آمازون چند روز پیش شروع به اخراج کارگران کرد و اکنون گفته می شود این روند در سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

آمازون

اندی جسی، مدیر عامل آمازون این شرکت از طریق یادداشتی به کارمندان خود اطلاع داد که این شرکت مجدداً در اوایل سال 2023 کارکنان خود را کاهش می دهد. این غول خرده فروشی اخیراً اعلام کرده است که در حال کاهش نیروی کار خود است. جسی در این یادداشت می‌گوید که با ادامه روند برنامه‌ریزی سالانه آمازون، نقش‌های بیشتری در سال آینده حذف خواهند شد.

در این یادداشت، جسی به طور دقیق مشخص نکرد که چه تعداد از کارمندان اخراج خواهند شد، اما گفت که «تعدادی در فروشگاه‌ها و موسسات وجود دارد. [افراد، تجربه و فناوری] وجود خواهد داشت.» آمازون اوایل سال آینده اعلام خواهد کرد که چه کسانی تحت تأثیر این تصمیم قرار خواهند گرفت.

اندی جاسی
اندی جسی

در این یادداشت نوشته شده است:

من حدود یک سال و نیم است که در این سمت هستم و بدون شک این سخت ترین تصمیمی بوده است که تا به حال گرفته ام. من یا رهبرانی که این تصمیمات را می گیرند، معتقدیم که با این تصمیم، فقط نقش‌ها حذف می‌شوند، اما افرادی که دارای اشتیاق، آرزوها و مسئولیت‌ها هستند و زندگی‌شان تحت تأثیر قرار می‌گیرد.»

اخراج حدود 10000 کارمند آمازون

CNBC به نقل از یکی از منابع خود توضیح می دهد که آمازون قصد دارد حدود 10000 کارمند خود را اخراج کند. این اخراج ها در حالی رخ می دهد که آمازون با یک جو اقتصادی نامطلوب دست و پنجه نرم می کند که رشد برخی از بخش های آن را کند کرده و نیروی کار خود را در طول همه گیری افزایش داده است.

شرکت آمازون

جسی نوشت:

این تصمیم‌ها در اوایل سال 2023 با کارمندان و سازمان‌های آسیب‌دیده به اشتراک گذاشته می‌شود. «ما هنوز دقیقاً تعیین نکرده‌ایم که چه تعداد از نقش‌ها تحت تأثیر قرار می‌گیرند، اما هر رهبر پس از دریافت جزئیات، با تیم‌های خود ارتباط برقرار خواهد کرد.»

علاوه بر آمازون، سایر شرکت‌های فناوری نیز به دلایلی مجبور به کوچک‌سازی شدند. از جمله می توان به متا اشاره کرد که چند روز پیش از اخراج ۱۱ هزار کارمند خود خبر داد. بعد از اینکه ایلان ماسک توییتر را خرید، اخراج های دسته جمعی را آغاز کرد که منجر به از دست دادن 3700 کارمند شد.

دیدگاهتان را بنویسید