کاربردهای چاپ بر روی روبان

امروزه در صنایع مختلف برای معرفی کردن برند و نشان دادن اعتبار خود از تکنیک های مختلفی استفاده می کنند. در این بین چاپ بر روی روبان نیز یکی از ترفندهای زیرکانه برندها در معرفی خود و جلب توجه مشتریان است.تولیدکنندگان با در نظر گرفتن توجه مشتریان به جزئیات و اطمینان یافتن از کیفیت محصولات حاضر هستند برای جلب توجه مشتریان هزینه کنند. بنابراین چاپ بر روی روبان را در اولویت کاری به منظور جلب توجه مشتریان و فروش بالا انتخاب می کنند.

چاپ بر روی روبان چه کاربردهایی دارد؟

در گذشته از روبان به عنوان یک وسایل تزئینی برای پیچیدن کادو استفاده می شد اما این روزها شاهد استفاده گسترده از آن هستیم.امروزه روبان به عنوان یک ابزار تبلیغاتی نقش بسزایی در معرفی و فروش محصولات دارد که نمی توان به سادگی از کنار آن رد شد.

علاوه بر این از روبان برای کسب و کارهایی که در زمینه تولید و فروش محصولات فعالیت دارند استفاده می شود. در حقیقت استفاده از روبان با هدف دیده شدن و معرفی محصولات که در نهایت به فروش بالا ختم می شود انجام می گیرد. چاپ روبان کاربردهای متنوعی دارد که در ادامه به برخی از مهمترین کاربردهای آن اشاره خواهیم کرد.

کاربردهای چاپ بر روی روبان عبارت اند از:

شیرینی فروشی ها و قنادی ها

یکی از کاربردهای متنوع در چاپ بر روی روبان را می توان قنادی ها و شیرینی فروشی ها را نام برد. در این مشاغل به منظور معرفی محصولات از بسته بندی های مختلف نظیر چاپ بر روی روبان، جعبه، کاغذ پوستی و لیبل استفاده می شود که هر کدام نقش بسزایی در معرفی و جلب توجه مشتریان دارند.

گل فروشی ها

امروزه با توجه به پیشرفت های گسترده ای که در صنعت روبان شده است تنوع بالایی از آن در صنایع مختلف با هدف معرفی ، جلب توجه مشتریان و فروش بالا از محصولات بکار می رود. بنابراین می توان روبان را به عنوان یک ابزار تبلیغاتی در بسته بندی محصولات دانست.

در واقع چا بر روی روبان آن هم در گل فروشی ها موجب لوکس و منحصر به فرد نشان دادن گل ها می شود از طرفی کلاس برند گل فروشی را بالا می برد. مردم با مشاهده اهمیت بسته بندی گل ها با این همه جذابیت و خلاقیت لذت خواهند برد و از مشتریان پروپا قرص گل فروشی خواهند شد.

مزون ها

شاید با این سوال مواجه شوید که کاربرد چاپ بر روی روبان در مزون ها چیست؟در مزون ها مصرف کنندگان با اقلام یکسان مواجه می شوند. بنابراین تنها موردی که آن ها را تحت تاثیر خود قرار می دهد بسته بندی زیبایی اقلام مورد نظر است. بنابراین چاپ بر روی روبان در مزون ها به هر میزان که شکیل تر و به قول معروف باکلاس باشد مشتریان بیشتری را جذب خود خواهد کرد.

بسته بندی هدایا

برای زیبایی هرچه بیشتر هدایا از یک هدیه کوچک گرفته تا یک هدیه بزرگ همچون هدیه تولید بهترین و موثرترین روش در جذابیت هر چه بیشتر بسته بندی استفاده از چاپ بر روی روبان است.

چاپ روبان برای جواهرات

از روبان های ساتن در جواهرسازی به منظور برجسته نشان دادن جعبه جواهرات استفاده می شود. در واقع استفاده از چاپ بر روی روبان موجب معرفی و همچنین نشان دادن ظرافت و زیبایی برند جواهرات می شود.

روبان چاپی در جواهرات موجب زیبایی جعبه جواهرات و با کلاس نشان دادن جعبه آن می شود. در واقع تکنیک موثر چاپ بر روی روبان یک ابزار مهم برای بازاریابی و ارتباطات تلقی می شود که ارزش برند و جواهرات را چندین برابر می کند.

بسته بندی پوشاک

برای مزون داران استفاده از چاپ بر روی روبان در بسته بندی پوشاک اهمیت زیادی دارد. در واقع آن ها به منظور لاکچری تر نشان دادن و بهینه کردن بسته بندی محصولات خود از چاپ بر روبان استفاده می کنند. در واقع چاپ بر روی روبان در مزون ها برای بسته بندی پوشاک به سادگی می تواند یک پروموشن عالی به شمار آید.

چاپ و تولید کارت و بند گردنی آویز

از دیگر کاربردهای چاپ بر روی روبان می توان چاپ و تولید کارت و بند آویز گردنی را نام برد. از بند گردن آویز به منظور تفکیک اعضای یک مجموعه یا مشتریان همچون نمایشگاه ها و … به کار می رود.

چاپ بر روی روبان در آویز گردنی در واقع یک روش موثر در تبلیغات است که با جلوه ای که بر گردن تک تک اعضای مربوطه دارد و یک دید متفاوت در نظر مشتریان ایجاد می کند. البته کارت آویز گردنی تنوع بالایی دارد که هر کدام با توجه به مجموعه مورد نظر دارای رنگ ها و البته قیمت های متفاوتی است.

در چه سایزهایی چاپ بر روی روبان امکان پذیر است؟

همانطور که بیان کردیم چاپ روی روبان یک تکنیک هوشمندانه و البته بسیار ساده برای جلب توجه مشتریان و دستیابی به فروش بالا از محصولات است. برخی از برندها با توجه به بودجه ای که در نظر میگیرند سایز چاپ بر روی روبان را سفارش می دهند.

با توجه به اینکه سایز روبان بر اساس اینچ محاسبه می شود می توان بیان کرد که چاپ بر رو روبان در عرض های 7 میل، 12 میل، 25 میل و 4 سانت امکان پذیر است.

دیدگاهتان را بنویسید