اپل در پاییز امسال برای تولید آیفون 14 (به ویژه مدل‌های پرو و ​​پرو مکس) با چالش‌هایی مواجه شد که شیوع ویروس کرونا در چین به شدت بر تجارت تامین‌کننده اصلی آن، فاکس‌کان، تأثیر گذاشت. این موضوع …

سیب

اپل در پاییز امسال، زمانی که شیوع ویروس کرونا در چین به شدت بر تجارت فاکسکان، تامین کننده اصلی آن، در تولید تأثیر گذاشت. آیفون 14 (مخصوصاً مدل های پرو و ​​پرو مکس) چالش هایی داشت. این انتشار و مشکلات دیگر منجر به کاهش ارزش سهام اپل در بازار شد، زیرا ارزش بازار آن که در اوایل سال 2022 به 3 تریلیون دلار رسید، با کاهش 1 تریلیون دلاری به 2 تریلیون دلار رسید.

در ماه نوامبر، اپل به مشتریان و سرمایه گذاران هشدار داد که چگونه وضعیت ویروس کرونا در چین بر توانایی آن در تولید مدل های آیفون 14 پرو کافی برای پاسخگویی به تقاضای بازار تأثیر می گذارد. اکنون TrendForce گزارشی را منتشر کرده است که در آن جزئیات تخمین خود از فروش آیفون 14 پرو در سال 2022 و همچنین پیش بینی مشکلاتی که اپل در سال 2023 با آن مواجه خواهد شد، ارائه کرده است.

مشکلات اپل با تولید آیفون در سال آینده

آیفون 14 پرو

ترندفورس در گزارش خود می گوید از ماه اکتبر، کارخانه تولید آیفون 14 از فاکسکان نتوانسته بیش از 70 درصد از ظرفیت تولید خود را استفاده کند. در حالی که فاکسکان سعی کرد با کمک یکی دیگر از کارخانه های خود بر این مشکل غلبه کند، به نظر می رسد این اقدامات کافی نبوده است. به دلیل این وضعیت، Trendforce پیش بینی خود را برای تعداد کل دستگاه های آیفون 14 منتشر شده در سال 2022 اصلاح کرده است. 78.1 میلیون کاهش یافته

همچنین، با نگاهی به سه ماهه اول سال 2023، Trendforce می گوید مشکلات کمبود نیروی کار در چین وجود دارد. کمبودی که از دسامبر آغاز شد، ممکن است بدتر شود. با در نظر گرفتن این موضوع، اپل برآورد خود را برای سه ماهه اول سال 2023 برای عرضه آیفون به 47 میلیون دستگاه کاهش داد که 22 درصد کمتر از سال قبل است.

سهام سیب

همه این مسائل باعث شد سهام اپل (AAPL) تنها در یک روز کمی بیش از 3 درصد سقوط کند و در معاملات روزانه به پایین ترین سطح 52 هفته اخیر خود یعنی 125.92 دلار رسید.

ارزش بازار اپل در ژانویه 2022 به عنوان اولین شرکت در جهان به 3 تریلیون دلار رسید. با این حال، ارزش بازار AAPL در سال 2022 به میزان 1 تریلیون دلار کاهش یافت و اکنون به 2 تریلیون دلار رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید