گزارش جدید حاکی از آن است که سام بنکمن-فرید 100 میلیون دلار سهام خود در توییتر را حتی پس از خرید ماسک شرکت حفظ کرده است.

سم بنکمن-فرید ایلان ماسک

گزارش جدید حاکی از آن است که سام بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق صرافی توییتر FTX متعلق به ایلان ماسک، حدود 100 میلیون دلار سهام دارد. ثروتمندترین فرد جهان پیشتر گفته بود وقتی پیشنهاد کمک مالی بنیانگذار FTX را در این شبکه اجتماعی شنید، به این نتیجه رسید که او یک احمق است.

به گزارش Semaphore، سم پینکمن فرد در خرید توییتر مشارکت دارد. مدیر عامل تسلا ظاهراً تنها چند هفته پس از ارائه پیشنهاد خرید 44 میلیارد دلاری خود در توییتر در 5 می، با مدیر عامل وقت FTX در پیام های متنی تماس گرفت. سهام عادی فروخته شد پس از انجام معامله از خود در برابر این شبکه اجتماعی محافظت کنید. در ترازنامه ای که چندی پیش توسط FTX منتشر شد، می توان مشاهده کرد که سهام توییتر به عنوان دارایی های غیرنقدی درج شده است.

در پاسخ به پیام متنی ماسک، سام بنکمن-فرید گفت که از طرح او برای خرید توییتر حمایت می کند، اما نمی تواند سرمایه گذاری جدیدی در این شبکه اجتماعی انجام دهد. او افزود که حدود 100 میلیون تومان او در این شرکت سهام دارد که می تواند به این معامله واگذار کند.

بانکمن فرید از سرمایه گذاری در توییتر خودداری کرد

با این حال، ویل مک اسکیل، مشاور Bankman-Fried دوباره در ماه مارس با ماسک تماس گرفت و این بار ادعا کرد که بنیانگذار FTX در نظر دارد خودش توییتر را بخرد و مایل است این کار را انجام دهد. بین 8 تا 15 میلیارد دلار او در راه رسیدن به این معامله به مدیرعامل تسلا کمک کرد. آن دو در یک تماس تلفنی درباره این موضوع صحبت کردند و پینکمن فرد بعداً تصمیم گرفت در این معامله نقشی نداشته باشد.

از آن زمان، ایلان ماسک چندین حمله به سم بنکمن-فرید داشته است و صرافی FTX در صفحه او از کار افتاده است. Bankman-Fred تنها کسی نبود که سهام عمومی خود را به توییتر خصوصی برد. جک دورسیبنیانگذار این شرکت اجتماعی نیز حدود یک میلیارد دلار دارایی داشته و هنوز هم این دارایی ها را در اختیار دارد. حفظ این دارایی ها به ماسک کمک کرد تا نیازی به خرید آنها و پرداخت پول به صاحبان آنها نداشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید