در سال 2021 در نمایشگاه خودروی لس آنجلس، کیا با رونمایی از کانسپت EV9 توجه همه نشریات و رسانه ها را به خود جلب کرد.

کیا EV9 معرفی شد;  اولین SUV الکتریکی با طراحی انقلابی در کره

در سال 2021 و در نمایشگاه خودروی لس آنجلس، کیا با رونمایی از کانسپت EV9 توجه همه نشریات و رسانه های خودرویی را به خود جلب کرد. این کانسپت کانسپت کره ای ها از یک SUV برقی تمام اندازه را به نمایش گذاشت. همزمان با رونمایی، کیا اعلام کرد که این کانسپت پیش نمایشی از مدل تولیدی ارائه می دهد و نسخه خیابانی EV9 با حداقل تغییرات رونمایی می شود. اکنون پس از گذشت تقریبا دو سال، معرفی این نسخه را با طراحی جذاب و سکسی ما هستیم.

کانسپت کیا EV9 در سال 2021 معرفی شد
کانسپت کیا EV9 در سال 2021 معرفی شد

اکثر کراس اوورهای برقی فعلی 5 سرنشین دارند. اما مانند تسلا مدل X و راوین R1T، کیا EV9 به سه ردیف صندلی مجهز است و می‌تواند تا 7 نفر از نظر ظاهری با آن همراه باشید، نسخه خیابانی این خودرو تا حد زیادی به مدل مفهومی وفادار مانده است. شاید بدانید که این کراس اوور بزرگ از زبان طراحی جدید کیا استفاده می کند “اتحاد تضادها” معلومه که معروفه

کیا EV9 یک ببر دیجیتال است

کیا با EV9 با بیانی روبرو می شود صورت دیجیتالی ببر توصیف کردن. همانطور که در عکس های پیوست می بینید، چراغ های این اتصال برقی به صورت ایستاده و عمودی می باشد. چراغ های روشنایی روز دارای ساختار نواری هستند و از کنار کاپوت تا سپر امتداد دارند. کاپوت عضلانی طراحی شده و سپر دارای ورودی هوای وسیعی است که بیشتر تزئینی به نظر می رسد تا کاربردی. در زیر این در، سینی محافظ، احتمالاً تزئینی نیز دیده می شود.

مقایسه تصاویر
نسخه تولید انبوه در سمت راست و نسخه مفهومی کیا EV9 در سمت چپ قرار دارند

کیا جدید نمای جانبی بسیار جذابی در فولاد دارد و تمایز آن در این نمای به اوج خود می رسد. از این منظر طراحان این شرکت خطوط مختلف تیز و منحنی را با احجام گاهی اغراق آمیز ترکیب می کنند. یه آدم خیلی خصوصی گلگیرهای EV9 دارای ساختار چند ضلعی و رنگ مشکی و همچنین ستون ها و رکاب های جانبی هستند.

مقایسه تصاویر

دستگیره درهای کشویی روند جدیدی در طراحی خودروهای جدید است. همانطور که انتظار می رفت، کیا نیز این روند را دنبال خواهد کرد و EV9 را با این نوع دسته روانه بازار خواهد کرد. این کراس اوور برقی رینگ های آیرودینامیکی دو رنگ حرکت می کند. در نمای جانبی نیز شکل خاص ستون C جلب توجه می کند.

از جانب

کیا EV9 نیز کاملاً از قسمت عقب متمایز است و از فاصله دور قابل تشخیص است. چراغ های عقب این کراس اوور بزرگ کره ای ساختاری شبیه به حرف Y انگلیسی دارند و برخلاف رویه معمول این روزها به یکدیگر متصل نیستند. در عوض، اسپویلر بزرگ سقف مجهز به چراغ ترمز سوم بود. سپر در این قسمت مانند جان پناه و طاقچه به رنگ مشکی است و یک سینی محافظ در زیر آن قرار دارد.

مقایسه تصاویر

فضای داخلی کیا EV9

اگرچه فضای داخلی کیا EV9 به هیچ وجه شبیه به دمو نیست، اما همچنان حرف های زیادی برای گفتن دارد. داشبورد شیک این کراس اوور برقی میزبان یک داشبورد عریض است دو صفحه نمایش دیجیتال 12.3 اینچی و داخلش یک برد 5 اینچی هست. کیا می گوید این صفحه نمایش کوچک تجربه دیجیتالی کاربر را بهبود می بخشد.

مقایسه تصاویر
کابین نسخه تولیدی در سمت راست و کابین نسخه مفهومی در سمت چپ قرار دارد

در وسط داشبورد و زیر صفحه نمایش اطلاعات سرگرمی دکمه های چند لمسی نیز قابل توجه است. با کمک این دکمه ها می توان سیستم اطلاعات سرگرمی را به راحتی مدیریت کرد. در زیر دریچه سیستم تهویه مطبوع چند دکمه فیزیکی وجود دارد. از این دکمه ها برای کنترل سیستم تهویه مطبوع استفاده می شود. لازم به ذکر است که بین دو شیر یک دکمه چرخشی وجود دارد که می توان آن را به سمت بالا یا پایین حرکت داد تا صدا را کم و زیاد کند. شاید در طراحی این دکمه، طراحان کیا نگاهی به محصولات بی ام و می انداختند!

کیا EV9

کراس اوور فول سایز کیا EV9 در نسخه های شش و هفت نفره عرضه خواهد شد. کیا به مشتریان این وسیله نقلیه تضمین می کند که تمامی سرنشینان فضای جادار و کافی و از نظر امکانات ارتباطی و راحتی کابین تجربه متفاوتی خواهند داشت. برای مسافران ردیف سوم امکاناتی مانند صندلی ماشین و درگاه شارژ در نظر گرفته شده است.

نکته جالب این است که صندلی های ردیف دوم EV9 تا 180 درجه بچرخانید مسافران این ردیف می توانند رو در رو با مسافران ردیف سوم صحبت کنند. البته لازم به ذکر است که در این صورت راحتی و فضای پا برای سرنشینان هر دو ردیف قربانی خواهد شد.

کیا EV9

سایر ویژگی ها و ابزارهای کاربردی کیا EV9 باید شامل مواردی از این قبیل باشد نورپردازی خوب، کنسول وسط عریض، پایه اهرم دنده روی ستون فرمان، تریم فلزی و الگوی هندسی جلوپنجره برای بلندگوها.

مشخصات فنی و زمان تولید

در این مرحله، کیا از افشای مشخصات فنی EV9 خودداری کرده است. اما می دانیم که این کراس اوور الکتریکی به این بستگی دارد پلت فرم سفارشی E-GMP تولید خواهد کرد. این پلت فرم خودروهای الکتریکی گروه هیوندای-کیا است. همچنین در عکس های مربوط به کابین، خیر 480 روی صفحه نمایش پشت فرمان دیده می شود که به احتمال زیاد نشان دهنده برد خودرو است.

کیا EV9
کیا EV9 را می توان نسخه الکتریکی تلوراید دانست

انتظار می رود کیا EV9 از این کشور تولید شود او به زمین میافتد برای شروع از آن زمان. مانند مشخصات فنی، اطلاعاتی از قیمت در دست نیست، اما انتظار می رود این کراس اوور کره ای قیمت پایه ای حدودا داشته باشد. 56 هزار تومان برای فروش، مدل پرچمدار حدود 70000 دلار قیمت خواهد داشت. این کراس اوور الکتریکی محدود به بازار خاصی نیست و در آمریکا، اروپا و آسیا عرضه خواهد شد. شایان ذکر است که کیا در هفته های آینده مشخصات فنی این محصول جدید را منتشر خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید