لباس کار باید ظاهری زیبا ، کاربردی و ترجیحا شخصی باشد. امروزه کاربرد لباس کار فقط برای محافظت در برابر خطرات نیست، بلکه از نظر کلاس شغلی نیز حائز اهمیت است.

اهمیت لباس کار و انواع آن

چرا به لباس کار نیاز دارید؟

این سوالی است که در ذهن خریدار ایجاد می شود. چرا شرکت به پوشاک کار نیاز دارد؟ بنابراین، برای اینکه هر محیط کاری سازنده و ایمن باشد، داشتن لباس کار ضروری است. کارفرمایان تجهیزات حفاظت فردی (PPE) را به کارکنان ارائه می دهند. اما در جایی اهمیت ایمنی بهداشتی کارگران یا کارمندان را فراموش می کنند. پس برای محیط کاری بهتر باید لباس کار را هم در اختیارشان بگذارند. برای آگاهی از سایر مزایا، می توانید به نکات زیر توجه کنید:

 

محافظت در برابر صدمات: صدمات در هر محل کار رایج است. بنابراین، این لباس های ایمنی کارگران را از صدمات مختلف مانند ضربه به سر، آسیب دست، آسیب به پا، آسیب چشم و غیره محافظت می کند. فعالیت هایی مانند جوشکاری، نجاری، فلزکاری، معدن، ساخت و ساز باعث ایجاد این نوع زخم ها می شود. بنابراین، لباس کار می تواند از افراد در برابر آسیب محافظت کند. این لباس‌های کار شامل کلاه ایمنی، کفش ایمنی یا چکمه ایمنی، عینک یا ماسک ایمنی، دستکش ایمنی و غیره می‌باشد که می‌تواند از هر نوع بریدگی، ضربه، خط و خش و غیره برای کارگران جلوگیری کند.

چرا به لباس کار نیاز دارید؟

ایمنی در برابر بیماری های تنفسی: مشاغل زیادی وجود دارد که در آن کارکنان باید با دود و گازهای سمی مواجه شوند. در چنین شرایطی، ماسک های تنفسی می توانند به آنها کمک کنند تا از ذرات گرد و غبار و گازهای خطرناک محافظت و در امان باشند.

 

سابقه کارمندان: شرکت با کمک لباس فرم می تواند کارمندان یا کارگران خود را نیز شناسایی کند. افرادی که لباس های یکسانی به تن دارند به راحتی قابل تشخیص هستند. بنابراین، برای شرکت راحت تر خواهد بود که سوابق خود را داشته باشد و بررسی های خود را انجام دهد.

 

انواع لباس کار

برای رفاه کارکنان، سازمان ها بسته به نوع کار و محیط، انواع لباس کار را ارائه می کنند. شما می توانید همان را در اینجا بررسی کنید:

انواع لباس کار

کت و شلوار: کت و شلوار یک پارچه است. در درجه اول، برای جلوگیری از آلودگی و گرد و غبار از بدن طراحی شده است. با این حال، در حال حاضر، آن را به عنوان پوشش ایمنی برای محیط مشاغل مختلف در نظر می گیرند. با استفاده از فناوری های مختلف بهبود یافته و به دیواری بین کارگر و سایر موارد مضر تبدیل شده است.

 

لباس با دید بالا: اگر کارگران یا کارمندانی دارید که در محیط تاریک یا شب کار می کنند، این بهترین گزینه برای آنهاست. مثلاً افرادی که در کنار جاده کار می کنند یا در پلیس راهنمایی و رانندگی هستند یا در معدن کار می کنند و … نمی توانند تی شرت یا شلوار جین ساده بپوشند. بنابراین، باید به آنها لباسی داده شود که مناسب شغل آنها باشد و همچنین ایمن باشد. لباس های با دید بالا این الزامات را برآورده می کنند.

 

لباس های ضد حریق: آتش یکی از خطرناک ترین عوامل در هر فضای کاری است. کسانی که در آن محیط کار می کنند، ایمنی برای آنها ضروری است. بنابراین، برق‌کارها، افرادی که با مواد قابل اشتعال کار می‌کنند یا آتش‌نشان‌ها برای ایمنی خود به لباس‌های ضد حریق بسیار نیاز دارند. این لباس‌ها راحت، قابل تنفس و انعطاف‌پذیر هستند که کار را آسان‌تر می‌کند.

 

یونیفرم پزشکی: یونیفرم پزشکی برای هر یک از بیمارستان ها، آزمایشگاه های پزشکی و غیره ضروری است و رعایت بهداشت برای این بخش ها الزامی است. بنابراین، از پزشکان گرفته تا بیماران و سایر کارکنان نیاز به پوشاک پزشکی دارند. این شامل اسکراب، کت آزمایشگاه، لباس کار یکبار مصرف و غیره است. این محصولات بسیار تنفس پذیر و سازگار با محیط زیست هستند.

 

یونیفرم رستورانی: لباس فرم رستورانی متمایز است. هر هتل یا رستوران یونیفرم های طراحی شده خود را نگه می دارد. با این حال، برخی از لباس های کار رایج برای سرآشپزها و پیشخدمت ها وجود دارد. سرآشپزها کت سرآشپز را می پوشند که معمولاً به رنگ سفید است و برای پیشخدمت ها یا سرورها، رستوران پیراهن های دمپایی یا پیراهن های دکمه دار ساده را ارائه می کند. پارچه این لباس ها جمع شونده، مقاوم در برابر لک و بادوام هستند.

 

در مجموع، لباس کار یک محیط امن و مطمئن را ارائه می دهد، در هزینه ها صرفه جویی می کند، یکنواختی را فراهم می کند. بنابراین، به همه شرکت های تجاری توصیه می شود که لباس کار را برای کارکنان خود داشته باشند.

لباس کار ایمنی با کیفیت و مقرون به صرفه

پادینوس تامین کننده انواع لباس کار ایمنی و چاپی با قیمت رقابتی به صورت آنلاین می باشد. پادینوس سایتی فعال در زمینه محصولات حفاظت فردی می باشد واین سایت زیر نظر Metaweb می باشد ، فعالیت آنلاین به ما این امکان را می دهد که هزینه های سربار را جبران و قیمت را پایین نگه داریم. شما می توانید تمام تجهیزات ایمنی و لباس کار خود را آنلاین و به صورت تک و عمده با قیمت مناسب سفارش دهید. لباس های کار بادوام برای کارگران خودروسازی، کارگران ساختمانی، کارگران کارخانه های صنعتی، لباس های کار صنعتگران حوزه های چوب بری، جوشکاری، تراشکاری، نجاری، مکانیکی و غیره را می توانید با قیمت مقرون به صرفه تامین کنید. هنگامی که دغدغه شما ایمنی، راحتی و دوام است با لباس محافظ ما می توانید مطمئن باشید که در حال سرمایه گذاری برای تجهیزات مناسب در کارتان هستید. تجهیزاتی که می توانید به آن اعتماد کنید و در هر شرایطی همگام و همراه شما باشد.

منبع : https://vazeh.com/

دیدگاهتان را بنویسید