طراحی سایت بدون کدنویسی با وردپرس ممکن شد. وردپرس چیست و چه کاربردی دارد. وردپرس چیست و چگونه کار میکند. وردپرس چه امکاناتی دارد. برای یادگیری وردپرس چه چیزهایی لازم است. یادگیری وردپرس چقدر زمان میبرد. مرجع آموزش WordPress چیست و آیا آموزش وردپرس رایگان امکان پذیر است. راهنمای جامع آموزش کار با وردپرس و طراحی سایت با وردپرس را برای شما آماده کرده ایم.

آموزش WordPress به زبان فارسی

وردپرس چیست و چگونه کار میکند + (آموزش WordPress رایگان)

وردپرس یک نرم افزار بی نظیر برای طراحی سایت است. در ادامه این راهنما ابتدا منابع آموزش WordPress را معرفی می کنیم. در مورد آموزش وردپرس رایگان و مسیر یادگیری وردپرس صحبت می کنیم. سپس به سوالات مهم و متداول در شروع آموزش کار با وردپرس پاسخ می دهیم.

چالش طراحی سایت بدون وردپرس

طراحی سایت در سال های گذشته نیازمند دانش برنامه نویسی و کدنویسی بود. برای طراحی یک سایت لازم بود به متخصص طراحی سایت مراجعه کنید و سفارش طراحی سایت بدهید. یا اگر می خواستید خودتان راه اندازی سایت را یاد بگیرید باید به سراغ آموزش برنامه نویسی می رفتید.

دانش مورد نیاز برای طراحی سایت شامل یک سری زبان های کدنویسی نشانه گذاری و یک سری زبان های برنامه نویسی می شوند. زبان برنامه نویسی php یا asp.net محبوب ترین زبان های برنامه نویسی تحت وب هستند. همچنین زبان های نشانه گذاری html و css و آشنایی با javascript برای طراحی سایت ضروری هستند.

آموزش WordPress به زبان ساده

مسیر یادگیری برنامه نویسی برای طراحی سایت مسیر طولانی و دشواری است و زمان زیادی طول می کشد. اما وردپرس تمام این مسائل را حل کرده است.

شما با آموزش WordPress به زبان فارسی و در زمان خیلی کوتاهی می توانید طراحی سایت را یاد بگیرید. آموزش طراحی سایت با وردپرس نیاز به هیچ دانش کدنویسی و برنامه نویسی ندارد و مدت زمان یادگیری وردپرس نیز بسیار کوتاه است.

در ادامه دو دوره آموزش وردپرس رایگان و حرفه ای را به شما معرفی می کنیم.

 1. آموزش وردپرس رایگان در 3 روز
 2. آموزش کار با وردپرس و طراحی سایت حرفه ای

آموزش وردپرس رایگان در 3 روز

آموزش وردپرس رایگان

آموزش مقدماتی وردپرس و شروع طراحی سایت بدون کدنویسی زمان زیادی نمی خواهد. با یک آموزش وردپرس رایگان و تنها در چند روز می توانید کار با وردپرس را شروع کنید.

در سایت دانشگاه وردپرس به آدرس uniwp.ir یک دوره آموزش وردپرس 3 روزه با عنوان دوره قدم به قدم منتشر شده است. در این دوره با 3 روز آموزش WordPress می توانید یک سایت وردپرسی راه اندازی کنید و کار با آن را یاد بگیرید.

 1. روز یکم: پیش نیازهای راه اندازی سایت بدون کدنویسی را تهیه می کنید.
 2. روز دوم: اولین سایت خود را مطابق یک چک لیست 5 قدمی و در کمتر از 5 دقیقه راه اندازی می کنید.
 3. روز سوم: مدیریت سایت، سفارشی سازی ها و تولید محتوا را یاد می گیرید.

دوره قدم به قدم دانشگاه وردپرس یک آموزش وردپرس رایگان نیست. اما…

این دوره به مدت محدود رایگان شده است و فرصت خوبی است تا با یک آموزش سریع 3 روزه بتوانید کار با وردپرس را یاد بگیرید.

آموزش کار با وردپرس فارسی

آموزش کار با وردپرس رایگان

دوره پیشنهادی ما برای شروع کار با وردپرس دوره قدم به قدم است که در بخش قبل معرفی کردیم. اما یک پیشنهاد کامل و جامع نیز برای شما داریم.

دومین دوره پیشنهادی ما برای آموزش کار با وردپرس دوره پرچمداران وردپرس است. پرچمداران وردپرس یک پکیج آموزش وردپرس فوق جامع است که برای شروع کار با وردپرس از صفر تا رسیدن به سطح فوق حرفه ای طراحی سایت شما را هدایت می کند.

اگر می خواهید طراحی سایت با وردپرس را به طور حرفه ای آموزش ببینید پرچمداران وردپرس بهترین گزینه برای شما است. آموزش های این پکیج دانلودی از صفر راه اندازی سایت شروع می شوند. طراحی برگه ها و صفحه سازی حرفه ای را یاد می گیرید. بر تولید و مدیریت محتوا و افزایش امکانات سایت مسلط می شوید تا توانایی طراحی هر نوع سایتی را داشته باشید.

این پیکج از دوره های زیرمجموعه موضوعی تشکیل شده است تا به صورت پروژه محور انواع تکنیک های طراحی سایت را یاد بگیرید.

طراحی انواع سایت های شرکتی، خدماتی، فروشگاهی، فروش فایل، وبلاگی، خبری، آموزشی و تخصص های افزایش امنیت سایت، افزایش سرعت سایت و مواردی مثل این ها را در این دوره ها آموزش می بینید.

وردپرس (WordPress) چیست و چه کاربردی دارد

وردپرس چیست و چه کاربردی دارد

بسیاری از کاربران برای طراحی سایت گمان می کنند که باید سراغ برنامه نویسی بروند. اما روش های بهتری مثل وردپرس وجود دارد. وردپرس چیست و چه کاربردی دارد؟ وردپرس نرم افزاری است که دو کاربرد اساسی در طراحی سایت دارد. مورد اول راه اندازی سایت بدون کدنویسی است و کاربرد دوم وردپرس مدیریت سایت بدون برنامه نویسی.

تعریف وردپرس چیست در فکت وردپرس به آدرس factwp.ir آمده است وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا است که امکان راه اندازی و طراحی سایت بدون کدنویسی را به شما می دهد. انواع سایت خبری، شرکتی، فروشگاهی و آموزش بدون کدنویسی با وردپرس راه اندازی می شوند.

وردپرس چیست و چگونه کار می کند

وردپرس چیست و چگونه کار می کند

در تعریف وردپرس سایت وردپرس باران به آدرس wpbaran.ir آمده است که: برای ارائه یک پاسخ ساده و سریع به پرسش وردپرس چیست می توانیم بگوییم که WordPress یک نرم افزار تحت وب است. با نصب وردپرس بر روی یک سرور می توانیم به سادگی و در 5 دقیقه یک سایت راه اندازی کنیم. وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا محسوب می شود. با طراحی سایت با وردپرس به سادگی می توانیم یک سایت راه اندازی کنیم. سپس با پنل مدیریتی ساده آن به مدیریت محتوای سایت بپردازیم. تولید محتوا کنیم. مطلب منتشر نماییم. حتی با تبدیل وردپرس به فروشگاه به فروش آنلاین محصولات خود بپردازیم.

سایت رسمی وردپرس چیست

سایت وردپرس چیست

وردپرس کاملا رایگان است و به صورت متن باز در سایت رسمی وردپرس به آدرس wordpress.org منتشر می شود. این سایت مرجع اصلی دانلود وردپرس، قالب و افزونه های رایگان وردپرس است.

قالب وردپرس چیست

قالب وردپرس به نرم افزارهای جانبی گفته می شود که بر روی وردپرس نصب می شوند. با نصب قالب وردپرس ظاهر سایت تغییر می کند و امکانات سفارشی سازی وردپرس نیز اضافه می شوند. پس برای سفارشی سازی های ظاهری وردپرس از قالب وردپرس استفاده می شود.

افزونه وردپرس چیست

وردپرس به صرت پیش فرض یک سری امکانات پایه دارد. اما هر سایتی ممکن است امکانات اختصاصی و بیشتری نیاز داشته باشد. افزونه های وردپرس نرم افزارهای جانبی هستند که بر روی وردپرس نصب می شوند و امکانات سایت های وردپرسی را افزایش می دهند. مثلا برای افزودن فرم به سایت یا افزودن امکانات فروشگاهی به سایت از افزونه ها در وردپرس استفاده می شود.

سایت دانشگاه وردپرس چیست

دانشگاه وردپرس چیست

برای آموزش وردپرس و طراحی سایت بدون کدنویسی مراجع انگلیسی و فارسی وجود دارند. سایت WordPress.org به عنوان سایت رسمی وردپرس، بخشی برای آموزش های ابتدایی وردپرس به زبان انگلیسی منتشر کرده است. اما برای آموزش وردپرس به زبان فارسی سایت دانشگاه وردپرس بهترین مرجع آموزش طراحی سایت بدون کدنویسی است.

دانشگاه وردپرس یک سایت ایرانی است که در سال 1401 فعالیت خود را آغاز کرده است. آموزش های رایگان وردپرس به زبان فارسی بیشترین مطالب این مرجع را تشکیل می دهند. دوره قدم به قدم وردپرس در 3 روز که در بخش های قبل معرفی کردیم یکی از محبوب ترین آموزش های وردپرس به زبان فارسی است.

علاوه بر آموزش های رایگان وردپرس بخشی برای دانلود دوره های حرفه ای وردپرس نیز در این سایت پیش بینی شده است. در بخش دوره ها می توانید به مرجع بزرگی از آموزش های تخصصی طراحی سایت بدون کدنویسی دسترسی داشته باشید و یک طراح سایت حرفه ای شوید.

وردپرس چه امکاناتی دارد

یکی از سوالات متداول در شروع آموزش WordPress این است که امکانات وردپرس چیست. وردپرس نرم افزاری است که به صورت پیش فرض تمام امکانات لازم برای راه اندازی و مدیریت سایت بدون کدنویسی را دارد.

 1. راه اندازی سایت بدون کدنویسی
 2. مدیریت سایت بدون کدنویسی

علاوه بر این ها وردپرس بسیار انعطاف پذیر است. یعنی امکانات وردپرس قابل توسعه هستند. امکانات جانبی زیادی برای وردپرس موجود است که به سادگی یک کلیک امکانات پایه وردپرس را افزایش می دهند.

طرح این سوال که امکانات وردپرس چیست در ابتدا شاید جالب باشد ولی وقتی بیشتر با وردپرس آشنا می شوید قضیه متفاوت است. با آشنایی با افزونه ها که در بخش های قبل معرفی کردیم به این نتیجه می رسید که وردپرس هر نوع امکاناتی که برای یک سایت تصور کنید را دارد و هیچ محدودیتی در طراحی سایت با وردپرس نخواهید داشت.

با آموزش WordPress چه سایت هایی را می توانیم بسازیم

امکانات پایه، افزونه ها و قالب های وردپرس به شما این امکان را می دهند تا هر نوع سایتی را بتوانید با وردپرس بسازید.

 • سایت فروشگاه اینترنتی
 • سایت فروش فایل
 • سایت خبری
 • سایت مجله ای
 • سایت آموزشی
 • سایت چندمنظوره
 • سایت شرکتی
 • سایت خدماتی
 • سایت وبلاگی
 • و…

برای یادگیری وردپرس چه چیزهایی لازم است

برای یادگیری وردپرس چه چیزهایی لازم است

در یک مقاله تحقیقاتی در سایت دیجیتال تو به آدرس digitalto.ir فهرستی از پیش نیازهای یادگیری وردپرس منتشر شده است. در مقاله برای یادگیری وردپرس چه چیزهایی لازم است این موارد فهرست شده اند:

 1. کامپیوتر یا لپ تاپ
 2. اینترنت
 3. علاقه
 4. زمان برای یادگیری
 5. تمرین و پشتکار

از این موضوع برداشت می شود که اگر علاقه و پشتکار داشته باشید و زمان بگذارید تنها پیش نیازهای لازم یک کامپیوتر یا لپ تاپ و اینترنت است. با منابع آموزشی معرفی شده نیز مسیر یادگیری وردپرس مشخص است و خیلی سریع می توانید وارد دنیای طراحی سایت بدون کدنویسی شوید.

یادگیری وردپرس چقدر زمان میبرد

آموزش وردپرس مقدماتی کمتر از چند ساعت آموزش نیاز دارد. پس با یک آموزش سریع وردپرس می توانید وارد مسیر طراحی سایت بدون کدنویسی شوید. اما این شروع کار است و مسیر یادگیری وردپرس و ابزارهای آن همیشه به روی شما باز است. وردپرس آن قدر امکانات دارد و قدرتمند است که همیشه برای یادگیری بیشتر می توانید زمان بگذارید و حرفه ای تر شوید.

برای آموزش WordPress از کجا شروع کنیم

آموزش WordPress

در این راهنمای آموزش WordPress سعی کردیم شما را با مسیر یادگیری وردپرس آشنا کنیم. اگر می خواهید طراحی سایت با وردپرس را یاد بگیرید و برای خودتان یا شرکت محل کارتان یک سایت راه اندازی کنید پیشنهاد ویژه می شود همین امروز در دوره قدم به قدم دانشگاه وردپرس که برای مدت محدود رایگان شده است ثبت نام کنید. این دوره در 3 روز شما را وارد دنیای طراحی سایت بدون کدنویسی می کند.

در ادامه برای حرفه ای شدن در وردپرس و رسیدن به تخصص طراحی سایت بدون کدنویسی دوره های حرفه ای مثل پرچمداران وردپرس پیشنهاد می شود. پس اگر می خواهید از طراحی سایت بدون کدنویسی کسب درآمد کنید مسیر یادگیری حرفه ای شما نیز مشخص است. فقط کافی است تصمیم بگیرید و برای آموزش زمان بگذارید.

فهرست منابع:

 • دانشگاه وردپرس uniwp.ir
 • سایت رسمی wordpress.org
 • فکت وردپرس factwp.ir
 • دکتر وردپرس doctorwp.com
 • دیجیتال تو digitalto.ir
 • وردپرس باران wpbaran.ir

موفق باشید

دیدگاهتان را بنویسید