در این مورد گفته می شود که مایکروسافت با ارائه ندادن نرم افزار و خدمات خود به شرکت هایی که در لیست سیاه آمریکا قرار گرفته اند، شکست خورده است.

مایکروسافت

بعد از آن مشخص می شود مایکروسافت نرم افزار و خدمات خود را در اختیار شرکت ها و افراد در لیست سیاه در منطقه کریمه اوکراین قرار می دهد و این شرکت بیش از 3 میلیون دلار جریمه برای حل و فصل اتهامات مربوط به نقض تحریم های ایالات متحده علیه روسیه و کشورهای دیگر از جمله ایران او موافقت کرد.

بر اساس گزارش رویترز، مایکروسافت با پرداخت حدود 3 میلیون دلار جریمه به خزانه داری ایالات متحده برای حل و فصل پرونده های مربوط به 1300 نقض ادعایی تحریم ها موافقت کرده است. این غول فناوری در ارتباط با تحریم‌هایی علیه کوبا، ایران، سوریه و روسیه که صادرات سرویس‌ها یا نرم‌افزارهای ساخت آمریکا را به آنها ممنوع می‌کند، جریمه می‌شود که اخیراً مشخص شد مایکروسافت آن را نقض کرده است.

وزارت خزانه داری در بیانیه خود اعلام کرد که بیشتر تخلفاتی که بین سال های 2012 و 2019 رخ داده است شامل ممنوعیت کاربران روسی واقع در منطقه کریمه اوکراین بوده است و مایکروسافت نتوانسته آنها را شناسایی کند و از استفاده از محصولات خود جلوگیری کند. روسیه در سال 2014 کریمه را اشغال کرد و سپس در اوایل سال 2022 به اوکراین حمله کرد.

بیانیه مایکروسافت در مورد حل این مشکل

مایکروسافت در بیانیه‌ای که به رویترز ارسال شد، شکست خود را در پیروی از تحریم‌ها اذعان کرد و گفت که از حل این مشکل در حین همکاری با تحقیقات در حال انجام خرسند است. سخنگوی مایکروسافت گفت:

مایکروسافت کنترل صادرات و رعایت تحریم ها را بسیار جدی می گیرد و به همین دلیل و پس از اطلاع از تخلفات و تخلفات تعدادی از کارکنان، داوطلبانه آن را به مراجع ذی ربط گزارش می کنیم.

وزارت خزانه داری با بیان اینکه نبود اطلاعات کامل یا دقیق در مورد هویت مشتریان نهایی محصولات مایکروسافت باعث نقض تحریم ها از سوی این شرکت شده است، افزود: در بررسی های انجام شده توسط شرکت های مایکروسافت نقص هایی وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید