یکی از تجهیزات مهم و حائز اهمیت در تابلو برق های صنعتی کنتاکتور است که وظیفه خاموش یا روشن کردن یک مدار الکتریکی را بر عهده دارد.

 کنتاکتور را میتوان یک کلید کنترل شونده الکتریکی نامید که به جای رله در آمپر ها بالا جهت کلید زنی مورد استفاده قرار میگیرد.

کنتاکتور ها به صورت کلی دارای دو نوع معمولی و خازنی میباشند که البته نوع خازنی آن دارای مزیت هایی نیز هست.

از کنتاکتور میتوان برای الکتروموتور ، مدارهای روشنایی ، بانک های خازنی و … استفاده کرد. شما مصرف کننده عزیز هر نوع و مدلی از کنتاکتور را که مورد نیازتان باشد را میتوانید با مناسبترین قیمت ممکن از الکتروشایلی تهیه کنید.

مزایای کنتاکتور نسبت به تجهیزات مشابه:پ

۱-رفع خطای ناشی از راه اندازی مجدد ماشین(دستگاه) در مواقع خاموشی

۲-امکان فرمان از چند محل به صورت اتوماتیک

۳-دارای حفاظت بیشتر و اقتصادی تر و ایمن تر

۴-عمر بیشتر نسبت به کلید ساده

خرید کنتاکتور

الکتروشایلی در خصوص کنتاکتور ها میتواند برندهای زیر را تهیه و تامین کند:

کنتاکتور هیوندای ، کنتاکتور چینت ، کنتاکتور زیمنس ، کنتاکتور اشنایدر ، کنتاکتور ISBS ، کنتاکتور ABB و

خرید کنتاکتور چینت

کنتاکتور چینت از دسته مرغوب ترین کنتاکتور های بازار است که میتوانید با بهترین قیمت برند چینت آن را از نمایندگی لاله زار ؛ الکتروشایلی تهیه فرمایید.

کنتاکتور های چینت از عمر بسیار و مقاومت بسیار خوبی در برابر شرایط آب و هوایی مختلف برخوردار است و در انواع مختلفی طراحی و به روانه بازار میشود. وظیفه این تجهیز این است که با استفاده از خاصیت الکترومغناطیس تعدادی کنتاکت به یکدیگر قطع و وصل میشوند و باعث قطع و وصل شدن و یا تغییر اتصال مدار میشوند.

راهنمای خرید کنتاکتور؛ هیوندای یا چینت

از پر کاربرد ترین کنتاکتور هایی که در تابلو برق های مختلف استفاده میشود، کنتاکتور چینت میباشد که از استاندارد بسیار بالایی برخوردار است و عمر بسیار طولانی دارد. چینت الکتریک برای تولید و ارتقا کیفی این تجهیز بودجه، زمان و انرژی زیادی را متمرکز کرده چرا که این محصول از مهم ترین و حائز اهمیت ترین تجهیزاتی ست که در تابلو برق استفاده میشود و هرگونه مشکل در عملکرد آن ممکن است باعث بروز اختلال و خسارت گردد.

در قسمت متحرک، کنتاکت های کنتاکتور نصب شده است که با حرکت هسته به سمت بالا و پائین حرکت نموده و با کنتاکت های ثابتی که در اطراف کنتاکتور قرار دارد تماس برقرار می کنند. به این ترتیب که کنتاکت هایی که از نظر الکتریکی باز بودند، در اثر جذب هسته بالایی بسته و کنتاکت های بسته باز می شوند. کویل کنتاکتورهای چینت با ولتاژ های مستقیم یا متناوب 330، 230، 220، 110 ،48 و 24 ولت تحریک می شود.

کنتاکتور مغناطیسی

کنتاکتور یکی از مهمترین تجهیزات در صنعت است که به منظور قطع و وصل مدار از راه دور و بصورت مغناطیسی به کار برده می شود. بخش های تشکیل دهنده ی کنتاکتور عبارتند از بوبین قطع وصل مغناطیسی، پلاتین های اصلی و فرعی، تیغه های کنتاکت کمکی فرمان.

بوبین کنتاکتور چینت

این قطعه انرژی الکتریسیته را به میدان مغناطیسی تبدیل میکند و بعنوان نوعی کلید مغناطیسی با قطع و وصل شدن جریان برق سبب قطع و وصل شدن کنتاکتور می گردد. بوبین کنتاکتور های چینت در دو نوع سیم پیچ باز و سیم پیچ وکیوم تولید می گردد. در بوبین وکیوم سیم پیچ غیر قابل روئیت بوده و در مدل های D50 تا D65 قدیم و مدل های D80 الی D150 جدید و در تمامی کنتاکتور های سری F استفاده شده است. نوع سیم پیچ باز یا سیم پیچ لخت بوبین چینت نیز در مدل های D9 تا D32 و D40 تا D65 بکار رفته است.

پلاتین کنتاکتور چینت

پلاتین کنتاکتور مهم ترین قسمت کنتاکتور است و دو بخش ثابت و متحرک تشکیل شده است.بخش ثابت از 6 قطعه و بخش متحرک از 3 قطعه ساخته می شود.پلاتین های کنتاکتور چینت از آلیاز نقره و با بهترین کیفیت تولید می گردد که سبب عمر بالای کنتاکتور های چینت گردیده است.جهت صرفه جویی و بهینه بودن مالی، کنتاکتور های چینت با قابلیت تعویض پلاتین ساخته می شوند.

شرکت الکتروشایلی انواع پلاتین کنتاکتور های سری F و سری D را تامین می نماید.

خرید کنتاکتور هیوندای

کنتاکتور هیوندای یکی از دیگر از محصولات حائز اهمیت در تابلو برق های صنعتی ست که جایگاه ویژه ای در بین تجهیزات دیگر داشته و برند هیوندای آن همواره پایه ثابت فروش در بازار برق لاله زار تهران میباشد.همانطور که میدانید کنتاکتور یک تجهیز جهت خاموش و روشن کردن و عمل سوئیچینگ در مدار است که در رنج ها و ولتاژهای مختلفی تولید و روانه بازار میگردد.

کنتاکتور نیز همانند دیگر تجهیزات برق صنعتی دارای جنس های تقلبی بسیاری ست که طبعا استفاده از آنها در مدار و تابلو برق میتواند باعث بروز خسارت مالی و حتی جانی گردد.پیشنهاد ما به شما مشتری عزیز این است که هنگام خرید تجهیزات برق صنعتی از ضمانت اصالت کالا حتما مطمئن شوید و کالا را فقط از مراجع معتبر و نمایندگی هایی نظیر شرکت ایده گستر الکتروشایلی تهیه کنید.

تشخیص کنتاکتور اصلی و تقلبی هیوندای:

خرید کنتاکتور هیوندای

* کیفیت ساخت اسکلت خارجی و بدنه کنتاکتور اصلی هیوندای بسیار بالاست در حالی که کیفیت ساخت کنتاکتور تقلبی کاملا مشخص است و به سادگی از ظاهر آن قابل تشخیص میباشد.

* متون چاپی روی کنتاکتور اصلی کاملا برجسته و از جوهر با کیفیت است. اما روی کنتاکتور تقلبی جنس جوهر نامرغوب و نوشته ها به سادگی قابلیت پاک شدن دارند.

* امکان بررسی سریال کنتاکتور از طریق سامانه رهگیری در شرکت سازنده وجود دارد. بنابراین اگر کنتاکتور تقلبی تهیه کنید کد رهگیری قابل پیگیری نیست.

برخی ویژگی های کنتاکتور تقلبی هیوندای

* قیمت ارزان

* کیفیت ساخت پایین

* وزن سبک

* بدون گارانتی

* داغ شدن در حین کار

* خرابی سریع

 

دیدگاهتان را بنویسید