کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) از مایکروسافت شکایت کرده است و ادعا می کند که خرید Activision می تواند به رقابت در بازار آسیب برساند.

مایکروسافت اکتیویژن

کمیسیون تجارت فدرال ایالات متحده (FTC) شکایت مایکروسافت برای جلوگیری از معامله 68.7 میلیارد دلاری این شرکت برای خرید اکتیویژن بلیزارد شکایت کرده است. FTC معتقد است که این قرارداد می تواند به مایکروسافت اجازه دهد تا بر رقبای ایکس باکس فشار وارد کند و تجارت بازی های ابری خود را توسعه دهد.

کمیسیون تجارت فدرال پس از هفته ها مذاکره با مایکروسافت، سونی و سایر تنظیم کننده ها در مورد نگرانی ها در مورد رقابت در بازار و آینده بازی ها. ندای وظیفه تصمیم گرفتم این پرونده را ثبت کنم. این بدان معناست که مایکروسافت اکنون برای تکمیل قرارداد خود با اکتیویژن بلیزارد با چالش های مهمی روبرو خواهد شد.

هالی ویدوا، رئیس دفتر رقابت کمیسیون تجارت فدرال، گفت: «مایکروسافت قبلاً نشان داده است که می‌تواند و می‌خواهد محتوا را از رقبای خود دریغ کند. امروز، ما می خواهیم از کنترل یکی از بزرگترین استودیوهای مستقل بازی توسط مایکروسافت جلوگیری کنیم و در نتیجه به بسیاری از بازارهای بازی های ویدیویی پویا و رو به رشد آسیب بزنیم. “

مایکروسافت همچنان به تکمیل خرید Activision اعتقاد دارد

برند اسمیت، معاون مایکروسافت، در بیانیه‌ای گفت: «ما هنوز معتقدیم که این معامله انجام خواهد شد رقابت را توسعه دهید منجر به فرصت های بیشتری برای گیمرها و توسعه دهندگان می شود. ما از روز اول متعهد به رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به رقابت بوده‌ایم و به عنوان مثال اوایل این هفته یک طرح امتیاز بهره‌برداری را به FTC ارائه کردیم. اگرچه ما معتقدیم که می توانیم مسالمت آمیز پیش برویم، اما به پرونده خود اطمینان داریم و آماده ایم آن را به دادگاه ببریم.»

بابی کوتیک، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد در نامه‌ای به کارمندانش اعلام کرد که مطمئن است این معامله تکمیل می‌شود: «این اتهام که معامله ما غیررقابتی است با واقعیت‌ها مطابقت ندارد و ما معتقدیم که در این چالش پیروز خواهیم شد».

مایکروسافت ماه گذشته قراردادی 10 ساله برای این شرکت پیشنهاد داد انتشار بازی های سری Call of Duty من به سونی ارسال کردم اما این شرکت ژاپنی هنوز این پیشنهاد را نپذیرفته است. نینتندو و ولوو دو شرکتی هستند که پیشنهادات مشابهی را از مایکروسافت دریافت کرده و پذیرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید