چاکرا چیست؟ چرخ یا خورشید معنای لغوی چاکرا است زبان هندی ریشه ی کلمه چاکرا می باشد. انسان های گذشته در هند باستان معتقد بودند که در جسم انسان نقاط و مراکزی وجود دارد که منبع انرژی های مثبت می باشند این نقاط چاکرا یا کاکرا نام دارند. مراکز انرژی مدام در کل بدن در حال چرخش هستند. انرژی مربوط به هر چاکرا در بخشی از بدن تاثیرگذار هستند. در صورتی که یکی از چاکراهای بدن مسدود شوند تعادل بدن به طور کل از بین خواهد رفت.

انواع سنگ های، هفت چاکرا چیست؟ (چاکرای اول و دوم)

چاکرای بدن چیست؟ همانطور که میدانید چاکراهای بخش های مختلف بدن با یک اسم مشخص می شوند. سنگ هایی که موجب تقویت چاکراهای بدن میشوند نیز به طور جداگانه نامگذاری شده اند. برخی از افراد تصور می کنند که فقط هفت عدد سنگ وجود دارد که با چاکراها در ارتباط هستند. این تصور غلط است سنگ های قیمتی متنوع تاثیرات مثبتی بر روی چاکراهای بدن دارند. برخی از سنگ های قیمتی فقط بر روی یک چاکرا مفید نیستند بلکه می توانند تاثیرات مثبتی بر روی چندین چاکرا داشته باشند.

چاکرا چیست؟

چاکرای اول قرمز رنگ

آشنایی با سنگ هفت چاکرا

هفت سنگ چاکرا چیست؟ سنگ هایی که از اعماق زمین استخراج می شوند دارای انرژی هایی هستند که موجب تقویت چاکراهای بدن می شوند. برخی از این سنگ ها عبارتند از:

  •     چاکرای سنگ اول و چاکرای ریشه قرمز رنگ می باشد. هماتیت یکی از سنگ های موثر برای چاکرای اول می باشد. این سنگ تمام انرژی های منفی اطراف بدن را جذب می کند و موجب برقراری تعادل هاله ی اطراف بدن می شود. اونیکس یکی دیگر از سنگ های چاکرای اول می باشد که از بدن در برابر آسیب های احتمالی محافظت می کند این سنگ نماد قدرت و قاطعیت است.
  •     چاکرای دوم یا خاجی به رنگ نارنجی است. سنگ چشم ببر یکی از کریستال هایی است که علاوه بر چاکرای خاجی برای چاکرای ریشه و شبکه خورشیدی نیز مناسب می باشد. این سنگ نماد خوش شانسی است. چشم ببر موجب افزایش تمرکز و ارتقای وضوح می شود.

3922c77d-ebb8-4c48-a92e-29a50dea9a86.jpg (517×386)

سنگ چاکرای شبکه خورشیدی

 چاکرای شبکه خورشیدی و قلب چیست؟

  •     چاکرای شبکه خورشیدی چیست؟ سنگ چاکرای شبکه خورشیدی زرد رنگ است. کهربا یکی از سنگ های چاکرای شبکه خورشیدی می باشد. این سنگ درد و ناراحتی را از جسم انسان دور می کند و موجب تقویت عزت نفس فرد می شود. کهربا موجب افزایش تمرکز فرد برای تصمیم های مهم زندگی می شود. سنگ سیترین موجب افزایش موفقیت در تمام مراحل زندگی می شود. این سنگ می تواند موجب بهبودی احساس تعلق، افسردگی و … شود.
  •     چاکرای قلب چیست؟ سنگ چاکرای قلب سبز رنگ می باشد. رز کوارتز موجب احساس آرامش در صاحب سنگ می شود. آسیب های روحی قلب مانند جدایی، غم، اندوه و … توسط این سنگ بهبود پیدا می کند. جید نوع دیگری از سنگ های سبز رنگ چاکرای قلب می باشد. این سنگ به سنگ شانس و خوشبختی معروف است.

7b3456db-96ab-4cfb-af23-15c616b06166.jpg (517×386)

سنگ چاکرای گلو

چاکرای گلو و چشم سوم چیست؟

  •     چاکرای گلو چیست؟ سنگ های چاکرای گلو آبی رنگ می باشند. آکوامارین به فرد کمک می کند تا حقیقت را کشف کند و شور و شوق زندگی را در خود تقویت کند. این سنگ برای پاکسازی و تغذیه ی گلو مناسب می باشد. لاجورد موجب تقویت دوستی ها می شود و از این سنگ می توان برای برقراری مهارت های اجتماعی استفاده کرد.
  •     چاکرای چشم سوم چیست؟ سنگ های چاکرای چشم سوم نیلی رنگ هستند. این چاکرا بیشتر بر بعد معنویت روح تاکید دارد. آمتیست ذهن را از افکار منفی و مخرب آزاد می کند و خواب راحتی را برای شما فراهم می کند. سنگ آمیتیست موجب ارتقا توانایی های روانی شخص می شود.

17557082-e91e-4889-8417-dc454e1f3933.jpg (517×386)

کوارتز شفاف چاکرای تاج

چاکرای تاج چیست؟

چاکرای بدن چیست؟ نماد چاکرای تاج به رنگ بنفش است. کوارتز شفاف یکی از سنگ های تاثیر گذار بر روی چاکرای تاج می باشد. این سنگ بسیار شفابخش است. کوارتز موجب افزایش قدرت افراد می شود و برای تسکین سردرد مفید هستند. سنگ سلنیت یک بلور پاک کننده و مفید برای چاکرای تاج می باشد. این سنگ روح و احساسات شما را بر روی فرکانس های بالا تنظیم می کند. این سنگ به عنوان سنگ الهه نیز معروف است. سنگ لپیدولیت موجب ترویج حس استقلال و اعتماد به یکدیگر می شود. این سنگ آگاهی کهکشانی را در سفرهای اختری به وجود می آورد.

55d1c227-4c8c-4723-94af-740c88e93b49.jpg (500×500)

مدیتیشن با هفت سنگ چاکرا

ارتباط سنگ ها و مدیتیشن با چاکرا چیست؟

ارتباط چاکراها چیست؟ هر کدام از سنگ های ارزشمند و قیمتی یک هدف و تاثیر مشخصی بر روی چاکراها دارند. خواص سنگ ها با یکدیگر همپوشانی دارند. به همین جهت باید سنگ هایی هماهنگ و متناسب با چاکراهای بدن خود را انتخاب کنید. همپوشانی سنگ ها موجب حفظ تعادل چاکراهای بدن می شود. چاکراهای بدن ممکن است به دلایل مختلف اعم از سبک زندگی، اتفاقات احساسی، هیجانات و … دچار مشکلاتی شوند. یوگا یک روش مناسب برای برقراری تعادل و آرامش در بدن می باشد. یوگا و مدیتیشن یک روش مناسب برای کاهش اضطراب، دردهای مزمن، بیماری های قلبی و … می باشد. با یوگا می توانید روی تنفس عمیق تمرکز کنید تا عوامل و انرژی های منفی را از خود دور کنید. به هنگام انجام یوگا بهتر است سنگ های ارزشمند را در کنار خود نگه دارید تا انرژی های مثبت آن به تمرینات شما کمک کند.

مزایای استفاده از سنگ ها برای تقویت چاکراهای بدن چیست؟

برخی از خواص سنگ هفت چاکرا عبارتند از: سنگ های چاکرا موجب افزایش قدرت درک و فهم در شخص می شوند. سنگ ها علاوه بر تاثیرات مثبت روحی موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شوند. سنگ ها موجب کاهش دردهای مزمن می شوند. گاهی اوقات افراد به دلایل مختلف اعم از کمبود ویتامین و مسائل روحی دچار افسردگی، بی خوابی و سرگیجه می شوند. سنگ های چاکرا برای بهبود این عوارض بسیار مناسب هستند.

سخن آخر

در مقاله چاکرا چیست ؟ به معرفی انواع چاکراهای بدن و ارتباط آن با سنگ های قیمتی و ارزشمند پرداختیم. هر کدام از چاکراهای بدن با یک نام مشخص می شوند نام چاکراها مؤید تاثیرگذاری آن ها در قسمت های مختلف بدن می باشد. برای نگهداری از سنگ های هفت چاکرا باید آن ها را از مواد شوینده ی شیمیایی دور کنید و مراقب باشید که ضربه ای به آن ها زده نشود. چنان چه سنگ هفت چاکرای خود را زیر آب رودخانه یا شیر آب قرار دهید سنگ عمر طولانی تری خواهد داشت.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید