سلام خوانندگان، و خوش آمدید یک هفته در بررسی!

هفته گذشته، با کیمبال ماسک، یکی از سرمایه گذاران اولیه تسلا و برادر ایلان، در مورد تاثیرات زیست محیطی ارزهای دیجیتال صحبت کردم. این هفته، من کمی در مورد خودم، این خبرنامه و آینده وب صحبت می کنم.

اگر کسی این پیام را برای شما فوروارد کرد، می‌توانید آن را از یک فایل در صندوق ورودی خود داشته باشید صفحه خبرنامهو توییت های من را دنبال کنید جاسازی توییت


چیز بزرگ

من یک رازی برای اذیت کردن دارم که چند ماهی است که دور هم نشسته ام و خوشحالم که به اشتراک می گذارم.

اواخر این ماه، اولین نسخه را ارسال خواهم کرد واکنش زنجیره ایخبرنامه جدید TechCrunch من بر روی ارزهای رمزنگاری شده، وب 3 و متاورس، با همه فرصت ها، هیاهوها، تقلب ها و جنجال ها تمرکز دارد. بخش بسیار هیجان انگیز در مورد این خبرنامه هفتگی این است که یک پادکست هفتگی به آن ضمیمه خواهد شد که توسط من و همکارانم که علاقه مند به ارزهای دیجیتال TechCrunch میزبانی آن هستند آنیتا راماسوامی. در حین مصاحبه با سرمایه گذاران برجسته، کارآفرینان و شکاکان، درباره اخبار داغ، روندها و درام رمزنگاری بحث خواهیم کرد.

می توانید از قبل مشترک شوید واکنش زنجیره ای در صفحه خبرنامه TechCrunch.

حالا قسمت غم انگیز

دو هفته بعد از انتشار خبرنامه، نوشتن را رها خواهم کرد یک هفته در بررسی افسار را به تواناترین همکارم می سپارم گرگ کومباراک، که در طول سالها وقتی من از خانه بیرون بودم، این خبرنامه را به عهده گرفت. من دوست داشتم هر آخر هفته این خبرنامه را ارسال کنم. همیشه به من این فرصت را می دهد که ذهنم را پاک کنم، وضعیت صنعت فناوری را تامل کنم و نظرات خود را درباره اینکه به کجا می رود بیان کنم.

به‌طور فزاینده‌ای احساس می‌کنم که آینده صنعت فناوری اینترنت را با مدل‌های اقتصادی پیچیده‌تر مرتبط با پلتفرم‌هایشان در آغوش خواهد گرفت، مدل‌هایی که می‌توانند کارهای خوب و بد برای مصرف‌کنندگان انجام دهند، اما در نهایت باید وب را باز کنند و به کاربران آژانس بزرگ‌تری در مقیاس بدهند. پلتفرم هایی که کار می کنند آینده، همانطور که بنیانگذاران فناوری و سرمایه گذاران آن را تصور می کنند، به ندرت آینده ای است که ما در آن زندگی می کنیم، اما مخالفان فناوری به ندرت آن آینده را پیش بینی می کنند.

در سال گذشته شاهد واکنش های منفی علیه ارزهای رمزپایه جالب بود. ویدئوها و توییت‌های ویروسی یوتیوب با عباراتی مانند طرح‌های پونزی، پول‌شویی، کلاهبرداری و کلاهبرداری، تصویری عظیم از توکن‌ها و NFTها را ترسیم می‌کنند، و مطمئناً چیزهای بیشتری می‌توان یافت. اما حقیقت این است که بسیاری از مصرف‌کنندگان به سادگی از طریق NFTها و ارزهای دیجیتال کشف می‌کنند که تامین مالی بالا و مفهوم ارزش اقتصادی، نهادهای کاملاً منطقی نیستند که زمانی تصور می‌کردند.

ایده صرف میلیون ها دلار برای داشتن پیوند به یک فایل تصویری در پایگاه داده توزیع شده باید برای اکثر مردم کاملاً غیر حساس به نظر می رسد، اما اگر این امکان برای خریداران کافی قابل قبول به نظر برسد، ارزش آن محصول خیالات جمعی مالکان است – اما بیشتر اقتصاد مدرن حول همین خیالات ساخته شده است. رسیدن به این درک ناراحت کننده به خودی خود یک هدیه است، اما مکان های سازنده و مخربی برای گرفتن آن وجود دارد.

انتقادی که از نظر فلسفی بسیار مهم است این است که توکن ها و NFT ها امکانات نامحدود و نامحدود اینترنت را مهار می کنند. گیمرها به ویژه نگران این هستند که کمبود دیجیتال و سرمایه داری بیش از حد راه خود را در تخیل پیدا کند. همه نمی توانند همه چیز را در اینترنت داشته باشند زیرا برخی از عناصر تجربه بر اساس طبقه اقتصادی آنها در دنیای واقعی از کاربران مسدود شده است. این یک مکالمه به خصوص نگران کننده است زیرا شرکت های بزرگ مانند Meta شروع به صحبت در مورد ایده متاورس به طور جدی می کنند.

فضای کریپتو در این مرحله چند تریلیون دلار به آن گره خورده است، اما نکته جالب این است که چقدر زودگذر به نظر می رسد. این بخشی از دلیل این است که برجسته کردن انتقاد روشنگرانه در حال حاضر بسیار مفید است، زیرا صنعت هنوز می تواند تغییر کند.

رسانه روشنفکر فضایی است که گفتمان انتقادی چندانی به طور منظم در آن رخ نمی دهد. بیشتر خبرنامه ها یا پادکست های موجود از سوی بازیگران نهادی یا سرمایه گذاران خرده فروشی هستند که پروژه هایی دارند که باید نادیده گرفته شوند و افشا شوند تا نادیده گرفته شوند. در همین حال، به نظر می‌رسد که عمده انتقادات رسانه‌های فناوری از سوی افرادی است که چندین مورد را پوشش می‌دهند و رک و پوست کنده انگیزه کمتری برای صرف زمان خستگی‌ناپذیر برای تشریح یک صنعت گیج‌کننده دارند.

من نزدیک به هفت سال است که در TechCrunch هستم. در آن زمان، من کلاه های زیادی به سر می گذاشتم، زیرا گزارشگر موضوعاتی مانند بازی ها، هوش مصنوعی و واقعیت مجازی بودم. در طول سال گذشته، من بخش عمده ای از زمان خود را به درک آنچه در دنیای رمزنگاری می گذرد اختصاص داده ام. من با سرمایه گذاران تماس گرفتم، با بنیانگذاران صحبت کردم، خودم با پلتفرم ها بازی کردم و زمان زیادی را در توییتر و دیسکورد سپری کردم. چیزی که من پیدا کردم یک صنعت چند وجهی با مانع بزرگ حتی برای درک اصول است. می خوام واکنش زنجیره ای به عنوان مکانی که در آن خوانندگان و شنوندگان می توانند در کنار من ارتباط برقرار کنند و یاد بگیرند که من با سهامداران و افراد شکاک صحبت می کنم و سعی می کنم به قلب همه اینها برسم.

تمام آنچه گفته شد، لطفا ثبت نام کنید و در این سفر به من بپیوندید!


چیز های دیگر

در اینجا چند داستان این هفته وجود دارد که فکر می کنم باید با دقت بیشتری به آنها نگاه کنید:

روسیه قصد دارد فیسبوک را مسدود کند
با تشدید تحریم‌ها، جسورتر شدن پلتفرم‌های اینترنتی و تدافعی‌تر شدن دولت روسیه، نوع جدیدی از پرده آهنین بین روسیه و غرب در حال افزایش است. پس از اعلام هفته گذشته که به دلیل محدودیت های این پلتفرم در رسانه های دولتی، سرویس فیس بوک را محدود می کنند، روسیه تغییر مسیر داد و اعلام کرد که قصد دارد این سرویس را به طور کامل ممنوع کند.

اوکراین چگونه کمک های ارز دیجیتال را خرج می کند
صحبت‌های زیادی در مورد اینکه چگونه ارز دیجیتال می‌تواند به روس‌های ثروتمند برای فرار از تحریم‌ها کمک کند، وجود داشته است، اما دولت اوکراین نیز از رمزنگاری برای یافتن کمک و جمع‌آوری پول استفاده می‌کند. همکار من رومن به این موضوع پرداخت که اوکراین چگونه این پول را خرج می کند و بسیاری از سوالات بی پاسخ پیدا کرد.

مصاحبه با رئیس بخش فناوری اطلاعات اوکراین
هدف TechCrunch پوشش دادن هر زاویه ای از چگونگی تأثیر تهاجم به اوکراین نه تنها بر صنعت فناوری در سراسر جهان بلکه در اروپای شرقی است. این هفته، با معاون وزیر تحول دیجیتال اوکراین، اولکساندر (الکس) بورنیاکوف ملاقات کردیم که در مورد استراتژی دیجیتالی کشور در حال حرکت به جلو بحث کرد.


تصویر سه‌بعدی اسباب‌بازی سفید اسب‌شاخ و نمودار مالی

موارد اضافه شده

برخی از مطالب مورد علاقه من از سرویس اشتراک TechCrunch+ این هفته:

این یک فصل مهم برای استارت آپ های اولیه است
استارت‌آپ‌های فناوری در مراحل آخر با یک محیط کلی بازار در حال تغییر مواجه هستند، اما همتایان مرحله اولیه آنها در دنیایی کاملاً متفاوت هستند. این گروه در سه ماهه اخیر به سرمایه کافی دسترسی داشته است و به آنها حبابی از سرمایه خطرپذیر می دهد که تا حدودی آنها را از تغییرات سریع در اقتصاد بزرگتر محافظت می کند.

پیش‌بینی‌های SPAC چقدر اشتباه هستند؟
چرا شرکت‌هایی که از طریق SPAC عمومی می‌شوند با مشکلات زیادی مواجه هستند؟

با تشدید جنگ، به “سپر” صنعت امنیت سایبری تبدیل شده است
در نتیجه پتانسیل بالای قرار گرفتن در معرض تهدید سایبری توسط گروه‌های مخرب روسی، آژانس امنیت سایبری و امنیت زیرساخت آمریکا (CISA) هشداری بی‌سابقه صادر کرده است که توصیه می‌کند «همه سازمان‌ها – صرف نظر از اندازه – در مورد امنیت سایبری و محافظت از مهم‌ترین دارایی‌های آن‌ها، موضع سختی اتخاذ کنند. “…”


اگر در حال خواندن این مطلب در TechCrunch هستید، می توانید برای Week in Review (و Chain Reaction!) در صندوق ورودی خود از صفحه خبرنامهو توییت های من را دنبال کنید جاسازی توییت

دیدگاهتان را بنویسید