سه عامل مهم در قیمت تمام شده سیستم دوربین مداربسته

دوربین مداربسته در شاهین دید سهند

اولین و مهم ترین عامل موثر بر قیمت تمام شده یک سیستم مداربسته شرکت و برند سازنده آن است. شما هنگام خرید با قیمت های متفاوت و زیادی روبرو خواهید شد که هر کدام ساخت یک برند خاص هستند که در خرید آنها باید دقت به خرج بدهید. قطعا فروشندگان هر محصول سعی بر این خواهند داشت که برند خودشون رو خوب و برندهای دیگر را بد جلوه دهند. به نقل از شاهین دید سهند دوربین ها را به سه دسته تقسیم کرده ایم که راحت تر بتوانید دوربین مدار بسته خود را انتخاب کنید.

1- برندهای گران قیمت دوربین مداربسته

این برندها اکثرا ساخت کشورهای اروپایی و آمریکایی هستند اما با ورود دوربین های میان رده به بازار باعث شده تا فروش این برندها به علت قیمت بالا با افت زیادی مواجه شود.

مزایایی که این برندها دارند: طول عمر و کیفیت بالا، خرابی کم، کیفیت مطلوب و خوب تصاویر

معایبی که این برندها دارند: قیمت بالا، کمبود کالا، نبود نمایندگی رسمی، دسترسی سخت به خدمات و گارانتی این محصولات

2- برندهای میان رده دوربین مداربسته

بسیاری از دوربین های میان رده ساخت کشور چین هستند. در این میان میتوان علت محبوبیت این برندها را کیفیت بالا و قیمت پایین و مناسب این محصولات دانست که توانسته اند بازار جهان را تسخیر خود کنند. مثلا هایک ویژن که تولید و محصول کشور چین است که در کشورهای آسیایی، اروپایی و آمریکایی محبوبیت بالایی پیدا کرده و رتبه اول فروش برند دوربین های مداربسته را از آن خود کرده است.شاهین دید سهند نمایندگی هایک ویژن در تبریز است که میتوانید امر نصب و تجهیز دوربین مداربسته را به این شرکت بسپارید.

3-برندهای متفرقه دوربین های مداربسته

در بسیاری از بازارها قیمت دوربین های مدار بسته حرف اول را میزنند و اولویت اکثر خریداران می باشد که اکثرا این محصولات به صورت بی نام به بازار عرضه می شود که در اکثر موارد با نام های جعلی یا یک برند ساختگی به دست مشتری می رسند.

مزایای این برندها: قیمت پایین و مناسب (در اکثر موارد به علت عدم آگاهی خریداران گران تر هم فروخته می شود.)

معایب این برندها: خرابی بالا، افت کیفیت در طول زمان، عدم وجود گارانتی معتبر، نداشتن نرم افزارهای مورد نیاز، آپدیت نشدن محصولات و …

تعمیرات دوربین مداربسته توسط شاهین دید سهند

چگونه یک نصاب خوب برای نصب دوربین مداربسته پیدا کنیم؟

شاید مهم ترین چیزی که بهش فکر میکنید پیدا کردن یک شرکت خوب با تکنسین و نصاب با تجربه و کاربلد برای نصب دوربین های مداربسته است. مجری دوربین های مدار بسته مثل یک پزشک برای امنیت محیط مورد نظر شماست و نسخه مناسب محیط شما رو ایشون براتون می پیچه. متاسفانه با کمرنگ شدن ارزش های اخلاقی در بیزینس هایی همانند دوربین مدار بسته انتخاب مجری خوب رو سخت میکنه. به همین دلیل ما شرکت شاهین دیدسهند که دارای کادر مجرب و ماهر است  برایتان پیشنهاد میدهیم. شرکت شاهین دیدسهند دارای رزومه بالا در امر توزیع و نصب دوربین  مداربسته درتبریز می باشد که با مشاوره و راهنمایی هرچه بهتر خریداران میتواند گرینه خوبی برای خرید،نصب دوربین های مداربسته شما باشد.

دلیل استفاده از دوربین های مداربسته چییست؟

1-جلوگیری از وقوع جرم

یکی از مهم ترین دلایل استفاده از دوربین های مداربسته این است که می تواند از وقوع جرم جلوگیری نماید. آن هم به این صورت که اگر شخصی قصد ارتکاب به جرمی را داشته باشد در صورتی که بداند تصاویرش در ارتکاب به جرم ثبت می شود از کار خود اجتناب کرده و ضرری به شما نخواهد رساند.

2-پوشش کامل محیط :

بدون شک به منظور مراقبت و نگهداری از اماکن مختلف همچون خانه و محل کار و اماکن عمومی ،  نیازمند یک پوشش کامل هم از لحاظ محیطی و هم از لحاظ زمانی هستیم. این دوربین ها این توانایی را دارند که یک پوشش کامل از محیط مد نظر کاربر را ، آن هم به صورت ۲۴ ساعته ارائه دهند و همین مزیت ، نسبت به سایر عوامل مراقبت و نگهداری همانند نیروی انسانی (حراست و نگهبانی) و… ارجحیت دارد . همچنین با استفاده از دوربین های مداربسته خطا های انسانی نیز کاهش زیادی می کنند.

3-کنترل و مدیریت شهری :

کنترل و مدیریت اماکن شلوغ و پر رفت و آمدی مثل ایستگاه های راه‌آهن و مترو، پایانه های مسافربری و ادارات و فروشگاه‌ها ، بی شک  لازم و ضروری است. به کمک دوربین های مداربسته در سطح شهر از جمله بزرگراه‌ها و اماکن پر رفت و آمد و اتاق‌های مانیتورینگ  است که می توان ایستگاه های مترو را کنترل و چهره افراد سود جو و قانون شکن را ذخیره کرد و یا از وضعیت ترافیک و وقوع تصادفات آگاه شد ؛ آن هم بدون جا به جایی کاربر و از یک مکان.

4-ثبت مدارک و کمک به اتخاذ تصمیم های صحیح :

اگر در مجموعه ای درگیری یا اختلافی پیش بیاید ؛  بدون داشتن شواهد کافی ،   قضاوت صحیح  ، مسیر بسیار پیچیده ای را خواهد داشت و حتی امکان دارد هیچگاه حقیقت به طور صحیح و صد در صد کشف نشود. از دیگر  فواید استفاده از دوربین های مداربسته در سازمان ها و شرکت ها، کمک به قضاوت درست و سریع و صحیح است.

5-امکان نگهداری از سوابق :

شرح این مورد ، کم و بیش در موارد بالا گفته شد ، اما دیگر جنبه این موضوع در مراکز اعصاب و روان است که با کمک دوربین های مداربسته و مانیتور کردن رفتار بیمار ، می توان روند درمان او را رصد و تصمیمات لازم را اتخاذ کرد.

6-بالا بردن بهره وری کارگران و کارمندان  :

متاسفانه به سبب کمرنگ شدن وجدان کاری ، بدون نظارت و سرکشی در محیط کار ، نمی توان خروجی مطلوبی از بازدهی کار کارگران و کارمندان  گرفت.  بهترین  شیوه نیز برای نظارت بر روند کار، استفاده از دوربین های مداربسته می باشد . کاربران می توانند از هر مکان و هر زمانی ، اقدام به نظارت از راه دور نمایند و همین امر قطعا تاثیر زیادی بر افزایش راندمان کاری خواهد داشت.

7-جلوگیری ازنفوذ و دسترسی به اطلاعات مهم کاربران :

در تمام زمینه های شغلی ، رقیبان به دنبال پیشی گرفتن از یکدیگر هستند ومتاسفانه دربیشتر موارد ،  این امربا کارهای شوم و خلاف همراه می شود و ممکن است  رقبا برای کسب اطلاعات یک مجموعه اقدام به نفوذ اطلاعاتی کنند. با کمک دوربین های مداربسته ، می توان جلوی حملات و نفوذ ها را گرفت .

8-کمک به کاربران برای مراقبت از کودکان و سالمندان :

به کمک دوربین های مداربسته کاربران می توانند فرزندان و سالمندان خود را از راه دور تحت نظر داشته باشند ؛ همچنین میتوانند خدمتکاران و نظافت چیان خود را تحت کنترل و نظارت قرار دهند تا مطمئن باشند که همه چیز به خوبی در حال انجام است و کم و کسری وجود ندارد.

9-تشویق رفتار خوب :

با کمک دوربین های مدار بسته ، می توان نظم و انضباط را در میان کارکنان و مشتریان بوجود آورد و حفظ کرد. دوربین های مدار بسته کارکنان را تشویق می کنند که با مشتریان ، به بهترین نحو  رفتار کنند و با این کار مشتریان احساس امنیت ایمنی خواهند داشت چراکه می دانند از حقوق آنها محافظت می شود و به  همین صورت نیز می توان کارکنان شایسته را ردیابی و تشویق کرد و برعکس .

10-جلوگیری از وقوع حوادث :

دوربین های مداربسته را می توان در یک مرکز تجاری یا تاسیسات تجاری و مناطقی که خطراتی همچون آتش سوزی آنهارا تهدید می کند ،  نصب کرد ؛ یا در مکان هایی که خطر بالقوه برای ساختمان و پرسنل وجود دارد ؛ چراکه به کمک دوربین ها ، می توان  به سرعت از حوادثی همچون آتش سوزی و اتصالات آگاه شد و با اقدامات اضطراری می توان جلوی آنها را گرفت.همه موارد فوق را می توان هم به عنوان دلایل استفاده از دوربین های مداربسته نام برد و هم به عنوان دلایل استفاده از سیستم های امنیتی. امید است با خواندن این مطلب ، به آگاهی شما در مورد دوربین های مداربسته و سیستم های امنیتی اضافه شود.

11-هایک ویژن در تبریز

شرکت شاهین دید سهند که نمایندگی دوربین مداربسته در تبریز میباشد با گردآوردی نمایندگی برندهای معتبر در سطح بین المللی را سعی داشته تا نیاز جامعه در امر دوربین مداربسته در تبریز تامین کند.وجود کارکنان ومتخصصان معتبر در شرکت شاهین دید سهند یکی از مزیت های این شرکت به حساب می آید.

تعمیرات دوربین هایک ویژن در تبریزامروزه افراد زیادی در دنیا از دوربین های مدار بسته برای حفظ امنیت مالی و جانی خود استفاده می کنند. پوشش همیشگی محل مورد نظر توسط دوربین های مختلف، انتقال تصویر، ارسال آلارم و مواردی دیگر از ویژگی های سیستم دوربین مداربسته است، اما این تجهیزات نیز مانند تمامی وسایل الکترونیکی نیاز به سرویس و نگهداری دارند. در این مقاله می خواهیم چند نکته مهم درباره مراقبت از دوربین مدار بسته و تجهیزات مرتبط با آن را برای شما آموزش دهیم.

پس از نصب و راه اندازی دوربین مدار بسته چه مشکلاتی می تواند برای این سیستم به وجود بیاید؟

هنگامی که دوربین های مداربسته شما نصب و راه اندازی شود ، به مرور زمان ممکن است مشکلاتی برای تصویر و دوربین ها به وجود آید که برخی از آنها عبارتند از :

  • دریافت و ارسال تصویر دوربین مدار بسته دچار مشکل می شود.
  • تصویر دوربین قطع و وصل شود.
  • زاویه دید دوربین بهم خورده و یا فوکوس دوربین تغییر می کند.
  • کابل تغذیه دوربین یا تصویر دچار اختلال می شود.
  • محل نصب دوربین نیار به تغییر پیدا می کند.
  • لنز دوربین مدار بسته دچار مشکل شده یا خراب می شود.
  • تصویر دوربین در روز یا شب مات می شود .
  • تصویر ضبط روی ضبط کننده دچار اختلال شده و  قابل مشاهده نمی شود.
  • تصویر زنده در ضبط کننده قابل مشاهده نمی شود.

چند نکته عملی برای نگهداری از دوربین مداربسته:

لنز دوربین مدار بسته همیشه تمیز نگه دارید.

در بسیاری از مواردی که مشاهده شده، گرد و خاک روی لنز دوربین می تواند کیفیت تصویر را کم کند، یا یک دستمال مناسب لنز دوربین را تمیز کنید.

محل نصب دوربین مدار بسته را تمیز نگه دارید.

محل نصب دوربین مدار بسته باید تمیز باشد. در یک اتاق پر گرد و غبار تصویر برداری دوربین نیز افت کیفیت خواهد داشت ، تار عنکبوت ، گرد و  خاک و … را از میدان دید دوربین بزدایید.

میزان رطوبت محل نصب دوربین مدار بسته کنترل کنید.

بهتر است اگر دوربین در معرض مستقیم رطوبت است ، فکری برای آن بکنید ، نصب دوربین در محل مرطوب در دراز مدت می تواند کیفیت دوربین را دچار مشکل کند.

کانکتور کابل تصویر و برق دوربین را چک کنید. 

کانکتور تصویر ( BNC و یا RJ45 ) را چک کنید تا دچار آسیب و مشکل نشده باشد. کانکتور برق نیز باید به دقت بررسی شود و در صورت مشکل، با فیش جدید جایگزین شود .

میزان زنگ زدگی را چک کنید.

تلاش کنید تا در زمان های مشخص علائم زنگ زدگی را در دوربین ها و سایر تجهیزات مدار بسته کنترل کنید ، زنگ زدن تجهزات می تواند عملکرد سیستم مدار بسته را با مشکل جدی مواجه کند.

در صورت پشتیبانی از قابلیت دید در شب ، عملکرد IR دوربین را چک کنید.

عملکرد سیستم IR دوربین را چک کنید و از صحت آن مطمئن شوید

کابل های تصویر و برق را چک کنید.

کابل های تصویر ( کابل شبکه و کابل کواکسیال ) و کابل برق دوربین را به دقت بررسی کنید ، هر گونه پارگی ، کشیده شدن کابل ، آسیب ، له شدن و … باید به دقت بررسی شده و در صورت مشاهده مشکل کابل با کابل جدید تعویض شود .

منبع تغذیه دوربین را چک کنید. 

ولتاژ ورودی و خروجی منبع تغذیه به دقت اندازه گیری شود . هر گونه نوسانی می تواند منجر به سوختن یا نیم سوز شدن دوربین شود.

دستگاه ضبط تصویر (رکوردر) را چک کنید.

کلیه تنظیمات دستگاه ضبط (رکوردر) دوربین را چک کنید ، نسخه نرم افزار رکوردر را بررسی کنید و در صورت قدیمی بودن ، نرم افزار جدید را بر روی دستگاه ضبط بار گذاری کنید تا از امکانات جدید دستگاه استفاده کنید.

 صحت عملکرد هارد دیسک دستگاه رکوردر را چک کنید.

عملکرد هارد دیسک ها را چک کرده و مشاهده کنید که آیا کل تعداد هاردها بر روی رکوردر در حال کار کرد درست هستند. در صورت شناسایی مشکل را به سرعت با تعویض یا تعمیر هارد درست کنید.

تاریخ و ساعت دستگاه رکوردر را چک کنید.

زمان و تاریخ دوربین مدار بسته باید به دقت با رکوردر تنظیم شود تا تمامی وقایع مهم و ضروری با تاریخ و زمان درست ضبط شوند و کاربر بتواند با خیال راحت از اطلاعات صحیح استفاده نماید.

پایه دوربین را چک کنید. 

پایه و کاور دوربین را چک کنید. در برخی موارد ضربه ی احتمالی وارد شده به دوربین می تواند باعث صدمه به دستگاه دوربین شود و تصویر برداری را متوقف نماید.

فاصله کانونی و فوکوس دوربین را چک کنید .

وضوح دوربین را بررسی کنید و در صورت نیاز مجددا فوکوس و زاویه دید دوربین را تنظیم کنید.

شما می توانید با انتخاب یک سیستم دوربین مدار بسته استاندارد و حرفه ای ، کسب و کار خود را در مقابل بسیاری از تهدیدات احتمالی بیمه کنید ، تنها کافیست با مشاوران ما در شاهین دیدسهند مشورت کنید. تیم فنی متخصص شاهین دید سهند با توجه به نیاز شما ، مناسب ترین پیشنهادات را برایتان خواهد داشت. بازدید رایگان و ارائه پیشنهاد قیمت مناسب می تواند خیال شما را بابت انتخاب یک سیستم دوربین مدار بسته  مناسب برای همیشه راحت کند .

دیدگاهتان را بنویسید