آیا تا به حال توییت های قدیمی خود را مرور می کنید؟ توییتر از سال 2006 به وجود آمده است – اگر شما اولین پذیرنده بودید، احتمالاً از دیدن برخی از محتوایی که زمانی فکر می‌کردید جالب و مناسب برای اشتراک‌گذاری بود، متعجب می‌شوید.

بررسی توییت‌های قدیمی به شما کمک می‌کند تصویر برند خود را کنترل کنید و این باید بخشی از ممیزی‌های منظم رسانه‌های اجتماعی شما باشد.

در این پست به نحوه جستجوی توییت های قدیمی و حذف آنها می پردازیم.

چرا پیگیری توییت های قدیمی مهم است؟

اگر شما نیز مانند من در سال‌های اولیه‌اش به توییتر پیوسته‌اید و نمی‌دانید که واقعاً در مورد چیست، ممکن است تعجب کنید که چگونه توییت‌های قدیمی را پیدا کنید. در روزهای 2007 چه چیزی برای گفتن داشتید؟ آیا توییت های نامربوط یا بالقوه شرم آور در جدول زمانی شما باقی مانده است؟

ستایش وای‌فای رایگان در یک فرودگاه بین‌المللی بزرگ (که اصلاً آن را «بی‌سیم» می‌خوانیم) از روزهای کاملاً متصل سال 2022 کمی احمقانه به نظر می‌رسد.

البته این توییت تصادفی من را به دردسر نمی‌اندازد. اما اگر جدول زمانی من پر از این نوع چیزها بود، احتمالاً می‌خواهم وارد آن شوم و آن را تمیز کنم. همچنین ممکن است ایده خوبی باشد که برخی از حملات گرامری بیش از حد و بازتوییت های گسترده خود را از اوایل دهه 2010 کاهش دهم.

ما طرفدار فرهنگ لغو یا پنهان شدن از گذشته شما نیستیم. اما، در واقع، دلایل زیادی وجود دارد که بخواهید محتوای قدیمی را از جدول زمانی توییتر خود حذف کنید.

شاید شما با یک حساب توییتر شخصی شروع کرده اید و اکنون می خواهید از آن برای اهداف تجاری استفاده کنید. شاید شما به دنبال کار هستید و می دانید که کارفرمایان بالقوه شما را در شبکه های اجتماعی بررسی می کنند. یا شاید شما در جوانی چیزهایی گفته اید که بزرگ شده اید آنقدر عاقلانه نبوده اند.

به خواندن ادامه دهید تا دریابید که چگونه توییت های قدیمی را جستجو کرده و آنها را حذف کنید. به خاطر داشته باشید که همه این روش‌ها توییت‌های شما را از توییتر و از توییت‌های ریتوییت و نقل قول ایجاد شده با گزینه‌های مدرن توییتر حذف می‌کنند. اگر کسی بخشی از توییت شما را کپی و جایگذاری کرد (مانند ما برای RT و MT های قدیمی مدرسه) یا آن را اسکرین کپ کرد، محتوا وجود دارد.

نحوه پیدا کردن توییت های قدیمی: 4 روش

روش 1: جستجوی پیشرفته توییتر

قابلیت جستجوی پیشرفته توییتر ساده ترین راه برای جستجوی توییت های قدیمی است و نیازی به دسترسی هیچ برنامه شخص ثالثی به حساب خود ندارد.

1. وارد حساب توییتر خود شوید و به صفحه جستجوی پیشرفته توییتر.

صفحه جستجوی پیشرفته توییتر

2. زیر حساب ها زیر عنوان، نام کاربری خود را وارد کنید از این حساب ها رشته.

نام کاربری را از قسمت این حساب ها وارد کنید

3. هر اطلاعاتی را که می توانید در مورد توییت(های) مورد نظرتان به خاطر بسپارید وارد کنید. این می تواند یک کلمه کلیدی یا عبارت، یک هشتگ، یک حساب کاربری باشد که به آن پاسخ داده اید یا به آن اشاره کرده اید، و/یا یک محدوده تاریخی خاص.

حداقل پاسخ مانند بازتوییت یا تاریخ

گزینه های انتخاب تاریخ به سال 2006 باز می گردد، زمانی که توییتر برای اولین بار راه اندازی شد.

4. کلیک کنید جستجو کردن. در نتایج جستجو، لیستی از توییت های برتر آن دوره را مشاهده خواهید کرد.

نتایج جستجو با توییت های برتر آن دوره

5. برای دیدن هر توییت مربوط به آن دوره، روی آن کلیک کنید آخرین برگه این باید فهرستی از هر توییتی را که بین تاریخ های مشخص شده از و تا تاریخ ارسال کرده اید، به ترتیب زمانی معکوس برگرداند.

همچنین می‌توانید از برگه‌های بالای صفحه برای جستجوی توییت‌هایی که حاوی عکس یا ویدیو هستند استفاده کنید.

روش 2: یک آرشیو کامل از توییت های خود را دانلود کنید

دانلود بایگانی از توییت‌های خود به طور کلی روش خوبی در رسانه‌های اجتماعی است. همچنین این یک راه عالی برای جستجوی کل سابقه توییت های قدیمی شما است. در اینجا نحوه مشاهده توییت های قدیمی با استفاده از آرشیو توییتر آورده شده است:

1. برو به https://twitter.com/settings/account

2. زیر حساب شما کلیک کنید بایگانی از داده های خود را دانلود کنید. هنگامی که از شما خواسته شد، رمز عبور خود را دوباره وارد کنید و یک روش تأیید را انتخاب کنید.

3. زیر داده های توییتر، کلیک آرشیو درخواست.

بایگانی درخواست تحت داده های توییتر

3. ممکن است چند روز طول بکشد تا توییتر آرشیو شما را آماده کند. وقتی آماده شد، یک اعلان فشاری و یک ایمیل برای اطلاع شما دریافت خواهید کرد.

اعلان آرشیو توییتر آماده دانلود و مشاهده در مرورگر دسکتاپ است

4. برای دانلود آرشیو خود بر روی اعلان کلیک کنید. یا، به بازگشت به https://twitter.com/settings/account و بر روی کلیک کنید بایگانی از داده های خود را دانلود کنید زیر حساب شما.

5. کلیک کنید دانلود آرشیو برای دریافت یک فایل زیپ از تمام فعالیت‌های توییتر، از جمله تمام توییت‌های قدیمی‌تان.

6. پس از اینکه فایل .zip را روی دسکتاپ خود داشتید، فایلی را که نامیده می شود باز کنید بایگانی شما.html. خلاصه ای از تمام فعالیت های خود در توییتر را مشاهده خواهید کرد. برای دیدن همه توییت های قدیمی خود، کلیک کنید توییت ها.

پوشه را باز کنید تا خلاصه تمام فعالیت ها را ببینید

لیستی از تمام توییت های قدیمی خود را به ترتیب زمانی معکوس خواهید دید. می‌توانید از کادر جستجو و فیلترهای سمت راست صفحه برای محدود کردن جستجوی خود استفاده کنید یا از برگه‌های بالای صفحه برای مشاهده پاسخ‌ها و بازتوییت‌های خود استفاده کنید.

هر توییت در بایگانی دانلود شده شما شامل پیوندی به توییت زنده در توییتر برای دسترسی آسان است.

توییت های قدیمی با پیوند به توییت زنده

روش 3: از یک برنامه برای مشاهده توییت های قدیمی خود در یک صفحه قابل پیمایش استفاده کنید

اگر نمی خواهید منتظر دانلود کل آرشیو توییتر خود باشید، در اینجا نحوه جستجوی توییت های قدیمی با استفاده از یک سرویس شخص ثالث آورده شده است. گزینه هایی مانند AllMyTweets به شما این امکان را می دهد که آخرین توییت های 3200(-ish) خود را تقریباً بلافاصله به شکلی که به راحتی قابل پیمایش است ببینید.

محدودیت 3200 توییت توسط API توییتر اعمال شده است. اگر یک بار در روز توییت کنید، این نمای 3200 توییتی شما را نزدیک به 9 سال پیش خواهد برد. اما اگر شما مانند هوت سوئیت و در بسیاری از چت های توییتر شرکت کنید، احتمالاً شما را کمتر از دو سال به عقب خواهد برد.

با این حال، مکان خوبی برای شروع جستجوی خود برای توییت های قدیمی است.

1. به AllMyTweets بروید و با استفاده از حساب توییتر خود وارد شوید. شما باید به AllMyTweets اجازه دسترسی به حساب توییتر خود را بدهید، اما همیشه می توانید این دسترسی را بعدا لغو کنید.

2. هنگامی که وارد سیستم شدید، می توانید توییت های قدیمی خود یا دیگران را جستجو کنید. نام کاربری را که می‌خواهید توییت‌های قدیمی را برای آن جستجو کنید، وارد کنید.

همه توییت‌های من Hootsuite 3250 توییت بارگذاری کرد

4. توییت‌ها را که به ترتیب زمانی معکوس ظاهر می‌شوند، پیمایش کنید. یا از گزینه جستجو در مرورگر خود برای جستجوی کلمه کلیدی، عبارت یا حتی ایموجی خاص استفاده کنید.

روش 4: از ماشین Wayback استفاده کنید

اگر توییتی که به دنبال آن هستید حذف شده باشد و به آرشیو توییتر مربوط به حسابی که از آن ارسال شده است دسترسی نداشته باشید، چه؟

ممکن است در جستجوی آن با استفاده از Wayback Machine شانس داشته باشید. توییت های فردی را بایگانی نمی کند، اما دارای اسکرین شات هایی از صفحات محبوب توییتر از تاریخ های خاص است.

توجه داشته باشید: این فقط به شما نشان می‌دهد که پاک کردن توییت‌ها هرگز راهی ساده برای پاک کردن آن‌ها از اینترنت نیست.

در اینجا نحوه جستجوی توییت های قدیمی با استفاده از Wayback Machine آورده شده است:

1. به Wayback Machine بروید. در نوار جستجو در بالا، وارد کنید http://twitter.com/[username]، جایگزین کردن [username] با حسابی که می خواهید جستجو کنید.

ماشین راه برگشت بایگانی اینترنت

2. کلیک کنید تاریخچه را مرور کنید. Wayback Machine هر اسکرین شات از صفحه توییتر آن کاربر را به شما ارائه می دهد که بر اساس سال و روز سازماندهی شده است.

تاریخ را بر اساس سال و روز مرور کنید

3. انتخاب کنید که در کدام سال می خواهید توییت هایی را در جدول زمانی بالای صفحه ببینید. سپس بر روی حباب تاریخ کلیک کنید.

4. Wayback Machine یک اسکرین شات از صفحه توییتر کاربر را دقیقاً همانطور که در آن روز ظاهر شده بود به شما نشان می دهد. اکثر اسکرین شات های قدیمی توییتر حاوی 20 یا بیشتر توییت اولی هستند که در آن روز در صفحه ظاهر شدند، اما به شما اجازه نمی دهند تا توییت های قدیمی تر را ببینید. به عنوان مثال، صفحه توییتر Hootsuite در 24 آگوست 2014 چگونه به نظر می رسید:

صفحه توییتر Hootsuite 2014

چگونه توییت های قدیمی را حذف کنیم

به یاد داشته باشید، همانطور که با ماشین Wayback نشان دادیم، حذف چیزی به محض ورود به اینترنت غیرممکن است. گفتنی است، می‌توانید محتوای توییتر خود را از توییتر حذف کنید، که مطمئناً یافتن آن‌ها را برای کسی سخت‌تر می‌کند بدون اینکه واقعاً کندوکاو کند.

روش 1: توییت های قدیمی را به صورت دستی حذف کنید

اگر می خواهید توییت های قدیمی را مستقیماً در توییتر حذف کنید، باید این کار را یکی یکی انجام دهید. هیچ گزینه بومی برای حذف چندین توییت وجود ندارد. در اینجا نحوه کار آن آمده است.

 1. در صفحه نمایه خود یا با استفاده از آرشیو توییتر، توییتی را که می خواهید حذف کنید پیدا کنید.
 2. کلیک کنید بر روی نماد سه نقطه (بیشتر). در سمت راست بالای توییت
 3. کلیک حذف.

توییت های قدیمی را به صورت دستی پاک کنید

و در اینجا نحوه حذف چیزی که Retweet کرده اید آورده شده است:

 1. در صفحه نمایه خود، به موردی که Retweet کرده اید بروید.
 2. نشانگر خود را بر روی نماد بازتوییت.
 3. کلیک لغو بازتوییت.

لغو ریتوییت در صفحه نمایه

روش 2: حذف انبوه توییت های قدیمی

به جای جستجوی موارد خاص در جدول زمانی خود، ممکن است گاهی اوقات حذف انبوه توییت ها آسان تر باشد.

همانطور که در بالا گفتیم، هیچ گزینه بومی برای انجام این کار در توییتر وجود ندارد، اما برنامه هایی وجود دارند که به شما امکان می دهند توییت های قدیمی را به صورت انبوه حذف کنید.

برخی از بهترین گزینه ها عبارتند از:

 • TweetDelete، که به شما امکان می دهد توییت ها را بر اساس سن آنها یا بر اساس کلمات کلیدی یا عبارات خاص حذف کنید.
 • TweetDeleter، که به شما امکان می دهد توییت های قدیمی را بر اساس کلمات کلیدی، تاریخ، نوع و رسانه حذف کنید. امتیاز TweetDeleter این است که توییت های قدیمی شما را در یک آرشیو خصوصی نگه می دارد، بنابراین از توییتر حذف می شوند اما همچنان در دسترس شما هستند.
 • Semiphemeral به شما امکان می دهد توییت های قدیمی را به طور انبوه حذف کنید و در عین حال توییت هایی را که سطح خاصی از تعامل دارند را حفظ کنید. همچنین می‌توانید توییت‌های جداگانه را برای ذخیره از حذف انتخاب کنید.

استفاده از هر برنامه شخص ثالث مستلزم آن است که به برنامه اجازه دسترسی به حساب توییتر خود را بدهید. پس از انجام هر کاری که باید انجام دهید، ایده خوبی است که این دسترسی را لغو کنید.

روش 3: توییت های قدیمی را به صورت خودکار حذف کنید

شاید دوست دارید چیزهایی را بازتوییت کنید، اما نمی‌خواهید این توییت‌ها برای همیشه در تایم لاین شما باقی بمانند. یا شاید شما فقط می خواهید توییت هایی را در جدول زمانی خود نگه دارید که به سطح مشخصی از تعامل می رسد.

در این مورد، سرویس حذف خودکار گزینه خوبی است. تمام ابزارهای حذف انبوه در بالا همچنین به شما امکان می‌دهند کارهای مداومی را تنظیم کنید که توییت‌ها را به‌طور خودکار در طول زمان حذف کنید.

به عنوان مثال، در اینجا نحوه تنظیم وظایف حذف مداوم توییتر در Semiphemeral به نظر می رسد.

راه اندازی وظایف حذف مداوم توییتر نیمه فوری

منبع: micahflee.com

روش 4: گزینه (تقریبا) هسته ای

هشدار: این روش به شما امکان می دهد نام کاربری خود را حفظ کنید، اما تمام فالوورهای خود را از دست خواهید داد. این واقعاً بازنشانی حساب است. از این روش فقط به عنوان آخرین راه حل استفاده کنید.

اگر واقعاً می خواهید یک شروع تازه در توییتر داشته باشید، می توانید حساب خود را کاملاً پاک کنید و از نو شروع کنید. برای انجام این کار، باید یک حساب کاربری جدید با نام کاربری موقت ایجاد کنید، حساب قدیمی خود را حذف کنید و سپس یک تغییر نام کاربری انجام دهید.

این روش برای افراد ضعیف نیست! اما اگر واقعاً می‌خواهید همه چیز را از بین ببرید، در اینجا نحوه کار این است.

 1. یک حساب کاربری جدید در توییتر با نام کاربری جدید (موقت) ایجاد کنید.
 2. حساب توییتر موجود خود را حذف کنید. (بله! واقعاً. وقتی می گوییم این روش شوخی نیست، منظور ما این است.) پس از حذف حساب، نام کاربری شما در دسترس می شود، بنابراین قسمت بعدی را سریع انجام دهید.
 3. نام حساب جدید خود را با نام کاربری موقت به نام کاربری قبلی خود تغییر دهید:
  • از صفحه نمایه، روی نماد سه نقطه (بیشتر)..
  • کلیک تنظیمات و حریم خصوصی
  • کلیک حساب شما.
  • کلیک اطلاعات حساب و رمز عبور خود را تایید کنید،
  • کلیک نام کاربری، سپس نام کاربری اصلی خود را وارد کنید.

خودشه. اکنون یک حساب توییتر کاملاً جدید با 0 توییت – و 0 دنبال کننده دارید! – اما تخته سنگ کاملاً پاک شده است.

از Hootsuite برای مدیریت حساب های توییتر خود در کنار سایر پروفایل های رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید. از یک داشبورد، می توانید رقبای خود را زیر نظر داشته باشید، فالوورهای خود را افزایش دهید، توییت ها را برنامه ریزی کنید و عملکرد خود را تجزیه و تحلیل کنید. امروز آن را رایگان امتحان کنید.

شروع کنید

بهتر انجامش بده با هوت سوئیت، مجموعه ابزار رسانه های اجتماعی همه در یک در بالای همه چیز بمانید، رشد کنید و رقبا را شکست دهید.

دیدگاهتان را بنویسید