طبق قانون خدمات دیجیتال اتحادیه اروپا، پلتفرم هایی با بیش از 45 میلیون کاربر فعال ماهانه، مانند گوگل، توییتر و متا، ملزم به انجام تعهدات هستند.

اتحادیه اروپا

مقایسه گوگلو متا و توییتر به خاطر اینکه تعداد کاربران در ماه پس از اعلام خود، با قوانین سختگیرانه اتحادیه اروپا در مورد محتوای آنلاین مواجه خواهند شد.

بر اساس گزارش رویترز، قوانین جدید اتحادیه اروپا، موسوم به قانون خدمات دیجیتال (DSA)، شرکت‌هایی را که بیش از 45 میلیون کاربر دارند طبقه‌بندی می‌کنند. پلتفرم های بزرگ در اینترنت تشخیص می دهد که آنها ملزم به انجام تعهداتی مانند مدیریت ریسک و حسابرسی خارجی و مستقل هستند. آنها همچنین ملزم به اشتراک گذاری داده های خود با مقامات و محققان و همچنین اتخاذ یک کد اخلاقی هستند.

کمیسیون اروپا به پلتفرم‌های اینترنتی و موتورهای جستجو این فرصت را داده است تا کاربران فعال ماهانه را تا امروز (۲۸ فوریه) اعلام کنند. همچنین این پلتفرم های آنلاین بسیار بزرگ چهار ماه فرصت دارند تا قوانین اتحادیه اروپا را رعایت کنند و در صورت عدم رعایت جریمه خواهند شد.

تعداد کاربران فعال ماهانه برای گوگل، توییتر و متا

توییتر این شرکت اعلام کرد که در 45 روز گذشته به طور میانگین 100.9 میلیون کاربر ماهانه در اتحادیه اروپا داشته است. گوگل این مبلغ را با توجه به خدمات خود اعلام کرد و بر اساس آن نرخ ماهانه کاربرانی که وارد سیستم شده‌اند در گوگل مپ ۲۷۸.۶ میلیون، در گوگل پلی ۲۷۴.۶ میلیون، در موتور جستجوی گوگل ۳۳۲ میلیون و در گوگل ۷۴.۹ میلیون نفر است. خرید و 401.7 میلیون نفر در youtube. was a person

متا همچنین اخیرا اعلام کرده است که در شش ماه آخر سال 2022 به طور متوسط ​​255 میلیون کاربر فعال ماهانه در فیس بوک و نزدیک به 250 میلیون کاربر فعال ماهانه در اینستاگرام داشته است.

با این حال، کاربران فعال ماهانه غول های فناوری از مرز 45 میلیون کاربر اتحادیه اروپا فراتر رفته اند و آنها باید تا اطلاع ثانوی قوانین سختگیرانه جدید اتحادیه اروپا را رعایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید