راندمان تهویه مطبوع شما ممکن است کارآمد نباشد و این یکی از دلایلی است که قبض های شما در تابستان بالا می رود. مهم است که کارایی کولر گازی خود را بهبود ببخشید . همینطور اگر از کولر آبی سلولزی یا هواساز هایژنیک استفاده میکنین با روش های زیر میتوانید بهترین نتیجه را بگیرید.

ممکن است به دنبال راهی برای بهبود کارایی کولر گازی و کاهش هزینه های خود باشید. متأسفانه، گفتن این کار آسان تر از انجام آن است. برای اینکه کولر گازی خود بهتر کار کند، می توانید از مفیدترین نکات فیشر گرمایش استفاده کنید.

کارایی کولر گازی خود را با مقاوم سازی افزایش دهید

در اولین خط از نکات کارآمدی تهویه مطبوع، ما قصد داریم به مقاوم سازی نگاه کنیم. مقاوم سازی یک راه عالی برای حفظ کارایی کولر گازی شما است. تهویه مطبوع شما ممکن است نیاز به بازسازی داشته باشد، به این معنی که ممکن است بخواهید به دنبال افزودن برخی فناوری ها یا ویژگی های جدید به سیستم تهویه مطبوع قدیمی خود باشید.

اگر از تعمیر واحد قدیمی خود یا نقل مکان به مکان جدید خسته شده اید و از آنجایی که به زودی آن را ترک می کنید، سرمایه گذاری در یک سیستم جدید را نمی بینید، باید به دنبال مقاوم سازی باشید.

اگر قبل از سرمایه گذاری در یک سیستم جدید نیاز به خرید زمان دارید یا اگر به دنبال افزایش بهره وری انرژی تهویه مطبوع خود و به دست آوردن راحتی کلی بهتر هستید، ممکن است به بازسازی آن فکر کنید.

اگر سیستم شما انرژی زیادی داشته باشد، به خوبی نگهداری شود و سیستم بزرگی است که استفاده زیادی از آن می شود، می تواند به روز شود. وزارت انرژی کشف کرده است که در صورت افزایش بهره وری انرژی HVAC هنگام افزودن یا تعویض قطعات، می توانید سالانه 35 درصد در هزینه های انرژی صرفه جویی کنید.

هنگامی که به‌روزرسانی می‌کنید، کل ارتقاء شما می‌تواند راحتی شما را با دماهای سازگار بهبود بخشد. شما می توانید هم کولر گازی و هم تجهیزات گرمایشی خود را مقاوم سازی کنید.

10 نکته برای بهبود کارایی کولر گازی در تابستان

تهویه مطبوع چیست؟

تهویه مطبوع که اغلب به اختصار AC نامیده می شود، با کنترل گرما و رطوبت غالب، فضای داخلی مساعدتری ایجاد می کند.

این را می توان از راه های مختلفی به دست آورد. از طریق تهویه مطبوع برقی، خنک کننده غیرفعال و تهویه هوا. تهویه مطبوع با هیتر ها و هیتر برقی صنعتی کاملا متفاوت است.

در زیر چند اقدام هوشمند برای افزایش کارایی تهویه مطبوع آورده شده است:

1- دستگاه خود را قبل از گرمای تابستان سرویس کنید

یکی از بهترین گام‌هایی که می‌توانید بردارید این است که با تلفن تماس بگیرید و یک قرار ملاقات تعیین کنید تا سیستم شما توسط متخصصان تهویه مطبوع محلی شما بررسی شود. یک بررسی توسط متخصصان آموزش دیده، مشکلات اساسی عملکرد را که ممکن است مانع عملکرد صحیح سیستم شما شود، آشکار می کند. علاوه بر این، سرویس منظم عمر سیستم تهویه مطبوع شما را افزایش می دهد و در مدت طولانی در هزینه شما صرفه جویی می کند.

2- اطراف واحدهای بیرونی خود را تمیز کنید

واحدهای بیرونی سیستم شما به گردش آزاد و شفاف هوا نیاز دارند تا در حداکثر راندمان کار کنند. اگر سیستم شما توسط آوار یا پوشش گیاهی مسدود شده باشد، باید بسیار سخت تر از زمانی که منطقه پاک نگه داشته شود کار کند. انبوهی از برگ‌ها را از زمستان جدا کنید و علف‌های بلند، درختچه‌ها یا علف‌های هرزی را که ممکن است در اطراف واحد رشد کرده باشند، ببرید. تمیز نگه داشتن منطقه باعث کارآمدتر شدن سیستم شما می شود (و خانه شما نیز بهتر به نظر می رسد).

3- عایق را در اتاق زیر شیروانی و دیوارهای خود ارتقا دهید

عایق فقط شما را در زمستان گرم نگه نمی دارد. همچنین با حفظ هوای خنک در تابستان به خنک‌تر ماندن خانه‌تان کمک می‌کند. اگر عایق اتاق زیر شیروانی و دیوارها کمبود داشته باشد، انرژی که برای خنک کردن خانه‌تان استفاده می‌کنید به سرعت به بیرون تابیده می‌شود. در نتیجه، سیستم شما باید بیشتر از آنچه که برای خنک نگه داشتن خانه شما نیاز دارد کار کند.

کولر گازی در تابستان

4- کانال خود را عایق بندی کنید

آیا در گاراژ، زیرزمین، یا اتاق تاسیسات خود مجرای در معرض دید دارید؟ اگر این کار را انجام دهید، هوای خنک در مجاری قبل از رسیدن به جایی که شما به آن نیاز دارید، گرم می شود. با افزودن عایق در اطراف این مجاری در معرض سیستم شما کارآمدتر خواهد بود. این می تواند تفاوت زیادی در قبض های گرمایش تابستانی شما ایجاد کند.

5- پنکه های سقفی را نصب کنید

اگر هوای خانه شما آزادانه در گردش باشد، حتی زمانی که دمای داخل یکسان باشد، احساس خنکی خواهید کرد. افزودن پنکه های سقفی به خانه یک راه ساده و موثر برای گردش هوا و خنک نگه داشتن وسایل است.

6- دریچه های داخل خانه را پاک و تمیز نگه دارید

دریچه های سیستم تهویه مطبوع شما نقش مهمی در توزیع هوای خنک در سرتاسر خانه شما دارند. اگر دریچه‌های هوای شما توسط مبلمان یا موانع دیگر مسدود شده باشد، هوای مورد انتظار شما را مسدود می‌کند و باعث می‌شود که کولر گازی خود را بیش از نیازتان روشن کنید. همچنین ایده هوشمندانه ای است که دریچه های خود را با جاروبرقی خارج کنید یا حتی بهتر است مجاری خود را به طور حرفه ای تمیز کنید تا اطمینان حاصل شود که هوا می تواند آزادانه در سیستم تهویه مطبوع شما جریان یابد.

7- یک ترموستات هوشمند نصب کنید

یک راه هوشمند برای کاهش هزینه های انرژی این است که سیستم خود را در مواقعی که به آن نیاز ندارید راه اندازی نکنید. با تنظیم دما قبل از رفتن به محل کار در صبح و سپس کم کردن آن در شب، می توانید ترموستات خود را به صورت دستی تنظیم کنید. اما یک راه هوشمندتر برای اینکه ترموستات خود را برای شما کار کند این است که ترموستات قدیمی خود را با یک ترموستات هوشمند جدید جایگزین کنید. ترموستات های هوشمند می توانند دما را به طور خودکار طبق یک برنامه زمان بندی شده تنظیم کنند و حتی در صورت تشخیص عدم حضور یا حضور افراد در خانه، دما را افزایش یا کاهش دهند و اگر ترموستات هوشمند خود را به سیستم WiFi خود وصل کنید، حتی می توانید دما را از راه دور از تلفن هوشمند خود تنظیم کنید.

8-  پرده ها و پرده ها را در طول روز ببندید

قدرت خورشید می تواند خانه شما را در ماه های گرم تابستان به سرعت گرم کند. و اگر جلوی ورود تابش خورشید به خانه را به راحتی نگیرید، فضای داخلی خانه شما سریعتر گرم می شود. بستن پرده ها یا پرده ها را زمانی که آفتاب در آن سمت از خانه شما می تابد عادت کنید.

9- لامپ های رشته ای را به لامپ های LED خنک کننده تغییر دهید

لامپ های رشته ای قدیمی می توانند گرمای شگفت انگیزی تولید کنند. مدل های جدید LED نه تنها انرژی بسیار کمتری دارند بلکه گرمای بسیار کمتری نیز تولید می کنند. با کاهش میزان گرمای تولید شده در خانه، استرس کمتری به سیستم تهویه مطبوع خود در طول گرمای روز وارد خواهید کرد.

10- از استفاده از وسایل گرمازا در طول روز خودداری کنید

وسایل بزرگ، به ویژه خشک کن، ماشین ظرفشویی و اجاق گاز تولید کننده های بزرگ گرما هستند. هر گرمایی که توسط این وسایل تولید می شود باید توسط تهویه مطبوع خانه شما خنک شود. اگر این وسایل را در طول روز، زمانی که درجه حرارت بالا است، کار کنید، استرس و بار کاری بیشتری به سیستم خود اضافه خواهید کرد. برنامه‌ای تنظیم کنید تا زمانی که آفتاب غروب می‌کند، این وسایل را کار کنید و کولر گازی شما مجبور نباشد به سختی کار کند.

در مورد تعمیر و نگهداری هوشیار باشید

هنگامی که به طور منظم کولر گازی خود را نگهداری می کنید (قبل از اینکه مشکلی ایجاد شود)، این کار باعث می شود تجهیزات شما به طور موثر کار کنند و بهره وری انرژی HVAC شما را به حداکثر می رساند. شما می خواهید قرارهای تعمیر و نگهداری فصلی را در ابتدا و انتهای فصل گرمایش و سرمایش نگه دارید. همچنین از این طریق از تعمیرات گران قیمت صرفه جویی خواهید کرد.

 

برچسب ها : کولر گازی در تابستان,کارایی کولر گازی,افزایش کارایی کولر گازی,تهویه مطبوع در تابستان,افزایش کارایی کولر,سرویس کولرگازی

دیدگاهتان را بنویسید