سامسونگ مدیر عاملی را منصوب کرده است که 19 سال در TSMC کار کرده است.

سامسونگ

سامسونگ، لین جونچنگ، مدیرعامل سابق TSMC را به عنوان معاون ارشد تیم بسته بندی چیپست پیشرفته منصوب کرده است. این بخش در بخش راه حل های سخت افزاری، بخش حیاتی توسعه تراشه است.

به گزارش رسانه کره هرالد، لین جون چنگ قبل از استخدام در سامسونگ، مدیر ارشد TSMC بوده و 19 سال در این شرکت تایوانی کار کرده است. قبل از TSMC، جون چنگ در Micron Technology کار می کرد. بنابراین سامسونگ یک مدیر عامل تراشه ساز با تجربه را استخدام کرد.

رقابت سامسونگ با TSMC جدی تر می شود

Jun-Cheng در توسعه فناوری بسته بندی سه بعدی در TSMC شرکت کرد که می تواند برای سامسونگ بسیار مفید باشد و رقابت آن را با رقیب دیرینه خود به سطح جدیدی برساند.

اگرچه سامسونگ یک شرکت توانمند در زمینه تولید تراشه به حساب می آید، اما تراشه های اگزینوس این شرکت در سال های اخیر مورد انتقادهای زیادی قرار گرفته اند. در مقایسه با تراشه‌های کوالکام، این تراشه‌های گوشی‌های هوشمند عملکرد ضعیف‌تری به‌خصوص در بخش پردازنده‌های گرافیکی دارند و بازده انرژی کمتری دارند.

سامسونگ TSMC

علاوه بر تراشه های اگزینوس، سامسونگ در دریافت سفارش از شرکت های دیگر نیز با مشکل مواجه شده است.بیشتر شرکت ها TSMC را به عنوان سازنده تراشه انتخاب می کنند. به عنوان مثال، کوالکام در کنار اپل، مشتری TSMC نیز شده است. اینتل همچنین می خواهد قبل از شروع استفاده تجاری از لیتوگرافی پیشرفته با TSMC کار کند.

با وجود همه اینها، سامسونگ هنوز تسلیم نشده است و نامگذاری اخیر گواهی بر آن است. اگر لین جون چنگ با سابقه خود بتواند سامسونگ را متحول کند، احتمالاً شرکت هایی مانند اپل و کوالکام در آینده به مشتریان این شرکت کره ای تبدیل خواهند شد. در واقع، با ورود تهاجمی سامسونگ به بازار تراشه، شرکت ها با دو انتخاب روبرو هستند و می توانند تراشه های خود را با قیمت کمتری بسازند.

دیدگاهتان را بنویسید