Rovio، سازنده بازی Angry Birds، با پیوستن به یکی از زیرمجموعه های Sega ژاپن با مبلغ تخمینی 700 میلیون یورو موافقت کرده است.

سگا روویو

سگا برای خرید Rovio Entertainment، سازنده و صاحب بازی پرطرفدار Angry Birds، وارد معامله شده است. این قرارداد دارای ارزش ریالی می باشد 706 میلیون یورو به امضای دو طرف خواهد رسید.

به گزارش بی بی سی، سازنده بازی «انگری بردز» با پیوستن به زیرمجموعه سگا در قراردادی به ارزش 706 میلیون یورو موافقت کرده است. خریداران این معامله می گویند تصمیم آنها برای انعقاد این قرارداد تحت تاثیر نیاز به تقویت جایگاه سگا در بازار جهانی بازی بوده است.

سگا مدعی دانش تولید متمایز Rovio است خدمات بازی موبایل برای کمک به توسعه عناوین موجود و جدید آنها استفاده خواهد شد. این شرکت به طور خاص برای پلتفرم بازی های تلفن همراه است فانوس دریایی Rovio اعلام کرده است که 20 سال تجربه در زمینه خدمات بازی موبایل در آمریکا و اروپا دارد.

اظهار نظر مدیر عامل سگا در مورد خرید Rovio

هاروکی ساتومی، مدیرعامل سگا گفت: بازار بازی های موبایلی دارای پتانسیل ویژه و بالایی در بازار بازی های جهانی است که به سرعت در حال رشد است و هدف بلندمدت سگا تسریع در توسعه آن در این زمینه بوده است. قراردادی با Rovio. این شرکت مالک Angry Birds است که طرفدارانی در سراسر جهان دارد و خانه بسیاری از کارمندان ماهر است که از توسعه بازی‌های پیشرو موبایل حمایت می‌کنند.

درآمد Rovio از 272.3 میلیون یورو در سال 2020 به 317.7 میلیون دلار در سال 2022 رسید، اما سود عملیاتی آن از 42.5 میلیون یورو به 28.6 میلیون یورو کاهش یافت. ارزش بازار این شرکت در پایان معاملات روز جمعه 707 میلیون دلار بود.

سگا یک شرکت ژاپنی است که چندین دهه است که بازی تولید می کند و شخصیت هایی مانند Sonic The Hedgehog را خلق کرده است. این شخصیت که بسیاری از گیمرها آن را می شناسند در سال های اخیر با فیلم های خود وارد دنیای سینما شده است.

دیدگاهتان را بنویسید