ان ال پی چیست و چه فایده ای دارد؟

اگر می خواهید تغییرات موثری در تمام جنبه های زندگی خود ایجاد کنید، آموزش NLP می تواند کمک زیادی به شما کند. مهم نیست این تغییرات در کدام بخش از زندگی شما اتفاق می افتد. شما می توانید از آموزش NLP برای بهبود روابط خود، کسب درآمد بیشتر و تمرکز بر ثروت، یا بهبود سلامت جسمی و قدرت بدنی بالاتر استفاده کنید و هر چیزی که می خواهید هر جنبه ای از زندگی خود را تغییر دهید.

NLP به عنوان علم دستکاری ذهن و مغز شناخته می شود، ما می توانیم ضمیر ناخودآگاه را تحت تاثیر قرار دهیم تا به تغییرات زندگی که می خواهیم دست پیدا کنیم و از لحظات زندگی خود نهایت استفاده را ببریم و لذت واقعی را تجربه کنیم.

ان ال پی چیست و در دوره های آموزشی آن چه آموخته ایم؟

NLP علمی مبتنی بر تکنیک ها و ابزارهایی است که بر ذهن و ضمیر ناخودآگاه تأثیر می گذارد و شما را قادر می سازد عادات، افکار و احساسات ناخوشایند را تغییر دهید. که به نوعی مانع پیشرفت شما می شوند و شما را در زندگی آزار می دهند.

بسیاری از ما می دانیم که خودآگاه و ناخودآگاه وجود دارند. اما نمی دانیم که هر کدام از آنها چه تأثیری بر زندگی و اعتقادات ما دارد. گاهی اوقات ما برای زندگی خود تلاش زیادی می کنیم و سزاوار پیشرفت و انتقال در زندگی خود هستیم. با این حال ما تغییرات مورد نظر خود را نمی بینیم.

سپس این افکار به ذهن ما می رسد:

آیا مسیر اشتباهی را انتخاب کرده ام؟

آیا به اندازه کافی تلاش نمی کنم؟

چرا نمیتونم پیشرفت کنم؟

آیا من در مسیر اشتباهی هستم؟

اینجاست که NLP می تواند به ما کمک کند. NLP مخفف Neuro-Linguistic Programming است. در واقع NLP با الگوهای رفتاری خاصی تعریف می شود که بیشترین تأثیر را بر افراد می گذارد.

این دانش بر قابلیت ها و قابلیت های ذاتی انسان برای دستیابی به اهداف در طول زندگی تمرکز دارد. برای این کار سعی می کنیم از طریق آموزش ناخودآگاه ذهن، مغز و روان خود را برنامه ریزی کنیم.

زبان در اینجا از نظر کلماتی که استفاده می کنیم کار می کند. کلمات ما و نحوه بیان آنها قدرت دارند و می توانند ناخودآگاه ما را به سمت خوب یا بد هدایت کنند. ما از طریق تمرینات زبانی امکان تأثیرگذاری بر ضمیر ناخودآگاه را ارائه می دهیم.

یک جورهایی حرف های ما آنقدر روی خودمان تاثیر می گذارد که می گویند اگر در مورد خودمان یک حرف منفی درونی یا بیرونی داریم برای اصلاح آن باید 17 بار با خود مخالفت کنیم! بنابراین، شما قدرت کلمات و ایده ها را دیده اید. NLP از این قدرت استفاده می کند تا ذهن ما را به بهترین حالت خود هدایت کند.

آموزش NLP چه تاثیری می تواند در زندگی ما داشته باشد؟

NLP می تواند تغییرات زیادی را در سطوح ذهنی، فیزیکی و اجتماعی زندگی ما ایجاد کند. در اینجا به برخی از مهمترین نقش های آن اشاره می شود:

بهبود ترس و فوبیا
ایجاد روابط قوی با دیگران
تاثیر خاطرات ناخوشایند گذشته را کاهش دهید
احساسات را از خاطرات بد به خاطرات مثبت تغییر دهید
افکار و باورهای محدودی که در درون ما شکل می گیرد را کنترل و تغییر دهیم
ضمیر ناخودآگاه خود را طوری برنامه ریزی کنید که هر جنبه ای از زندگی شما را تغییر دهد
NLP را از چه کسی باید یاد بگیریم؟

شما باید بتوانید از تکنیک ها و نگرش هایی که در آموزش واقعی NLP آموخته اید برای ایجاد تغییرات سریع و ملموس در زندگی خود استفاده کنید. و تدریس شما در سطح دانش تئوری و غیرعملی متوقف نخواهد شد.

این یک تمرین عملی است که می تواند زندگی شما را در حال حاضر بهبود بخشد و تفاوت ایجاد کند. سرزنش تغییرات بعدی به این معنی است که شما، و احتمالاً حتی یک معلم، نمی توانید به درستی با NLP ارتباط برقرار کنید و، متأسفانه، ماهیت واقعی آن را به درستی درک نمی کنید. طبیعت.

گام مهمی که باید قبل از آموزش NLP بردارید این است که در مورد افرادی که می خواهید در مورد این علم از معلمان بیاموزید تحقیق کنید و معلمی را انتخاب کنید که بتواند آموخته های شما را به صورت عملی اعمال کند و در وهله اول بتواند تفاوت ایجاد کند. در زندگی او

یک مربی می تواند دانش خود را به دانش آموزی منتقل کند که به شما یاد می دهد چگونه اعمال و تغییرات را انجام دهید. فقط درباره برخی اطلاعات و دانش غیر واقعی و ناملموس صحبت نکنید. این تغییرات را در زندگی خود ایجاد کنید.

آموزش NLP بدون شک یکی از بهترین ابزارها برای تغییر زندگی انسان است

آموزش NLP ابزاری واقعی برای تغییر هر بخش از زندگی شما است. تفاوت عمده ای بین محتوا و اطلاعات واقعی و عملی آموزش NLP و آنچه در مورد روش های جذب و انگیزه بیان می شود وجود دارد. با مقایسه این مثال ها می توانید NLP را در زندگی خود مشاهده کنید.

فراموش نکنید که آموزش NLP یک فرآیند مداوم است و نیاز به تمرین مادام العمر دارد. و شما نمی توانید با گذراندن یک دوره کوتاه 10، 20 ساعته و انجام آن به روشی که باید، درک درستی از NLP به دست آورید.

برخلاف تصور عمومی، یادگیری NLP آسان است!

با سه عامل اساسی، شما قادر خواهید بود به راحتی NLP را یاد بگیرید و از آن در زندگی خود به صورت عملی و معتبر استفاده کنید. این سه عامل چیزی نیست جز علاقه، استفاده از آموزش صحیح و اینکه چرا باید آن را یاد بگیرید.

شاید دوره های آموزشی در این زمینه دیده باشید اما نتیجه ای نگرفته باشید و فکر می کنید که ان ال پی افسانه ای بیش نیست، مانند موضوعاتی مانند جذابیت، راز و موفقیت! گرچه سوال از دروسی است که می گذرانید اما دروس قابل اجرا و مناسب را نمی بینید.

اما خبر خوب اینجاست! البته اگر علاقه مند به یادگیری، پیگیری و تمرین موضوع آن هستید، می توانید با استفاده از یک دوره کاملاً عملی، تغییرات زیادی در زندگی خود ایجاد کنید. در واقع شرط اول هر کاری علاقه داشتن است و این می تواند انگیزه شما برای شروع باشد. اما آنچه شما را در این مسیر نگه می دارد فقط تلاش و پشتکار شماست.

شاید اغراق نکرده باشیم اگر بدانیم مهمترین عامل موفقیت در دوره های ما این است که چرا آنها را می گذرانیم. با یافتن دلایل رفتارهای زندگی خود می توانید نیمی از آن را یاد بگیرید. و سوخت را برای دوره خود نگه دارید. با یک دلیل، شما احتمال شکست تمرین خود را به حداقل می رسانید.

دیدگاهتان را بنویسید