در دنیای صنعتی امروز که اکثر موادغذایی به روش‌های صنعتی تولید می‌گردد، افراد جامعه حتی در سنین جوانی به‌علت عادات بد غذایی و مصرف غذاهای کنسرو شده و همچنین عدم تحرک کافی به بیماری‌های بسیاری از قبیل فشار خون مبتلا می‌شوند. فشار خون بالا در افراد یک بیماری رایج است که نه تنها در کشور ایران بلکه در کشورهای پیشرفته جهان نیز به فراوانی در بین مردم دیده می‌شود. یکی از دلایل اصلی این معضل می‌تواند صنعتی شدن امور در عصر حاضر باشد. به دنبال این پیشرفت فعالیت‌های فیزیکی بشر به شدت کاهش یافته و در مقابل آمار بیماری‌هایی چون فشار خون افزایش یافته است. از آنجا که فشار خون علائم مشخصی ندارد و به همین علت ممکن است خطر ساز شود، باید با استفاده از تجهیزات پزشکی مخصوص وضعیت بیماران مبتلا به فشار خون را کنترل کرد. قیمت خرید انواع دستگاه فشار خون در تجهیزات پزشکی توانی نو ارائه شده است که تجهیزی است صرفا برای این منظور مورد استفاده قرار می‌گیرد. در ادامه راجع به انواع دستگاه فشار خون دیجیتال صحبت خواهیم کرد.

در حالت کلی دستگاه فشار خون در دو نوع عقربه‌ای و دیجیتالی عرضه می‌شود. فشار سنج عقربه‌ای همان نوع قدیمی فشار سنج است که از سال‌ها پیش در مراکز درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما از آنجا که تمام افراد با روش استفاده از این دستگاه آشنا نیستند، فشارسنج‌های دیجیتالی را به دلیل کاربری ساده به فشار سنج عقربه‌ای ترجیح می‌دهند‌. در این بین انتخاب یک فشار سنج دیجیتالی مناسب با توجه به تنوع مدل و کاربری آن به یک معضل برای افراد تبدیل شده است. علاوه بر آن چون برند تولیدکننده فشارسنج‌ها نقش مستقیمی در میزان دقت دستگاه و عملکرد بهینه آن دارد، افرادی که به دنبال یک فشار سنج مناسب هستند، همواره دغدغه خرید آن را دارند. از این رو علاوه بر نوع فشارسنج، خرید آن از یک برند اورجینال و فروشگاه معتبر نیز در اولویت قرار دارد. فشارسنج‌های دیجیتالی در انواع بازویی و مچی عرضه می‌شوند. قبل از این که مشخص کنیم کدام نوع از این دستگاه‌ها مناسب‌ترند، بهتر است با مفهوم کلی فشارسنج دیجیتالی و لزوم استفاده از آن آشنا شوید.

دستگاه فشارسنج دیجیتال

افراد بسیاری در جامعه به دلیل مشکلاتی از قبیل نارسایی کلیه، فوق کلیه، مشکلات عصبی، مشکلات قلبی و غیره به بیماری فشار خون مبتلا می‌شوند‌. این افراد باید به صورت دوره‌ای فشار خون خود را چک کنند اما از آنجا که تمام بیماران شرایط مراجعه مکرر به مراکز درمانی را ندارند و حتی گاهی ممکن است در وضعیت اضطراری قرار بگیرند، بهتر است که همیشه یک دستگاه فشار خون در منزل داشته باشند. پیشرفت علم و صنعت پزشکی در دنیای امروز در تمام المان‌ها و تجهیزات پزشکی نمود پیدا کرده است. این روزها استفاده از فشارسنج‌های دیجیتالی به‌عنوان تجهیزات نوین به یک امر معمول تبدیل شده و حتی در اکثر مراکز درمانی نیز، کادر درمان به جای فشارسنج‌های دستی و عقربه‌ای از نوع دیجیتال آن استفاده می‌کنند. در فشارهای دیجیتالی تمام مراحل کنترل فشار خون به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. فقط باید کاف یا بازوبند آن را دور بازوی بیکار بپیچید و دکمه دستگاه را فشار دهید. خود بیمار نیز می‌تواند از عهده این کار برآید.

نحوه عملکرد دستگاه فشار خون دیجیتالی به این صورت است که پس از روشن شدن دستگاه، کیسه کاف به صورت خودکار پر از هوا می‌شود و وقتی فشار هوا به حدی رسید که شریان‌ها کاملا بسته شدند، عمل پمپ باد متوقف می‌گردد. در این زمان گیرنده الکترونیکی حساس به نبض که در داخل کاف تعبیه شده فشار خون را اندازه گرفته و روی صفحه نمایشگر دستگاه به صورت عدد دیجیتالی مشخصی نمایش می‌دهد. بنابراین حتی افرادی که  سواد کمی هم دارند، می‌توانند عدد نمایش داده شده را بخوانند‌. جالب است بدانید این دستگاه‌ها دارای حافظه ذخیره‌سازی محدودی هستند. به این ترتیب بیمارانی که باید وضعیت فشار خون خود را به صورت دوره‌ای چک کنند، می‌توانند از این ویژگی استفاده کنند‌. حتی برخی از این دستگاه‌های فشارسنج از قابلیت اندازه‌گیری ضربان قلب و تعداد نبض نیز برخوردارند. فشارسنج‌های دیجیتالی اساسا در دو نوع بازویی و مچی عرضه می‌شوند.

فشارسنج دیجیتال بازویی بهتر است یا فشار سنج دیجیتال مچی؟

در دستگاه فشار سنج دیجیتال بازویی کاف یا همان بازو بند کمی بالاتر از آرنج به دور بازو پیچیده می‌شود. کاف این دستگاه نسبت به فشارسنج مچی کمی بزرگ‌تر است. دقت اندازه‌گیری در این فشارسنج نیز بالا تر می‌باشد. در کل برای اندازه‌گیری دقیق فشار خون، دست‌باید در نزدیکی قلب قرار گیرد. به همین خاطر افرادی که از دستگاه فشارسنج مچی استفاده می‌کنند، باید مچ دست را در راستای قلب قرار دهند اما در مدل بازویی چون آرنج به قلب نزدیک است،  دیگر نیازی به حرکت دست در جهت خاص نیست. حتما تاکنون کنترل فشار با فشارسنج بازویی را تجربه کرده‌اید. افرادی که در روز چند بار فشار خود را کنترل می‌کنند، ناچارا باید فشار کاف پر از هوا را تحمل کنند اما ممکن است برخی از افراد به دلیل ضعف در دستان خود توانایی تحمل این فشار را نداشته باشند. این افراد می‌توانند از دستگاه فشار خون مچی استفاده کنند. در فشارسنج مچی افراد هنگام پمپ کاف درد کمتری احساس می‌کنند‌. علاوه بر آن افرادی که نمی‌توانند دائما آستین لباس خود را بالا بزنند و یا به دلیل داشتن بازوهای پر و تپل نمی‌توانند کاف را دور بازوی خود بپیچند، فشارسنج مچی انتخاب ایده‌آل‌تری است.

بیمارانی که دائم در سفر هستند نیز می‌توانند از دستگاه فشار خون مچی استفاده کنند، چون ضمن استفاده آسان‌تر حجم کمتری نیز اشغال می‌کند.‌ با توجه به آنچه در مورد این دو نوع از فشارسنج‌ها بیان کردیم، نمی‌توان هیچ از آن‌ها را نسبت به دیگری برتر دانست. در واقع کاربران باید متناسب با نوع کاربری خود یکی از این دو نوع فشارسنج را انتخاب کنند. هر یک از این دستگاه‌ها ویژگی و به طبع مزایا و معایب خود را دارند. استفاده بهینه از این دو نوع فشارسنج زمانی حاصل می‌شود که هنگام خرید به انتخاب درستی در نوع آن برسید. علاوه بر نوع کاربری عملکرد بهینه دستگاه به برند تولیدکننده آن بستگی دارد. اگر با برندهای دستگاه فشارسنج آشنایی ندارید، بهتر است یک فروشگاه قابل اعتماد را برای خرید انتخاب کنید.

دستگاه فشار خون را از کجا بخریم؟

فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو به‌عنوان برترین فروشگاه عرضه‌کننده محصولات و تجهیزات پزشکی شناخته می‌شود‌. توانی نو انواع مختلف دستگاه فشار خون را در بهترین برندهای دنیا همراه با ضمانت‌نامه و قیمت استثنایی عرضه می‌کند. این فروشگاه از سال ۱۳۹۷ در عرصه تجهیزات پزشکی فعالیت دارد و در همین مدت زمان کوتاه تجربه خود با ارائه تجهیزات باکیفیت رضایت خیلی عظیمی از مشتریان را جلب کرده است. افزایش فشار خون در افراد یک مسئله جدی است و کنترل دقیق آن نقش بسیار مهمی در فرآیند درمان فشار خون دارد. هرچند ممکن است فشار خون تا آخر عمر گریبان‌گیر افراد باشد، اما به هرحال کنترل آن تأثیر بسیاری در حفظ سلامتی  افراد دارد. از این رو خرید یک فشارسنج دیجیتالی مناسب از یک برند معتبر می‌تواند این اطمینان را به شما بدهد که می‌توانید به راحتی وضعیت بیمار خود را تحت کنترل داشته باشید.

اهمیت خرید از برند معتبر زمانی مشخص می‌شود که در استفاده طولانی مدت در تنظیمات دستگاه و عملکرد آن اختلالی ایجاد نمی‌شود. شما می‌توانید برای داشتن یک تجربه خوب از خرید دستگاه فشار خون با مشاورین متخصص توانی نو مشورت کنید. توانی نو علاوه بر عرضه تجهیزات پزشکی، محتواهای آموزشی مختلفی را در سایت خود منتشر می‌سازد‌. لینک زیر آدرس اینترنتی فروشگاه تجهیزات پزشکی توانی نو می‌باشد.

منبع: https://tavanino.com/

دیدگاهتان را بنویسید