مالک جدید توییتر در صفحه شخصی خود نوشت که فروش تعداد زیادی از سهام تسلا برای خرید این شبکه اجتماعی اتفاق ناگواری برای او بوده است.

الون ماسک

ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در بیانیه‌ای گفت که از فروش سهام تسلا برای خرید توییتر پشیمان است. او که زیر بار وام های سنگین خرید این شرکت افتاده بود، از آن زمان تاکنون چندین بار از وضعیت نابسامان مالی این شبکه اجتماعی انتقاد کرده است.

ایلان ماسک اخیراً در پاسخ به حساب کاربری Whole Mars Catalog در توییتر خود نوشت: “هنوز نمی توانم باور کنم که ایلان توییتر را خریده است” و نوشت که او هم باور نمی کند و اضافهاین مضحک بود که برای انجام این کار مجبور شدم این همه سهام تسلا را بفروشم.

ماسک برای تکمیل قرارداد 44 میلیارد دلاری خرید توییتر از منابع مختلف سرمایه جذب کرد. او علاوه بر فروش تعداد زیادی از سهام تسلا، از شرکت های سرمایه گذاری و سرمایه گذاران مختلف نیز وام گرفت. البته فروش سهام تسلا با قیمت های بالا به دلیل کاهش ارزش سهام این شرکت ممکن است به نفع او تمام شده باشد، اما با توجه به اینکه اکثر دارایی های شخصی او از سهام شرکت است، این کاهش به طور کلی ارزش ثروت ماسک را کاهش داده است.

ایلان ماسک تلاش زیادی برای کسب درآمد از توییتر دارد

این تاجر جنجالی پس از خرید توییتر بارها اعلام کرده است که این شبکه اجتماعی برای رسیدن به یک وضعیت مالی باثبات باید کارهای زیادی انجام دهد. حالا بعد از چند ماه متوجه می شود که تغییر توییتر کار ساده ای نیست و مدیریت این شبکه اجتماعی احتمالاً سخت تر از آن چیزی است که از بیرون به نظر می رسد.

در ماه دسامبر، ماسک از مخاطبان خود پرسید که آیا باید مدیر عامل شرکت باقی بماند یا خیر. در نهایت کاربران به این سوال پاسخ منفی دادند و قرار شد پس از یافتن فرد مناسب برای مدیرعاملی این شبکه اجتماعی از سمت خود منصرف شود.

ایلان ماسک همچنان در تلاش برای تثبیت وضعیت مالی توییتر با طرح های مختلف و ایجاد جریان درآمدی برای این شرکت است.

دیدگاهتان را بنویسید