را به دست افراد خبره بدهید علاوه بر سرعت اینترنت، طراحی و میزان بارگذاری مطالب در سرعت بالا آمدن سایت فروشگاهی تاثیر دارد. مراکز فروشگاهی را انتخاب نمایید که نیاز نباشد برای باز شدن صفحات مدت طولانی در آن منتظر بمانید. برخی از سایت ها برای اتصال به بانک نیز به فرصت زیادی نیاز دارند که در این حالت ممکن است در تراکنش ها نیز مشکل ایجاد گردد. بنابراین سایت فروشگاهی با سرعت مناسب و قابل قبولی را انتخاب نمایید، تا خرید آسانی را داشته باشید.

 

اصل بودن محصولات از ابتدایی ترین نکات مهم  برای خرید از فروشگاه اینترنتی

یکی از مهمترین مواردی که باید به آن دقت داشته باشید اصل بودن کالا می باشد. محصولات فروشگاه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ از نظر اصل و غیر تقلبی بودن چک نمایید. یکی از دلایلی که برخی از مردم از خرید اینترنتی دوری می کنند مطمئن نبودن از اصل بودن کالا است زیرا از راه دور نمی توانند مشاهده درستی روی کیفیت آن داشته باشند ولی اگر فروشگاه دارای نماد اعتماد الکترونیکی باشد کالاهای تقلبی را عرضه نمی کند و در صورت هر گونه خطایی قابل پیگیری خواهد بود.

نحوه پرداخت: انلاین-در محل

معمولا دو روش برای پرداخت هزینه محصولات خریداری شده وجود دارد. پرداخت پول به شیوه آنلاین و پرداخت به صورت حضوری و بعد از دریافت جنس خریداری شده انجام می شود. پرداخت های غیر حضوری مزیت های بسیار زیادی دارد و اکثر فروشگاه های اینترنتی قابلیت پرداخت آنلاین را دارند. فروشگاه هایی که شرایط پرداخت را در دو حالت برای مشتریان فراهم می کنند مورد استقبال بیشتری قرار می گیرند. تراکنش ها به دقت انجام می شود و محصولات خریداری شده در سبد خرید هر فردی در صفحه شخصی آن فرد نمایش داده می شود و با دادن شماره پیگیری تا زمان دریافت محصول قابل پیگیری خواهد بود.

خرید آنلاین لوازم خانگی

نتیجه گیری : 

در میان تعداد زیاد سایت های فروشگاهی، لزوما تمامی آنها مرجعی درست برای خرید لوازم خانگی نمی باشند. سایت های فروشگاهی داخل ایران مثل دیجی کالا و بنان کالا را می توان دو نمونه بارز از فروشگاه های خوب در این زمینه دانست که با رعایت تمامی موارد فوق، توانسته اند در میان مردم به یک برند شناخته شده و محبوب تبدیل شوند. در میان فروشگاه های بزرگ تر مثل amazon، walmart، bestbuy و ebay در این عرصه پیشتاز بوده و همواره بهترین خدمات و محصولات را ارائه می دهند.

در هنگام خرید لوازم خانگی حتما موارد بالا را به یاد داشته باشید و اگر در یک مورد  دچار شک شدید می توانید برای خرید خود وقت بیشتری بگذارید تا یک خرید عالی و لذت بخش را داشته باشید.