مجله فورچون لیست جدیدی از تحسین برانگیزترین شرکت های جهان در سال 2022 را منتشر کرده است و اپل در صدر این لیست قرار دارد.

سیب

اپل برای شانزدهمین سال متوالی در صدر فهرست تحسین شده ترین شرکت های جهان مجله فورچون قرار دارد. این شرکت همانند 15 سال گذشته توانسته با رقابت با شرکت های بزرگی مانند آمازون، مایکروسافت و … از جایگاه خود دفاع کند. تحسین برانگیزترین شرکت جهان نام مستعار شدن

هر ساله فورچون لیستی از تحسین برانگیزترین شرکت های جهان را منتشر می کند و اکنون نوبت به لیست 2022 رسیده است. در این لیست سیب در وهله اول، آمازون مقام دوم و سوم مایکروسافت اعلام وصول.

ما می توانیم در دسته بندی های زیر شرکت کنیم برکشایر هاتاویو جی پی مورگان و والت دیزنی برای دیدن یک شرکت فروشنده کاستکو در جایگاه هفتم، فایزر در جایگاه هشتم، الفبا آنها در جایگاه نهم و امریکن اکسپرس در رتبه دهم قرار دارند.

اپل در همه زمینه ها اولین است

رتبه بندی Fortune بر اساس شهرت سازمانی و با یک نظرسنجی تقریبی 3700 مدیر ارشد نظر کارشناسی تهیه شده است. تجزیه و تحلیل این لیست نشان می دهد که اپل با امتیاز کلی 8.65 در رقبا پیشی گرفته است. این شرکت به وضوح در صدر لیست در دنیای کامپیوتر قرار دارد.

سایر مقوله هایی که اپل در آنها پیشتاز است عبارتند از: نوآوری، مدیریت افراد، استفاده از دارایی های سازمانی، مسئولیت اجتماعی، کیفیت مدیریت، کارایی مالی، ارزش سرمایه گذاری بلندمدت، کیفیت محصولات و خدمات و رقابت جهانی.

فورچون می‌گوید: «بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری ممکن است روزهای سختی را سپری کنند، اما بیست و پنجمین نسخه تحسین‌شده‌ترین شرکت‌های جهان نشان می‌دهد که همتایان این غول‌ها مثل همیشه مورد احترام هستند.

اپل به عنوان تولید کننده بسیاری از محصولات سخت افزاری و نرم افزاری در دوران بلوغ خود قرار دارد. این شرکت در بازار موبایل با آیفون حضور پررنگی دارد و با دستگاه های مک پاسخگوی نیاز کاربران در بازار رایانه های شخصی است. اگرچه ارزش بازار اپل اخیراً نسبتاً پایین بوده است، اما شرایط عمومی بازار نامطلوب بوده است. ارزش بازار این شرکت در حال حاضر 2.45 تریلیون دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید