امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فضای مجازی بیشتر مردم کارشان را هم وارد اینگونه فضاها کرده‌اند؛ که این کارهم از جذابیت بیشتری برخوردار است و هم مزایای دیگر مثل آسانی کار، جذب مخاطب بیشتر و خصوصا مخاطبان هدف، بیشتر دیده‌شدن کار و… است. البته باید استفاده از این ابزار و نحوه تولید محتوا، همه و همه را بلد باشیم و این کار تنها با آموزش میسر‌خواهد‌شد. قالب استوری، موضوع‌ محتوا، متن، عکس و… همگی نکات و آموزش‌های ریز و کاربردی دارند، که با آگاهی از آن‌ها می‌توانیم در این مسیر پیشرفت خود را ببینیم. دراین مقاله بیشتر سعی بر این داریم که درمورد قالب اینستاگرام و نحوه کار با آن و همه موارد لازم که باید بدانیم، بحث کنیم.

فضای کاری اینستاگرام چگونه است؟

در تحلیل این موضوع باید بدانید که اگر تصمیم دارید یک پیج کاری راه بیندازید، باید نیازهای مخاطب را مورد توجه قرار دهید و محتوا را بر این اساس تولید کنید. قالب اینستاگرام و درکل قوانینش طوری ‌است که هرروز باید استوری‌ داشته‌باشید و محتواها را در روز‌های معین ارسال کنید. با بالا رفتن تعداد لایک‌ها و کامنت‌ها پست شما درصفحه جهانی قرار خواهدگرفت‌ و افراد دیگری به وسیله آن پستی که از شما نشان داده‌شده، وارد پیج شما می‌شوند و امکان دارد شما را دنبال کنند. قالب اینستاگرام به‌گونه‌ای است که اگر فعال نباشید، یعنی پست و استوری نگذارید و پست‌های دیگران را لایک نکنید، پیج شما به‌‌عنوان پیج‌روح شناخته‌خواهد‌شد و از طرف اینستاگرام اکانت شما حذف می‌شود. همچنین فالور‌هایی که در پیج شما هستند اما فعالیتی ندارند، یعنی پست‌های شما را لایک نمی‌کنند و واکنشی نشان نمی‌دهند، به‌عنوان روح شناخته خواهند‌شد و این برای پیج شما مضر خواهدبود.

قالب استوری و قالب اینستاگرام را از کجا باید دانلود کنیم؟

  • قالب استوری:

استوری یکی از مهم‌ترین بحث‌های اینستاگرام است‌. مخاطب برای گذراندن اوقات خود و یا احتمالا فرار از تنهایی و مشکلات و… به اینستاگرام و فضای مجازی پناه می‌آورد. آن‌ها به‌دنبال پیج‌هایی هستند که دارای‌ محتوای خوب، جذاب، کاربردی و سرگرم‌‌کننده باشند؛ پس مهم‌ است که قالب استوری شما جذاب باشد و موردپسند مخاطب واقع‌شود. پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌های شاد و موضوعات انگیزشی برای بهبود قالب استوری و قالب اینستاگرام خود بیشتر استفاده کنید؛ چراکه همه ما مشکلات زیادی داریم. مخاطب هم حتما مشکلاتی دارد و این ساعات و لحظاتی که در پیج شما می‌گذراند باید حالش خوب شود یا حداقل اگر به‌دنبال راهکار و آموزشی هستند، نیازشان برطرف شود. قالب استوری جذاب و متفاوت، روح و روان را جلا می‌دهد و آدم را از یکنواختی و کسل‌بودن درمی‌آورد. موسیقی تیزر مناسب، عکس پس زمینه، مدل‌های سه بعدی و… هر کدام با توجه به متن و نحوه نگارش و قلمی که استفاده می‌کنید، همگی برای جذابیت یک استوری لازم است.

  • قالب پست اینستاگرام:

در طی تولید پست علاوه‌بر کیفیت و زیبایی قالب استوری باید به فکر قالب اینستاگرام خود هم باشید. چراکه طراحی گرافیکی صفحه اینستاگرام بسیار مهم است؛ چون رقابتی در بازارکار وجود‌ دارد که باعث‌شده تا صاحبان کسب‌وکار، تلنگری بخورند و برای پیشرفت کارشان هم که شده، همه جوانب ازجمله قالب اینستاگرام و قالب استوری را در نظر بگیرند و بیشتر روی این مسئله کار کنند. چگونگی طراحی جذاب این قالب‌ها برای اکثر کاربران فعال در اینستاگرام همیشه وجود داشته‌است. اگر نیاز به قالب اینستاگرام برای پست اینستاگرام را دارید، می‌توانید از بین هزاران کاور و قالب استوری و پست اینستاگرام کاور مورد نیاز خودتان را انتخاب و دانلود کنید.

چگونه یک قالب استوری و قالب اینستاگرام دانلود کنیم؟

همیشه اینکه از کجا عکس و ویدیوهای جذاب دانلود کنیم، یکی از مهم‌ترین معضلاتی است که برای آن دسته از افرادی‌که با این فضاها سروکار دارند، پیش‌می‌آید. استوک فوتیج‌ها منابع اولیه بی‌نظیری برای ساخت و تدوین ویدیوها هستند که با استفاده از آن‌ها در وقت و هزینه صرفه‌جویی می‌شود. حتما درمورد استوک فوتیج‌ها چیزهایی می‌دانید و حتی اگر در مورد آن چیزی به گوشتان نخورده باشد، صدها بار نمونه‌هایی از آن را در فیلم‌ها و سریال‌های تلویزیونی و اینترنت دیده‌اید. این نوع رسانه یک قطعه و یا برداشت ویدیویی است که در فیلمی بزرگ‌تر استفاده می‌شود، ولی اختصاصا برای آن فیلم و توسط عوامل آن برداشت نشده‌است. در استوک فوتیج‌ها نکته ای سودمند برای شما وجود دارد، آن هم این‌که به‌طوری ساخته می‌شوند که بیننده تفاوت بین صحنه اصلی و صحنه‌هایی که توسط شما ادیت شده‌است را متوجه نمی‌شود. توجه داشته‌باشید که قالب استوری یعنی چهارچوب عکس یا فیلمی که می‌خواهید قراردهید، متفاوت است با ابعاد فیلم و عکسی که پست می‌کنید. ابعاد استوری به این‌شکل است که ارتفاع آن نسبت به عرض زیاد‌تر است. داشتن یک قالب استوری شیک و جذاب نشانه مهارت و سلیقه شماست و یک قدم از بقیه جلوتر خواهیدبود.

معرفی یک منبع عالی فوتیج: انواتو

علاوه‌بر استوک فوتیج می‌توانید از اینواتو هم برای تهیه قالب استوری و قالب ایستاگرام استفاده کنید. دست شما در این زمینه خیلی باز است و میتوانید از انواع سایت و کانال و…. برای تولید محتوا، استوری و غیره کمک بگیرید. انواتو یک سازمان مبتنی بر ارزش است که بر کارآفرینی، تنوع و یکپارچگی متمرکز شده‌است و بیش از ۷ میلیون عضو در سال ۲۰۱۶ داشت. بعداز آن به‌شدت رشد کرده و به یکی از بزرگترین ارائه‌دهندگان آنلاین منابع دیجیتال تبدیل شده‌است. برای استفاده از منابع دیجیتال انواتو باید اکانت آن را خریداری کنید، تا بتوانید المان‌ها و امکانات موجود در این سایت دسترسی پیدا کنید. با خرید اکانت دیگر مجبور نیستید برای خرید المان‌های انوا تو هر دفعه پول پرداخت کنید.

معرفی یک منبع عالی برای عکس: فری پیک

اگر به‌دنبال عکس‌های با کیفیت بالا، فایل‌های لایه باز و وکتور یعنی تصویربرداری برای ساخت قالب استوری هستید، به شما فری ‌پیک را که بزرگ‌ترین بستر منابع گرافیکی است، پیشنهاد می‌کنیم. فری پیک یک شرکت در زمینه ارائه‌ تصویر، استوک، وکتور، ایلاستریشن، آیکون و انواع قالب اینستاگرام است. پست و استوری اینستاگرام، پست بلاگ، بنر و کلی چیز دیگر همگی نیاز به تصاویر مناسب و جذاب دارند تا کامل شوند. مشکل اینجاست که همه طراح نیستند و نیاز دارند المان‌های گرافیکی مورد نیازشان را از یک جایی تهیه کنند. می‌توان عکس‌هایی که دراستوری استفاده می‌کنید، به یک مدل سه بعدی تبدیل کنید. راه‌های مختلفی برای تبدیل عکس به مدل سه‌بعدی وجود دارد، لازم نیست یک طراحی سه بعدی حرفه‌ای باشید، ابزار‌هایی مثل Extrude  وجود دارند تا این کار را برای‌تان راحت کنند.

کلام آخر

در این محتوا به بررسی قالب استوری و قالب اینستاگرام پرداخته شد. در دنیای مجازی هزاران هزار آموزش هست که می‌توان یاد گرفت و نباید به یک سطح قانع شد. تا می‌توانید اطلاعات خود را در این زمینه افزایش دهید تا با آگاهی بیشتر با نتایج عالی در کارتان سربلند باشید.

دیدگاهتان را بنویسید