سهام آمازون امسال 51 درصد کاهش یافته و ارزش آن کمتر از یک تریلیون دلار است.

آمازون

2022 برای آمازون سال بسیار سختی بود. زیرا سهام این شرکت بدترین سال خود را از سال 2000 تجربه کرد. سهام آمازون در سال 2022 تا 51 درصد کاهش یافت و صدها میلیارد دلار ارزش بازار برای این شرکت به جا گذاشت. با این حال، عملکرد بهتر از متا و تسلا پادشاه

طبق گزارش CNBC، سهام آمازون در سال 2022 51 درصد سقوط کرد که بزرگترین افت از سال 2000 است. در آن زمان، سهام این غول خرده فروشی 80 درصد کاهش یافت. ارزش بازار آمازون از 1.7 تریلیون دلار در اوایل سال 2022 به حدود 847 میلیارد دلار افزایش یافته است. آمازون ماه گذشته باشگاه تریلیون دلاری را ترک کرد.

کاهش سهام

مشکلات آمازون

افزایش تورم و افزایش نرخ بهره سرمایه گذاران را از رشد دور کرده و بر شرکت هایی با حاشیه سود بیشتر متمرکز شده است.

اما سرمایه گذاران آمازون دلیل دیگری برای خروج از سهام آن داشتند. این شرکت در حال تجربه کاهش فروش است. زیرا انتظارات قبلی مبنی بر اینکه شاهد رونق پایدار تجارت الکترونیک در دوران پس از کرونا باشیم برآورده نشده است. در اوج همه‌گیری، مصرف‌کنندگان به خرده‌فروشی‌های آنلاین مانند آمازون روی آوردند تا همه چیز از ماسک گرفته تا مبلمان را تهیه کنند. این امر باعث شد که سهام این شرکت از طریق افزایش فروش به بالاترین سطح خود برسد.

اما پس از پایان همه‌گیری، مصرف‌کنندگان به خرید از فروشگاه‌های آجر و ملات باز می‌گردند که رشد درآمد چشمگیر آمازون را کاهش داده است.

در حالی که شرکت‌های فناوری در حال کاهش هستند، آمازون از چند ماه پیش شروع به کاهش کرد و الکسا و کارمندان بازی‌های ابری آن اخراج شدند. اندی جسی، مدیر عامل آمازون نیز در اواخر نوامبر گفت که در سال آینده اخراج هایی وجود خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید