اپل به دنبال کاهش وابستگی خود به چین است و ظاهراً به تامین کنندگان خود گفته است که به طور فعال تر برای خروج از چین برنامه ریزی می کند.

تولید محصولات اپل فاکسکان

این به دلیل بازگشت ویروس کرونا و اعتراضات کارگری بود سیب در زمینه تولید آیفون چین برای مواجهه با مشکلات زیادی در همین راستا به نظر می رسد کوپرتینویی ها به تامین کنندگان خود اطلاع داده اند که میزان تولید در کشورها را می خواهند هندوستان و ویتنام او افزایش می یابد

چین مرکز اصلی تولید اپل در جهان است، اما در سال های اخیر این شرکت با مشکلات زیادی مواجه شده است. از شیوع ویروس کرونا و قرنطینه سخت گرفته تا جنگ تجاری بین چین و آمریکا. در این راستا اپل می خواهد وابستگی خود را به چین کاهش دهد و برخی از خطوط تولید را به کشورهای دیگر منتقل کند.

اپل می خواهد سریعتر از چین مهاجرت کند

طبق گزارش وال استریت ژورنال، اپل برنامه های خروج از برخی از خطوط تولید خود از چین را تسریع کرده است. به نظر می رسد که خانواده کوپرتینویی به تامین کنندگان خود اطلاع داده است که آنها با جدیت بیشتری در حال برنامه ریزی برای تولید محصولات خود در سایر بازارهای آسیایی به ویژه در ویتنام و هند هستند.

به نظر می رسد اپل می خواهد وابستگی خود را به چین کاهش دهد و کمتر به زیرمجموعه های فاکسکان برای تولید محصولات خود متکی باشد. دلیل این مشکل را می توان در اعتراضات گسترده کارگران فاکسکان در کارخانه ژنگژو جستجو کرد. همین اعتراضات کارگری احتمالاً تولید مدل‌های آیفون 14 پرو را 6 میلیون دستگاه کاهش می‌دهد و البته می‌تواند باعث کاهش 20 میلیونی فروش این محصولات در فصل تعطیلات شود.

فاکسکان اپل

با وجود تمام این اظهارات، اپل برای خارج کردن خطوط تولید خود از چین با مشکل مواجه است. طبق گزارشی که مدتی پیش منتشر شد، 8 سال طول می کشد تا اپل تنها 10 درصد از خطوط تولید خود را به خارج از چین منتقل کند. اگرچه برخی از محصولات اپل در حال حاضر در ویتنام و هند تولید می شوند، اما برای جابجایی خطوط تولید بیشتر و تبدیل آنها به هاب دستگاه های بیشتر، به کار بیشتری نیاز است.

یکی از مواردی که اپل باید با آن دست و پنجه نرم کند رشد کم اقتصاد جهانی و مشکلات اقتصادی کشورهای مختلف است. بنابراین، اپل نمی تواند به راحتی در کشورهای مختلف کارمندان جدید جذب کند و برای کوپرتینویی ها تشکیل تیم هایی به کارآمدی تیم های چین دشوار خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید