تولید کننده انواع مدل راهبند پارکینگ و راه بند بازویی

تولید کننده انواع مدل راهبند پارکینگ،راه بند بازویی، تضمین بهترین قیمت راه بند در بازار

با خرید راهبند پارکینگ علاوه بر زیبا و مدرن کردن پارکینگ خود، ایمنی و امنیت را نیز بالا ببرید. شرکت آپامه صنعت در بازار ترافیک با هدف کنترل رفت و آمد خودروها ، جلوگیری از تردد های غیر مجاز و حفظ امنیت پارکینگ ها و مناطق اداری و تجاری انواع راهبند ها را به بازار عرضه می نماییم. در این مطلب نکات ضروری در مورد راهبند پارکینگ، راه بند بازویی وهمچنین بهترین مدل های راهبند که توسط شرکت آپامه صنعت تولید می شود توضیح داده شده است.

راهبند پارکینگ

راهبند پارکینگ را باید پر مصرف ترین و مهم ترین انواع راهبند نه تنها در ایران بلکه در سرتاسر جهان معرفی کرد. این راه بند ها به دو منظور امنیتی و هم چنین اعمال کنترل بر روی عبور و مرور ها مورد استفاده قرار می گیرند. راهبند های پارکینگی می توانند دستی یا کاملاً اتوماتیک باشند. راهبند پارکینگ با قابلیت کنترل از راه دور گزینه مناسبی برای بالا بردن سطح رفاه و کیفیت پارکینگ ها در بیمارستان ها، هتل ها،کارخانه ها و حتی جلو درب مکان های اداری، تجاری و مسکونی می باشد.

این ها بسیار با دوام و دارای ماندگاری طولانی هستند و نیاز به تعمیر و نگهداری مداوم نیز ندارند. راه بند های پارکینگی همواره دارای تنوع از نظر کارکرد، مدل و طرح های ظاهری بوده و هستند، برخی از راهبند ها دارای کارکرد های امنیتی می باشند، برخی از راهبند ها برای جهت دهی و مسیریابی طراحی می گردند.

انواع مدل راهبند پارکینگ

راه بند پارکینگ را به صورت کلی به دو دسته اصلی تقسیم بندی می نماییم، دسته اول را باید راهبند پارکینگ دستی(راه بند مکانیکی) معرفی نماییم. دسته دوم از راهبند ها که البته خود به انواع مختلفی نیز به عنوان زیر شاخه می توانند قابلیت دسته بندی داشته باشند را راهبند های پارکینگی دارای موتور بالابر می نامیم.

ارتفاع راه بند ها یک متر ولی طول آنها متغیر است و با توجه به محل نصب تعیین می شوند. تمامی راهبند ها در بازار ترافیک با بالاترین کیفیت و ضمانت قابل اعتماد به فروش می رسد و همچنین نیروهای متخصص شرکت آپامه صنعت آماده به خدمت برای نصب و راه اندازی محصولات خریداری شده نیز هستند.

راهبند پارکینگ دستی

راهبند پارکینگ دستی

راهبند پارکینگ دستی در واقع از روی نام آن ها مشخص است که به چه نوع راهبندی گفته می شوند. که لازم است برای بلند کردن و یا خوابانیدن آن ها از نیروی دست استفاده شده تا راهبند را بالا و پایین نماییم. از این نوع از راه بند ها البته در موارد بسیار زیادی تاکنون سال ها است که استفاده شده و به احتمال زیاد تا مدت زمان طولانی ای نیز در آینده استفاده خواهد شد.

راهبند پارکینگ با موتور بالابر

این نوع از راهبند معمولا از یک موتور الکتریکی استفاده می کند که می تواند به کمک این موتور به راحتی و بدون اتلاف وقتی زیاد بلند شده و باعث آزاد شدن مسیر تردد گردد، و پس از اتمام کار تردد برای خودرو های مجاز، در سریع ترین زمان ممکن و بدون نیاز به استفاده از نیروی مکانیکی دستی یک فرد که ملزم به حضور فیزیکی در محل خواهد بود،می تواند بسته شده تا به این ترتیب به کمک بسته شدن مسیر،امنیت و نظم و انضباط داخل محیط پارکینگ را به همین سادگی افزایش داد.

قیمت راه بند پارکینگ

راه بند پارکینگ بسته به میزان اندازه و قد خود، میزان موادی که در آن ها استفاده شده است. و موارد بسیار دیگر، دارای قیمت های متنوعی بوده که به دلیل نوسانات قیمتی کنونی داخل کشور نمی توان به صورتی صریح برای آن ها قیمتی عنوان نمود. به همین خاطر بهتر است تا با شرکت آپامه صنعت برای تعیین میزان قیمت تماس حاصل نمایید.

ویژگی های راهبند پارکینگ

در انواع بوم راه بند پارکینگی ها ال ای دی هایی برای دید بهتر در شب وجود دارند و حداکثر زاویه چرخش آنها تا 90 درجه می باشد. دمای مناسب کارکرد راهبند اتوماتیک از -20 تا +50 می باشد. بدنه فولادین راه بند پارکینگی ضد زنگ و مقاوم در برابر حرارت و رطوبت و شرایط نا مناسب آب و هوایی است و در طولانی مدت کیفیت و رنگ خود را از دست نمی دهد. برخی از راه بند ها دارای ریموت و قابلیت کنترل از راه دور را دارند که با این وجود با حداقل نیروی انسانی می توان به نتیجه ای مثبت و مفید رسید.سرعت عملکرد و حرکت بوم ، بین 3 تا 10 ثانیه با توجه به نوع آنها متغیر است

موارد استفاده از راهبند پارکینگی

راه بند پارکینگ نیز مشخص است که غالبا برای پارکینگ ها مورد استفاده قرار می گیرد. شرایط کنونی و افزایش یافتن میزان قیمت غیر قابل باور خودرو در کشور، میزان حفظ امنیت خودرو ها نیز تقریبا به همین میزان افزایش یافته است، به همین خاطر استفاده از راهبند های ایمن و حساس و با کارکرد درست که دارای میزان خطای کمی نیز باشند اهمیت بسیار زیادی در کنار همین مسائل جانبی استفاده از راه بند ها پیدا نموده است.در کنار پارکینگ ها امروزه استفاده از این نوع و مدل از راهبند ها در رستوران ها،هتل ها، فروشگاه ها و یا حتی در بزرگراه ها به عنوان یک وسیله راهداری نیز رواج بسیار زیادی پیدا نموده است.

راهبند ستونی

راهبند ستونی در گروه محصولات امنیتی قرار می گیرد زیرا این قابلیت را دارد که در برابر ضربه مقاومت کرده و مانع از عبور وسیله نقلیه غیر مجاز شود. بنابراین بیشتر از راه بند ستونی در محل های با امنیت بالا نظیر سفارتخانه ها و مراکز نظامی و دولتی استفاده می شود.

بخش های اصلی تشکیل دهنده راهبند ستونی عبارتند از:

  • استوانه متحرک
  • سیستم محرک یا پیشران
  • مدار فرمان
  • محفظه قرارگیری تجهیزات

 

راهبند بازویی

راهبند بازویی

راهبند بازویی معمولا در دو نوع ساده و اتوماتیک به بازار عرضه می‌شود که این امر باعث می شود مشتری بتواند با توجه به بودجه خود حق انتخاب داشته باشد. در حقیقت راه بند بازویی، یک بازوی از جنس آلومینیوم دارد که در برابر تغییرات آب و هوایی مقاوم بوده و تغییر ظاهری پیدا نمی‌کند و دچار پوسیدگی نمی شود. بدین ترتیب به علت سبک بودن جنس آلومینیومی که در بازوهای تلسکوپی به کار رفته، فشار کمتری به موتور وارد می‌شود و در نتیجه سرعت باز و بسته شدن بازوها افزایش می یابد.

راه بند های بازویی برای مکان های پر تردد مانند پارکینگ های عمومی، مجتمع های تجاری اداری و مسکونی و فروشگاه ها استفاده می شوند و با توجه به قیمت مناسب و سهولت نصب، قابلیت تردد بالا و عمر طولانی و بکار گیری بهترین قطعات بسیار مناسب است.

انواع مدل راه بند بازویی

راه بند با سیستم الکترومکانیک
راه بند با سیستم الکتروهیدرولیک

راهبند الکترومکانیک

راه بند الکترومکانیک دارای سیستم موتور و گیرباکس می باشد و با زدن دکمه ریموت کنترل یا کلید سلکتور نگهبان مدار سیستم به موتور فرمان حرکت به صورت ساعت گرد یا پادساعت گرد می دهد که با حرکت موتور سیستم گیرباکس به حرکت در می آید.

راهبند الکتروهیدرولیک

راه بند الکتروهیدرولیک با فشار روغن کار می کند و با حرکت موتور و فرمان مدار به موتور مایع روغنی شکل شروع به گردش می کند و باعث حرکت بوم راه بند می شود.

راهبند آکاردئونی

راهبند آکاردئونی وزن بسیار کمی داشته و به راحتی قابل جابجایی می باشد. این راهبند با ۷ ستون در زمان باز شدن قادر است عرض ۲۰۰ سانتی متر را مسدود نماید. ارتفاع استاندارد برای تولید این نوع راهبندها ۱۸۰ سانتی متر بوده که با توجه به نیازسنجی که در محیط انجام می شود، می تواند تا ۲۱۰ سانت افزایش یابد.

راهبند آکاردئونی همانطور که از نامش پیداست شکلی شبیه به یک آکاردئون داشته و قابل جمع و باز شدن می باشد. این راهبند از تعدادی ماژول ستونی تشکیل شده است که هر کدام از این ماژول ها دارای دو چرخ کوچک در زیر خود بوده که قابلیت جابجایی و حرکت را به آن می دهد.

موارد استفاده از راهبند آکاردئونی 

راه بندهای آکاردئونی بیشتر جهت کنترل ورود افراد به یک مکان مورد استفاده قرار می گیرند. مکان هایی از قبیل :

مناطق ملاقات عمومی
ورودی و خروجی پارکینگ
مناطق کنسرت و رویدادها
جلوگیری از ورود به صحنه جرم
هدایت گروه های شلوغ به نقاط خاص

راهبند آکاردئونی برقی 

راهبند آکاردئونی برقی از جمله راه بند های کشویی متحرک در زمینه انواع گیت های کنترل تردد می باشد که در ایران برای اولین بار به صورت انحصاری توسط آپامه صنعت تولید و برای شرکت بزرگ امرسان اجرا شد.

اصول طراحی این سیستم زیبا بر اساس برق 220 ولت شهری می باشد که بعضی مواقع به صورت برق 3 فاز استقاده می شود. تمامی اجزای راه بند آکاردئونی برقی به صورت پروفیل های درجه 1 بهمراه رنگ کوره ای الکترواستاتیک می باشد که در برابر نور خورشید در مناطق مختلف مقاومت دارد.

انواع راهبند آکاردئونی برقی

راه بند آکاردئونی برقی مدل های متفاوتی را دارا می باشد که در 3 ارتفاع می توان آن را ساخت ارتفاع های راهبند آکاردئونی برقی در استاندارد شرکت آپامه صنعت به سه حالت 120 و 150 وCM180  می باشد. در سال های اخیر شرکت های بزرگی اقدام به خرید راه بند آکاردئونی برقی و راهبند آکاردئونی دستی از شرکت ما کرده اند که بعد از تحویل راهبند آکاردئونی برقی همواره رضایت تمام این شرکت ها را در پی داشته است. هدف ما حمایت بی قید و شرط از کالای با کیفیت ایرانی است که همواره سرلوحه کار خود قرار داده است.

مشخصات فنی راه بند آکاردئونی اتوماتیک برقی مدل EGD

استفاده از آن در طول های بلندتر از 30 متر
مقاومت در برابر باد و ضربه
با مکانیزم آکاردئونی و دارای کشنده الکتریکی می باشد.
از نوع تک لنگه ای یا دو لنگه ای می باشد.
در انتهای دستگاه راه بند آکاردئونی برقی، یک جفت ستون از نوع پروفیل صنعتی فلزی پیش بینی می گردد.
کلیه راهبند آکاردئونی برقی دارای لینک های مورد استفاده از نوع پروفیل های لوله بیضی فلزی می باشند.
موتور الکتریکی با مارک معتبر ایرانی

قابلیت فرمان با کنترل از راه دور با برد 50 متر (Remote control) و فرمان دستی برای راهبند آکاردئونی برقی.

راهبند بازویی تلسکوپی

راهبند بازویی تلسکوپی راهکاری عالی برای کنترل تردد در مناطقی است که فضای بالای سر آن ها محدود است. این راه بند های تلسکوپی بسیار مطمئن بوده و برای کاربردهای تجاری و صنعتی از قبیل پارکینگ ها، انبارها، فرودگاه ها و سایر صنایع مشابه مناسب هستند و راه حلی خوبی برای جلوگیری از تردد خودروهای متفرقه خصوصا در مناطق حفاظت شده می باشند. علاوه بر این، این راه بندها را می توان به آسانی در هر محلی نصب کرد و زمان کمی برای نصب آن مورد نیاز است.

غالبا از جنس آلومینیوم بوده و دارای روکش شبرنگ هستند تا در شرایط نور کم نیز به راحتی قابل رویت باشد و به همراه پایه ی نصب و چفت و بست های مربوطه ارسال می شود.

ویژگی های راهبند بازویی تلسکوپی

بازوی تلسکوپی سبک
مناسب برای مکان هایی که فضای بالای سر آن ها محدود است و یا امکان نصب درب های بادبزنی وجود ندارد.
قابلیت افزایش طول از 2 متر تا حدود 6 متر
بازو را در طول مورد نظر می توان قفل کرد
ریل های آلومینیومی قوی با پایه فولادی
روکش پودری شبرنگ به رنگ زرد

موارد مهم در هنگام خرید راهبند بازویی تلسکوپی

به هنگام خرید می توانید برای اضافه کردن بعضی موارد مانند نصب چراغ بر روی بازوی راهبند یا تغییر رنگ های به کار رفته در بازوی تلسکوپی نظرات خود را به تامین کننده اعلام نمایید تا در صورت امکان محصول را مطابق نیازها و خواست خود دریافت کنید.

حمل آسان و سبکی این محصول باعث شده تا به راحتی به تمام نقاط قابل ارسال بوده و در هر نقطه ای قابل نصب باشد و در صورت نیاز به جا به جایی می توان نسبت به نصب آن در نقاط دیگر نیز اقدام نمود.

به هنگام خرید راهبند می توانید بهترین مشاوره را از فروشنده های معتبر دریافت کنید و با توجه به راهنمایی هایی که ارائه می دهند اقدام به خرید راهبند مناسب برای محل مورد نظر خود نمایید.

شرکت آپامه صنعت (https://apamehco.com) با در نظر گرفتن شرایط و به خصوص وضعیت ارزی کشور در طی چند سال اخیر به آن مبتلا شده و به صورت یک مشکل جدی با آن دست به گریبان است در کنار تهیه و تولید راه بند های مدرن و برخوردار از استانداردهای روز جهان در داخل کشور و با استفاده از مواد اولیه ارائه شده از سوی تولید کنندگان داخلی، راه بند های با بالاترین کیفیت ممکن و کمترین قیمت ممکن را به شما مشتریان گرامی ارائه می نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از قیمت راه بند ها و مشاوره رایگان با شماره  09121097157 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید