میکروفون بی سیم چیست ؟

میکروفون وایرلس، میکروفونی بدون کابل فیزیکی است که مستقیماً آن را به تجهیزات ضبط صدا یا تقویت‌کننده‌ای که با آن مرتبط است متصل می‌کند. همچنین به عنوان میکروفون بی سیم شناخته می شود، دارای یک فرستنده رادیویی کوچک با باتری در بدنه میکروفون است که سیگنال صوتی را از میکروفون توسط امواج رادیویی به واحد گیرنده مجاور منتقل می کند که صدا را بازیابی می کند. سایر تجهیزات صوتی توسط کابل به واحد گیرنده متصل می شوند. در یک نوع، فرستنده در بدنه میکروفون دستی قرار دارد. در نوع دیگر، فرستنده در یک واحد مجزا به نام “Bodypack” قرار می گیرد که معمولاً به کمربند کاربر بسته می شود یا زیر لباس او پنهان می شود.

راهنمایی خرید بهترین میکروفون وایرلس برای اجرای زنده

بسته بدنه از طریق سیم به یک «میکروفون لاوالیر» یا «لاو» (میکروفون کوچکی که بر روی یقه کاربر بسته می‌شود)، یک هدست یا میکروفون گوش، یا یک میکروفون اجرای زنده دیگر متصل می‌شود. بیشتر طرح‌های بادی پک از اتصال ساز سیمی (مثلاً به گیتار) پشتیبانی می‌کنند. میکروفن‌های بی‌سیم به‌طور گسترده در صنعت سرگرمی، پخش تلویزیونی و سخنرانی عمومی استفاده می‌شوند تا به سخنرانان عمومی، مصاحبه‌کنندگان، مجری‌ها و سرگرمی‌کنندگان اجازه حرکت آزادانه در حین استفاده از میکروفون بدون نیاز به کابل متصل به میکروفون را بدهند. میکروفون‌های بی‌سیم معمولاً از باندهای فرکانس VHF یا UHF استفاده می‌کنند، زیرا به فرستنده اجازه می‌دهند تا از یک آنتن کوچک و بدون مزاحمت استفاده کند.

واحدهای ارزان قیمت از فرکانس ثابت استفاده می کنند، اما اکثر واحدها امکان انتخاب چند کانال فرکانس را در صورت تداخل در یک کانال یا امکان استفاده از چندین میکروفون به طور همزمان فراهم می کنند. مدولاسیون FM معمولا استفاده می شود، اگرچه برخی از مدل ها از مدولاسیون دیجیتال برای جلوگیری از دریافت غیرمجاز توسط گیرنده های رادیویی اسکنر استفاده می کنند.

معرفی چند برند مطرح در زمینه ساخت میکروفون های بی سیم

در ادامه به بررسی چند کمپانی معتبر که در زمینه طراحی و ساخت میکروفون های بی سیم فعالیت دارند میپردازیم :

  • ای کی جی
  • سنهایزر
  • بیرداینامیک
  • دیجی تک
  • بویا

انتخاب یک میکروفون بیسیم مناسب در کنار دیگر تجهیزات اجرای زنده به شما کمک می کند تا به صدای مطلوب و دلخواه خود دسترسی پیدا کنید، پس حتما در این زمینه از برند های معتبر استفاده کنید تا احتمال هرگونه افت کیفیت و مشکل را به صفر برسانید.

با کارشناسان ما در ارتباط باشید

شما میتوانید برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر در زمینه تجهیزات حرفه ای صدا و همچنین خرید تجهیزات اجرای زنده و میکروفون بی سیم با کارشناسان فروشگاه صوت پلاس 05138655300 در ارتباط باشید. sotplus.net

دیدگاهتان را بنویسید