ایلان ماسک می گوید در حالی که توییتر هنوز چالش هایی در پیش دارد، حداقل دیگر در خطر ورشکستگی نیست.

توییتر ایلان ماسک

ایلان ماسک از زمان بستن قرارداد برای خرید توییتر سخت کار کرده است و اکنون مدعی است که این شبکه اجتماعی را از پرتگاه ورشکستگی نجات داده است. البته، این میلیاردر پرکار می گوید که توییتر هنوز با چالش هایی مواجه است، اما حداقل در مسیر درستی قرار دارد.

ایلان ماسک در پاسخ به مقاله جدید وال استریت ژورنال در مورد زندگی پرمشغله خود کتاب ها: «سه ماه گذشته خیلی سخت او بود؛ چون باید توییتر را از ورشکستگی نجات می دادم در حالی که وظایف اصلی خود را در تسلا و اسپیس ایکس انجام می دادم. چنین عذابی را برای کسی آرزو نمی کنم. توییتر همچنان با چالش هایی مواجه است، اما اگر به حرکت رو به جلو ادامه دهیم، به خوبی در مسیر شکست قرار داریم. من از حمایت عمومی بسیار قدردانی می کنم.»

مشخص نیست که آیا ماسک با این توییت سعی داشت از تلاش‌هایش قدردانی کند و همکارانش را برای ادامه کار تشویق کند یا واقعا توییتر را از نابودی نجات داد. اما با حکم دادگاه کالیفرنیا او در پرونده خصوصی سازی تسلا بی گناه است، ماسک اکنون می تواند نفس راحتی بکشد.

الون ماسک

خرید توییتر سال سختی را برای ایلان ماسک به پایان رساند

در سال 2018، مدیرعامل تسلا در توییتی اعلام کرد که سرمایه لازم برای خصوصی سازی شرکت را در اختیار دارد. با این حال، این وعده هرگز عملی نشد و بسیاری از سرمایه گذاران معتقدند توییت ایلان ماسک آنها را فریب داد و قیمت سهام شرکت را تغییر داد.

او همزمان با حضور در این دادگاه با چالش های زیادی در مدیریت توییتر مواجه بود. ماسک برای کسب درآمد در این شبکه اجتماعی برنامه های متعددی در سر داشت و اولین اقدام او تغییر اشتراک ها بود توییتر آبی به قیمت ماهیانه 8 دلار فروخته شد.

با وجود مشکلات مالی احتمالی توییتر، ماسک موفق شد پیش پرداخت برای پرداخت 12.5 میلیارد دلار وام خرید این شرکت. حالا به نظر می رسد موفقیت در پرداخت آن مبلغ به او اعتماد به نفس کافی برای انتشار این توییت داده است. البته او هنوز سال سختی را پشت سر گذاشته است و ثروت شخصی اش 200 میلیارد دلار کاهش یافته است و هنوز راه سختی در پیش دارد.

دیدگاهتان را بنویسید