آموزش رباتیک در ایران  شاخه ای میان رشته ای از مهندسی و فناوری است که شامل مهندسی مکانیک، مهندسی برق ، دانش فنی کامپیوتر و غیره است. رباتیک علاوه بر ساختار لپ‌تاپ برای کنترل، نظرات حسی و پردازش آمار، به چیدمان، تولید، بهره‌برداری و استفاده از ربات‌ها می‌پردازد. آموزش ربات صنعتی از پرکاربردترین آموزش های رباتیک می باشد زیرا ربات صنعتی در صنعت ایران بسیار پرطرفدار است.

 

آموزش رباتیک

آموزش رباتیک در ایران  شاخه ای میان رشته ای از مهندسی و فناوری است که شامل مهندسی مکانیک، مهندسی برق ، دانش فنی کامپیوتر و غیره است. رباتیک علاوه بر ساختار لپ‌تاپ برای کنترل، نظرات حسی و پردازش آمار، به چیدمان، تولید، بهره‌برداری و استفاده از ربات‌ها می‌پردازد. آموزش ربات صنعتی از پرکاربردترین آموزش های رباتیک می باشد زیرا ربات صنعتی در صنعت ایران بسیار پرطرفدار است.

مفهوم ایجاد ماشین‌هایی که می‌توانند به طور مستقل کار کنند دوباره به دوران کلاسیک باز می‌گردد، با این حال تحقیقات در مورد توانایی و توانایی استفاده از ربات‌ها تا قرن بیستم به‌شدت توسعه نیافته بود. روزی قادر به تقلید از رفتار انسان و کنترل وظایف به سبکی شبیه انسان خواهد بود. دوره های آموزشی رباتیک در چنای رشته ای است که به سرعت در حال توسعه است، همانطور که پیشرفت های تکنولوژیکی حفظ شده است. شناخت، طراحی و ساخت ربات‌های جدید اهداف معقول متعددی را انجام می‌دهد، چه از نظر منطقه‌ای، چه تجاری یا نظامی.

بسیاری از ربات ها برای انجام کارهای خطرناک برای انسان به همراه خنثی کردن بمب ها، یافتن بازماندگان در خرابه های خطرناک و کاوش در مین ها و کشتی های غرق شده ساخته شده اند. رباتیک همچنین در پایه (فناوری، فناوری، مهندسی و ریاضیات) به عنوان کمک مربی استفاده می شود.

این فناوری‌ها برای گسترش ماشین‌هایی استفاده می‌شوند که می‌توانند جایگزینی برای انسان‌ها باشند. ربات‌ها ممکن است در هر موقعیتی و به هر انگیزه‌ای مورد استفاده قرار گیرند، اما امروزه بسیاری از آنها در محیط‌های خطرناک (که شامل شناسایی و غیرفعال کردن بمب است)، روش‌های تولید، یا که در آن افراد نمی‌توانند زندگی کنند تا داستان را تعریف کنند، استفاده می‌شوند. ربات‌ها می‌توانند با هر شکلی مقابله کنند، اما تعداد کمی از آنها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که از نظر ظاهری شبیه افراد باشند. گفته می شود که به اعتبار یک ربات در رفتارهای تکراری مطمئنی که عموماً توسط افراد انجام می شود کمک می کند. چنین روبات‌هایی سعی می‌کنند قدم زدن، بلند کردن، گفتار، شناخت و اساساً کارهایی را که یک انسان می‌تواند انجام دهد، آینه می‌کنند. بسیاری از روبات‌های امروزی از استفاده از طبیعت الهام گرفته‌اند و به بخش رباتیک تحریک‌شده زیستی کمک می‌کنند.

مهندسی رباتیک یک رشته جذاب است که افراد باهوشی را جذب می‌کند که متعهد به یافتن پاسخ برای چالش‌های دشوار و تغییر آینده جهان هستند، زیرا رقابت بالایی در این حرفه وجود دارد و سرمایه‌گذاری زمانی قابل توجهی که برای ماهر شدن لازم است. در تمام جنبه های متعدد آن مهندسان رباتیک به دلیل مشارکت در ایجاد دستگاه‌های رباتیک که می‌توانند کارهایی را که به طور سنتی با انسان‌ها مرتبط است انجام دهند، مشهور هستند.

ایجاد ماشین های هوشمندی که می توانند کارهای چالش برانگیز را انجام دهند، نمونه کاملی از این مفهوم است.افرادی که اندام خود را از دست داده اند می توانند با استفاده از اسکلت بیرونی رباتیک و اندام های مصنوعی زندگی عادی تری داشته باشند.

آموزش رباتیک

یادگیری تقویتی

زیرمجموعه‌ای از یادگیری ماشینی معروف به ” یادگیری تقویتی” (RL) زمانی است که یک عامل با تعامل با محیط خود یاد می‌گیرد. این نوع یادگیری به عنوان “یادگیری از طریق انجام” شناخته می شود. این رفتار مشابه رفتاری است که انسان در طول فرآیند یادگیری انجام می دهد. به طور خاص، ربات ها از طریق تعامل آزمون و خطا از RL استفاده می کنند.

هدف اصلی کمک به تعیین اینکه آیا یک الگوریتم پاسخ درستی می دهد یا پاداشی که نشان دهنده یک تصمیم خوب است.

تو خواهی توانست:

روش های معاوضه اکتشاف و بهره برداری را بیاموزید.

درک کنید که چگونه ارزش به عنوان ابزاری برای تصمیم گیری بهتر به طور کلی عمل می کند.

فرآیند تصمیم گیری مارکوف را اجرا کنید.

 

تخصص اتوماسیون فرآیند رباتیک

اتوماسیون فرآیند رباتیک یا RPA یک فناوری نرم افزاری است که ساخت، استقرار و مدیریت ربات های نرم افزاری را آسان می کند که همان کارهایی را که انسان ها انجام می دهند در حین تعامل با سیستم ها و نرم افزارهای دیجیتال انجام می دهند. این به امید کاهش هزینه ها و در عین حال افزایش بهره وری کلی انجام می شود.

در اینجا لیستی از مهارت هایی که برای تسلط بر این دوره به آنها نیاز دارید آورده شده است:

فرآیند تعمیر، آزمایش و بهبود ربات ها

توانایی های برنامه نویسی عالی، به ویژه در پایتون.

توانایی انجام وظایف پردازشی اولیه را داشته باشد.

آموزش رباتیک

دوره حرکتی ربات 2

مطالعه ارتباط بین مختصات مشترک یک ربات و ساختار فضایی آن به عنوان “سینماتیک رباتیک” نامیده می شود. درک عمیق تری از لحظاتی که در اثر استفاده از مفاصل ایجاد می شود به دست خواهید آورد.  در این دوره مواردی مانند جوشکاری رباتیک را یاد خواهید گرفت.

دوره پویا ربات 3

در دوره سوم ، شما به الگوریتم های عددی کارآمد برای محاسبه دینامیک رو به جلو مسلط خواهید شد. شما همچنین تکنیک های عددی موثر برای دینامیک را به عنوان بخشی از این دوره بررسی خواهید کرد.

دینامیک رو به جلو برای تعیین چگونگی حرکت چیزی بر اساس نیروهای داخلی و یا گشتاورهای شناخته شده و همچنین نیروهای واکنشی که حاصل می شود، استفاده می شود.

اگر می خواهید در زمینه رباتیک کار کنید، مفاهیم و توضیحات بسیار مفید هستند. این دوره بسیار مفید است زیرا تقریباً هر مرحله ای که برای حل یک مشکل نیاز دارید قبلاً برنامه ریزی شده و در اختیار شما قرار داده شده است. این امر درک و استفاده از اطلاعات کتاب درسی را بسیار آسان تر می کند. در این دوره کارکردن با ربات کوکا را میاموزید.

گواهی رباتیک مدرن: مکانیک، برنامه ریزی و کنترل

این مقدمه برای رباتیک یک دید واضح و یکپارچه از نحوه کار ربات ها، نحوه برنامه ریزی آنها و نحوه کنترل آنها ارائه می دهد. این برای خودآموزی یا کلاس‌ها بسیار مناسب است، زیرا تنها چیزی که باید بدانید فیزیک سطح اول، معادلات دیفرانسیل معمولی، جبر خطی و کمی در مورد محاسبات است.

در رباتیک مدرن ، جدیدترین روش‌ها برای ثبت مهم‌ترین ویژگی‌های فیزیکی ربات به شیوه‌ای ارائه می‌شوند که درک آن ساده باشد.

رباتیک در شکل مدرن آن یک رشته بین رشته ای است که بر ایجاد ماشین هایی تمرکز دارد که می توانند کار انسانی را انجام دهند.

علاوه بر نرم افزار منبع باز ارائه شده، هر زبان آموز آزاد است که زبان برنامه نویسی را انتخاب کند که به بهترین وجه با نیازهایش سازگار است. در لیست پروژه های بالقوه ایجاد موارد زیر است:

شبیه ساز بازوی رباتی

یک ربات برنامه ریز حرکت

و نرم افزار برای برنامه ریزی مسیر و کنترل بازخورد یک دستکاری متحرک متشکل از یک ربات متحرک چرخدار و یک بازوی ربات.

هر خط کد توسط کامپیوتری که یک ربات را شبیه سازی می کند، تجزیه و تحلیل و ارزیابی می شود.

 

 

برچسب ها : رباتیک,ربات,ربات هوشمند,آموزش ربات,آموزش رباتیک رایگان,دوره آموزش رباتیک,آموزش ربات صنعتی,آموزش رباتیک حرفه ای,آموزش رباتیک صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید